Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.07.2013, 10:30   #1
Andrzej_Gdynia
 
Andrzej_Gdynia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 787
Motocykl: RD03
Andrzej_Gdynia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 10 s
Domyślnie motokuszetka do Hiszpani lub Portugali

Ten temat był kiedyś na forum. Wiem że jest pociąg z Berlina w kierunku Hiszpanii. Jakoś nie bardzo mogę odszukać konkretnych informacji, Tak więc zwracam do do wszystkich: ktokolwiek, cokolwiek wie konkretnego na temat tego pociągu, skąd, dokąd, za ile, link, kontakt... proszę o pomoc,
Andrzej_Gdynia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2013, 17:34   #2
Miedziany
 
Miedziany's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Świątkowa Wlk.
Posty: 205
Motocykl: RD07a
Przebieg: 92 tys.
Miedziany jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 9 godz 38 min 40 s
Domyślnie

Tu masz wszystkie informacje:

http://www.dbautozug.de/autozug/reiseziele

Swego czasu interesowałem się przerzuceniem tą trasą moto do Hiszpanii, ale dojazd do Niemiec, wysoka cena samego przejazdu + ponowna konieczność dojazdu na kołach z Narbonne do miejsca docelowego mnie zniechęciły.

Taniej wyjdzie skorzystać z usług Kajmana, Sambora albo innych forumowych przewoźników.

Ostatnio edytowane przez Miedziany : 13.07.2013 o 17:37
Miedziany jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2013, 18:09   #3
Andrzej_Gdynia
 
Andrzej_Gdynia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 787
Motocykl: RD03
Andrzej_Gdynia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 10 s
Domyślnie

Hmm.. zajrzałem zrobiłem symulację dla 4-ch osób i 3-ch motocykli. Wychodzi mi koszt około 1500 Euro czyli około 6500 zł. W cenie jest bilet dla tych 4-ch osób. Kiedy liczę sobie przerzut motocykli (np. własnym busem) wyjdzie mi koszt około 1700 zł w jedną czyli około 3500zł (paliwo i autostrady). Do tego trzeba doliczyć przerzut osób samolotem do np. Barcelony (wizzer) czyli minimum około 800 zł od osoby.(w moim przypadku 1600 - 2 osoby). Razem własny Bus do Barcelony to około 5100-5500zł nie liczac kosztów eksploatacji. Koszt autokuszetki jest w takiej sytuacji nieznacznie wyższy (1000zł na 4 osoby),
Fakt trzeba liczyć jeszcze dojazd do Hamburga na kołach (700 km) i przejazd z Narbonne do Barcelony (pewnie z 500 km). Ale tego drugiego przejazdu już bym nie liczył jako koszt. Przyjmuję ze to już zabawa... Tak więc motokuszetka to koszt zbliżony...
Trzeba też wziąć pod uwagę że w wariancie motokuszetka nie potrzeba noclegu - można jechać po południu z Hamburga i przespac się w pociągu. Samochodem zresztą podobnie można przekimać w aucie...
Faktycznie skalkulowali to tak żeby koszty były podobne. Ciekawe czy mają jakieś promocje. Na stronie widze że od 10 pażdziernika zaczyna się niższa cena- koszt spada do 1000 euro i to jest już dobra opcja...a piszą o tym że od listopada do 26 kwietnia jest sezon zimowy - nie znam ceny, bo nie ma jeszcze rozkładu i mozliwości rezerwacji ale sądzę że może byc jeszcze taniej. Problem w tym że Hiszpania w listopadzie to chyba słaby pomysł... a moze się myle?
Andrzej_Gdynia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2013, 18:29   #4
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

a sprawdzałeś jak wyjdzie kurier www.groupecat.com.pl/info.php?lang=pl&kat=2&nr=1
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.