Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.07.2015, 16:19   #1
tom500
 
tom500's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Szczecin
Posty: 76
Motocykl: RD07
Przebieg: rosnący
tom500 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 8 godz 57 min 6 s
Domyślnie Z Huzarem po Niemczech?

Czy ktoś z Was ma doświadczenie z policejami czy innymi służbami odnośnie jazdy na wydechu od Zbyszka?
bez dbkillerów
I nie chodzi mi o brutalne katanie w obszarach zamieszkanych i mniej zaludnionych
Tylko spokojna kulturalną jazdę bez szaleństw
tom500 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2015, 16:24   #2
wojtekm72
 
wojtekm72's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Lubaczów
Posty: 926
Motocykl: RD07A, XR 400
Galeria: Zdjęcia
wojtekm72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 8 godz 49 min 0
Domyślnie

Bez DB killera przekracza normy, więc chcesz ryzykować
Chyba się nie opłaca.
wojtekm72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2015, 16:48   #3
marekmoto1


Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Gdańsk
Posty: 355
Motocykl: RD07a
Przebieg: 44500
marekmoto1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 22 godz 54 min 54 s
Domyślnie

Nawet w Polsce z db killerem można mieć kłopoty. Tak naprawdę nie można dokonywać przeróbek w fabrycznym motocyklu.
marekmoto1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2015, 17:09   #4
lezan81
 
lezan81's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: WARSZAWA
Posty: 174
Motocykl: RD04
lezan81 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 13 godz 21 min 9 s
Domyślnie

Wydech bez homologacji = brak dowodu
lezan81 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2015, 17:15   #5
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Cytat: "Nawet w Polsce z db killerem można mieć kłopoty. Tak naprawdę nie można dokonywać przeróbek w fabrycznym motocyklu."

A to ciekawe - możesz rozwinąć? Co jest przeróbką a co nie jest i jaki przepis masz na myśli?
Bo - jeśli tak, to czy zmiana opon na inne niż te, które założyła fabryka jest "przeróbką"? A klocki/tarcze? Zawieszenie/elektryka?

Moja AT z przeróbkami przechodzi badania (bez "znajomości", w obcej Stacji Diagnostycznej) - więc moje pytanie wynika tylko z chęci poszerzenia wiedzy/uświadomienia a nie ze złośliwości
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2015, 21:10   #6
marekmoto1


Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Gdańsk
Posty: 355
Motocykl: RD07a
Przebieg: 44500
marekmoto1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 22 godz 54 min 54 s
Domyślnie

Każda część użytkowa ma numer i homologację. Żaden podrabiany wydech takowych nie posiada. Niektóre przeróbki elektryki są także zabronione. Np. dodatkowe halogeny w ciężarówkach. Sporo motocykli śmiga ze światłami niezgodnymi z przepisami. Policja jednak u nas nie wnika. Zapraszam do fascynującej lektury warunków technicznych pojazdów.
marekmoto1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2015, 21:42   #7
bass


Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 663
Motocykl: RD07&1000RR
bass jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 3 godz 26 min 56 s
Domyślnie

Latam cebrą na leosiu, bez debekilera, po naszym kraju często, w hitlerowskim kraju jakoś 3-5 dni w miesiącu. Jak widzisz miśków to odpuść gazu, wrzuć wyższy bieg i jedź normalnie. Nikt się nie czepia. Moi koledzy z niemiec też mają głośne wydechy i jakoś ich nikt nie zatrzymuje, wszystko z głową i będzie ok. Na to, że tu co niektórzy mają permanentną sraczkę w sprawie przepisów nic nie poradzisz. Dużo gadania a doświadczenia brakuje :P Ja napisałem jak jest w praktyce. Na wolnych garach przejechałem harasiem całą jewrope, miałem kontrole niejedną, nikt nic nie gadał... a tam to dopiero dudniło

A jak się uprzesz to każdy grawer Ci ten znaczek homosiologacji na wydechu zrobi, za 2 dychy i będzie street legal

Ostatnio edytowane przez wierny : 06.11.2021 o 05:29 Powód: Połączenie postów.
bass jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2015, 21:50   #8
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,584
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 1 godz 30 min 12 s
Domyślnie

Chyba, że wybierasz się w rejony Eifel, to licz się z lawetą. Są częste kontrole głośności wydechu, ponieważ są to tereny parku narodowego.
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2015, 23:04   #9
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał marekmoto1 Zobacz post
Każda część użytkowa ma numer i homologację. Żaden podrabiany wydech takowych nie posiada. Niektóre przeróbki elektryki są także zabronione. Np. dodatkowe halogeny w ciężarówkach. Sporo motocykli śmiga ze światłami niezgodnymi z przepisami. Policja jednak u nas nie wnika. Zapraszam do fascynującej lektury warunków technicznych pojazdów.
To jednak trochę co innego, niż przeróbka a Ty tak to nazwałeś w temacie motocykli. Jeśli mam homologację to mogę mieć przeróbki (Wydech, halogeny, zawieszenie )? Jeśli piszesz coś takiego to uzasadniając kogoś uświadomisz. Jeśli nie masz uzasadnienia - to po co pisać?
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2015, 08:16   #10
marekmoto1


Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Gdańsk
Posty: 355
Motocykl: RD07a
Przebieg: 44500
marekmoto1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 22 godz 54 min 54 s
Domyślnie

Po pierwsze, montowane części muszą być zgodne z polskimi warunkami technicznymi. Z tego co pamietam, motocykl może mieć dodatkowe światła w ilości dwóch oznaczone jako przeciwmgłowe. Wydechy naszych rodzimych producentów nie mają homologacji. Spełnianie norm hałasu to jedno. Są inne ważne czynniki. Oddawanie ciepła, podatność na odkształcanie itd. U nas i w wielu krajach w to się nie wnika, ale powoli ulega to zmianie. Pamiętaj, że policjant nie musi badać poziomu hałasu, żeby zatrzymać dowód. Niestety wystarczy uzasadnione podejrzenie. Jeszcze jedna ciekawostka: często głośny wydech daje frajdę i spadek mocy. Trzeba sporo czasu spędzić nad liczeniem jakie rozmiary ma mieć akcesoryjny komin. Zmiana zawieszeń, tarcz itp. to wbrew pozorom ryzykowna rzecz. Jako motocyklista interesuję się opiniami biegłych sądowych, którzy często znają się na rzeczy i piszą ciekawe wywody na temat wpływu zmian konstrukcyjnych na przebieg zdarzenia drogowego. Wszystko super, dopóki nic się nie dzieje. Mam nadzieję, że lekko pomogłem. Jak nie mogę podać na linki do literatury. Naprawdę jest mnóstwo niuansów. Nawet na wykładzie ciężko wytłumaczyć, a co dopiero na forum w dodatku pisząc z telefonu.:-) pozdrawiam.
marekmoto1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Potrzebna pomoc przy zakupie w Niemczech. magicl Inne tematy 5 24.04.2023 19:32
Jazda enduro/hard enduro/trial w Niemczech - da się? ;-) electro Inne tematy 20 23.01.2015 10:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.