Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.12.2016, 08:33   #41
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,936
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 22 godz 26 min 19 s
Domyślnie

Zacznijmy od tego że motocykl służy do jazdy a nie podnoszenia, czasem wywrotki się przytrafią każdemu i o tym wiemy.
Częste gleby wynikają jednak z barku umiejętności i kondycji i nad tym trzeba popracować a nie łudzić się ze kilka kilogramów mniej załatwi sprawę.
Ktoś się dziwił jak to jest że na filmiku EX-a kolega Pawlicho jedzie starą Tenerką z czasem lepszym od innych nowszych i lżejszych moto. Wiecie dlaczego ? Bo potrafi jeździć i tylko to robi różnicę.
Nie mam zamiaru nikogo pouczać ani przekonywać. Ale żeby klocem zpierdalać po krzaczorach trza mieć potencjał oprócz motocykla.
Zdrowia
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 09:03   #42
KristoF
 
KristoF's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: WKZ/LRY
Posty: 384
Motocykl: XL/XR350,KLE650,XJR1200.
Przebieg: 50+
Galeria: Zdjęcia
KristoF jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 17 godz 2 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
A taką Yamahę na co wymienisz? Na trąbkę? Musiałby zmienić całkowicie markę
No jak.... Yamaha grizzly całkiem stabilnie jeździ dzięki 4 punktom podparcia. Wracając: każda rada ma sens. I zmienić na lżejszy i poćwiczyć i poprawić umiejętności. Za 660z można kupić starą XT czy drz plus np devillkę czy NCka.
__________________
klawo jak cholera
KristoF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 14:22   #43
Zeus
 
Zeus's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 373
Motocykl: CRF 1000
Zeus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 1 godz 44 min 3 s
Domyślnie

Adagio nie pisałem nigdzie, że odnotowuję częste gleby. Tenerka położyła mi się raz na polu namiotowym na trawę podczas postoju bo jeszcze nie wygrzebałem z plecaka deseczki pod stopkę i raz podczas robienia zdjęć w jakimś terenie też podczas postoju więc argumentacja dotycząca poprawy umiejętności jazdy nie ma tu zastosowania. Wolę po prostu motocykl, który w przypadku potencjalnej przewrotki będę mógł sam podnieść nie niszcząc sobie kręgosłupa i tutaj każde lżejsze moto z niżej skoncentrowanym środkiem ciężkości będzie się lepiej sprawdzać. Tenerka to mój 26 motocykl w karierze i myślę, że podnosi się go najciężej ze wszystkiego co do tej pory miałem choć podczas samej jazdy nie czuć dużej masy pojazdu.

Ostatnio edytowane przez Zeus : 08.12.2016 o 14:25
Zeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 14:48   #44
hellwoot
 
hellwoot's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 410
Motocykl: RD07
hellwoot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 3 godz 17 min 38 s
Domyślnie

Zeus, bogu Ty! 26 moturów i dopiero teraz ęduro? Kręgosłup nie wyrabia to trzeba coś na 3 kołach albo




A tak serio... to mi się nie wydaje, że 20 kg w tą czy w tamtą coś zmieni. Terefera wysoka jest i gorzej się ją podnosi jak np. paneuropę co waży 300kg. Afrykę z resztą też.
Jedyna opcja to prawidłowe podnoszenie + dobrze zaciśnięty pas nerkowy.
hellwoot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 14:51   #45
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

Nic nie rozumiesz Zeus. Motocykl Ci się wywrócił na parkingu, bo nie masz kondycji i umiejętności. Ustalone już zostało, że nie masz potencjału żeby zapierdalać po krzakach i lżejszy motocykl tego nie zmieni. Fakt, że miałeś 26 motocykli i nadal wywalają Ci podczas robienia zdjęć potwierdza w 100% powyższe ustalenia. I tyle w temacie. Pawlicho jest szybszy bo ma potencjał i zapierdala szybciej niż inni bo dzięki temu nie zatrzymuje się na zdjęcia i nie wywala mu się motocykl. Pomimo, że ma starszy i cięższy...Nie wiem Zeus, czy jestem w stanie Ci to prościej wytłumaczyć...
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis
Arkan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 14:52   #46
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Arkan, właśnie rozwaliłes system...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 15:01   #47
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 597
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 5 godz 58 min 34 s
Domyślnie

Zeus weź pod uwagę, że jak kupisz lżejsze moto to Twoje tępo przejazdu w terenie znacznie wzrośnie, przyjdą też ochoty na skoki i itp. Wiadomo większa szybkość równa się większe kuku, co może się źle skończyć dla nadwyrężonego już kręgosłupa. Jak motór pierdyknie to trza dzwonić po przyjaciela lub zostawić złom w lesie i iść na stopa.
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 15:02   #48
Zeus
 
Zeus's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 373
Motocykl: CRF 1000
Zeus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 1 godz 44 min 3 s
Domyślnie

Arkan dzięki za wskazówki. Teraz już wiem, że żeby było dobrze muszę kupić gold winga na upsach z LC8, posadzić w kufrach krzaki i łapać kondycję i umiejętności podnoszenia motocykla. Dzięki panowie. Od razu życie stało się prostsze. Szkotu z moich byłych maszyn 60 % to były enduraki lub turystyczne enduro.
Zeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 15:08   #49
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 55 min 50 s
Domyślnie

Czas na Goldwinda, emerytura i tyle. A tak na powaznie wez sie za trening, martwy ciag to podstawa tak samo jak plaska lawka na klate, zadne tam atlasy tylko wolne ciezary bo pozniej sa problemy ze stabilizatorami. Mi najlepiej podnosi sie motka za kierownice, byl kiedys taki fajny stary film na you tube z kursu jazdy enduro Bmw r1100gs, taka technika na filmie dziewczyna o wadze 50 kg bez problemu podnosila duzego gsa.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2016, 15:08   #50
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

nieśmiało wtrącę 3gr, że mimo wszystko wraz z wiekiem coraz trudniej o wzmacnianie mięśni, gdy kręgosłup już posiada liczne zmiany....spowodowane dotychczasowym życiem.

Czas sobie czasem uświadomić, że oczy jeszcze chcą ale d...a już nie może. Chyba czas się pogodzić, że enduro pozostanie do pokonywania szuterków a nie do latania na hopkach.

Prawdziwy mistrz wie, kiedy zakończyć karierę

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 08.12.2016 o 15:10
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
zamienić na Afryke czy nie, oto jest pytanie kruk Inne tematy 182 22.02.2012 09:49
Czy można zamienić silnik rd07 na rd04 joker Silnik, sprzęgło, skrzynia 27 06.10.2011 08:58
Czy można zamienić moduł zapłonowy ? next22 Układ elektryczny i zapłonowy 5 04.02.2010 11:33


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.