Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.03.2011, 09:38   #1
Africa
 
Africa's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Posty: 67
Motocykl: RD07
Przebieg: 25.000
Africa jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 6 godz 30 min 53 s
Question Jazda z kuframi! Wskazówki, tipps&tricks

hej, w tym sezonie po 2 sezonach jazdy na pusto z plecaczkiem, zaczne jeździć z 3 kuframi+. Waga i gabaryty AT wzrosną znacząco, z czego zdaję sobie sprawe. Czy bardziej doświadczeni koledzy mogliby się wypowiedzieć na co zwracać szczególną uwagę podczas jazdy w max załadunku. Chodzi mi o wszelkie wskazówki począwszy od manewrów asfaltowych, gdzie się nie pchać, gdzie się pchać, jakie prędkości optymalne, przez przejazdy w lesie, po uwagi do zawieszenia i maksymalnej wagi załadunku. Mam nadzieję że wielu niedoświadczonym kierowcom jak chodzi o jazdę z kuframi, taki wątek może się przydać.

Może komuś zdarzyła się gleba właśnie przez kufry i nieostrożną jazdę z nimi? Napiszcie i o tym. Jak każdy z doświadczeniem coś wrzuci to może być ciekawie

Ostatnio edytowane przez Africa : 08.03.2011 o 09:40
Africa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2011, 09:43   #2
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

myśleć !

i nie pchać się jak motorem tylko jak puszką
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2011, 10:13   #3
everybike
 
everybike's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Łódź
Posty: 312
Motocykl: DRZ
everybike jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 20 godz 52 min 39 s
Domyślnie

łatwiej się podnosi
everybike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2011, 10:54   #4
Gradient
 
Gradient's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Posty: 234
Motocykl: RD07a
Gradient jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 2 godz 17 min 20 s
Domyślnie

Generalnie w czasie jazdy szosą nie odczujesz różnicy w prowadzeniu motocykla po przejechaniu paru kilometrów. Możesz być przerażony, gdy bedziesz chciał obładowaną krowę wyciągnąć z garażu. Ja jeżdżę jeszcze z tankbagiem i uważam,że przy jeździe z pełnymi bagażami i pasażerką, dołożenie tankbagu na bak jest mądrym rozwiązaniem, gdyż dociążamy choć trochę przód i motocykl lepiej się prowadzi.W terenie to wiadomo,że hardcore.W Rumunii się tak wy...łem na pełno.Dzięki kufrom jednak szybciej się podnosi, choć istnieje zagrożenie,że pasażerowi(ce) utknie gdzieś noga pod kufrem.Wskazane zatem dobre buty dla pasażerki.
Gradient jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2011, 10:57   #5
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

Na drodze (oprócz przeciskania się w korach) nie widze gigantycznej róznicy - moze bardziej rzuca przez wiatr czy mijane tiry... Ale w zeszłym roku miałem nieprzyjemna sytuację - noga została mi "za motorem" i "wkręciła" się między kufer a drogę - ledwo zdążyłem uciec z ta nogą
krzeszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2011, 12:03   #6
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,590
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 28 min 30 s
Domyślnie

A żeby Ci było łatwiej na początku to zmierz jaką szerokość mają kufry, a jaką kierownica. Będziesz miał obraz całości podczas przepychania się np miedzy puszkami. Jeśli wyjdzie Ci ta sama szerokość to jest łatwiej, sam jesteś w stanie na bieżąco diagnozować sytuację na drodze. Rzeczywiście jest gorzej przy bocznych podmuchach wiatru i przy mijance z tirami, ale tragedii nie ma. W terenie tak jak piszą koledzy dużo łatwiej się podnosi. Jak się wywalisz na parkingu to też obijesz tylko kufry, a nie moto.

To jest moja afra załadowana w tamtym roku. Tak podróżowałam razem z żoną na pokładzie

DSCF0003.jpg
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2011, 12:25   #7
Africa
 
Africa's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Posty: 67
Motocykl: RD07
Przebieg: 25.000
Africa jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 6 godz 30 min 53 s
Domyślnie

zajebi**** dzięki za wszystkie porady, a jak z tylnym amorem i ciśnieniem tylnego koła? Książkowo maksymalna całkowita waga dopuszczalna to 429 i teraz krótkie podsumowanie, bez wyższej matematyki. Motur (~250kg) ja (~110kg) z pasażerką (~60kg) już się zbliżamy do maxa, a co dopiero kufry i bagaż. Co na to seryjny tylni amor? Jakie ciśnienie w kole? Jeżdzę na michelinie szosowo-turystycznym, bez korka.
Africa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2011, 13:29   #8
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Africa Zobacz post
zajebi**** dzięki za wszystkie porady, a jak z tylnym amorem i ciśnieniem tylnego koła? Książkowo maksymalna całkowita waga dopuszczalna to 429 i teraz krótkie podsumowanie, bez wyższej matematyki. Motur (~250kg) ja (~110kg) z pasażerką (~60kg) już się zbliżamy do maxa, a co dopiero kufry i bagaż. Co na to seryjny tylni amor? Jakie ciśnienie w kole? Jeżdzę na michelinie szosowo-turystycznym, bez korka.
ciśnienie bez napinki takie jak zalecają, co do amora - nie lataj po ofie bo ci padnie jak mi
jak normlanie poppędzasz po asfalcie i lekkim szutrze nic się nie stanie - a jak już padnie poczujesz - ale jak napisałem bez napinki
Oczywiście powinieneś dokupić ustawiony pod taki zestaw amor wraz ze sprężyną - np Wilbersa - ale to wydatek na pozimie 1900- 3100 PLN
Więc żednego skakania po górach )


oczywiście z kuframi i plecaczkiem
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa

Ostatnio edytowane przez puntek : 08.03.2011 o 16:22
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2011, 15:10   #9
ltd454
 
ltd454's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Białystok
Posty: 662
Motocykl: RD03
Przebieg: 116.000
ltd454 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 13 godz 10 min 30 s
Domyślnie

Nie radzę za wszelką cenę łapać załadowanego sprzęta nawet przy parkingowej glebie.
ltd454 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2011, 22:11   #10
Dzymy
 
Dzymy's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: WROCŁAW
Posty: 126
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Dzymy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 8 godz 37 min 52 s
Domyślnie

Chciałbym się podpiąć pod tematapropo tego co napisał Wegrzyn żeby zmierzyć szyrokość kierownicy wraz z szerokością kufrów wszystko spoko ale warto wziąć pod uwagę,że przejeżdżając między autami z kuframi kiera przejdzie ale z kuferkami może byś różnie,przecież niektóre auta są szersze przy nadkolach,myślę że warto o tym pamiętać
Dzymy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rozpoczęcie Lata On Road komunikat i wskazówki felkowski Imprezy forum AT i zloty ogólne 7 25.06.2013 12:47
Problem z kuframi; Scenika Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 33 12.09.2012 13:04
Połozenie wskazówki temperatury. Poncki Układ elektryczny i zapłonowy 13 22.08.2012 12:36
wyjęcie wskazówki prędkościomierza RAFWRO Układ elektryczny i zapłonowy 7 01.03.2010 20:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.