Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.07.2018, 15:37   #1
yeuop
nOOb
 
yeuop's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 515
Motocykl: RD03
yeuop jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 59 min 9 s
Domyślnie ..koszt remontu XT600

Mam starego XT600, który nadaje się do remontu całkowitego.
Cwierc wieku na karku, ponad 200 tys. przebiegu (z czego 174 moich ). Silnik chodzi, motor jeździ, ale to już nie to. Silnik ostatnio był remontowany przy przebiegu 91 tys. km, oleju zre coprawda niewiele (rzedu 0,2-0,3), ale kilka tys. km temu cos zaczelo dzwonic z silnika (niemniej jechal dalej, bo byłem akurat w Hiszpanii). Jeśli okaze się, ze glowica jest uszkodzona, no to pozostaje szukanie "nowej".
Tarcze hamulcowe do wymiany, cienkie jak papier, oploty tez (nigdy nie wymieniałem). Skrzynia chodzi bez problemu, ale może po otwarciu cos tam się okaze.
Zawieszenie przod i tyl do wymiany. Tutaj kompletnie nie orientuje się w kosztach.
Ogółem rama do pomalowania, pewnie dużo dupereli wyjdzie jeszcze w praniu. Z elektryka o dziwo nie było nigdy problemów (no dobra, raz się spalil regulator), ale może wypadaloby pociagnac cala instalacje elektryczna od nowa. Alternator nie był nigdy wymieniany. Tylne kolo otrzymalo nowa rawke i szprychy kilka lat temu, wiec jest jak nowka Przednie by tego zdecydowanie wymagalo.
Wydech jest caly nowy, gaznik niedawno zreanimowany.
Do tego wszystkiego dochodzi koszt robocizny itp.

Czy ktoś bawil się w remont od podstaw jakiegoś podobnego sprzętu?
Możecie napisac o kosztach? Chetnie bym się zmiescil w 4-cyfrowej kwocie, nie ukrywam Sam remont będzie najwcześniej w przyszłym roku, w tym nie wyrobie finansowo.

I nie piszcie mi, ze to nie ma sensu inwestować w takiego starocia.
Jazda nim jest przyjemniejsza niż Afryka.

yeuop jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2018, 15:56   #2
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,897
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 25 min 5 s
Domyślnie

Mając problemy z naciągnięciem łańcucha, to za remont chcesz się zabierać ?
Jak mamy Ci pomóc ?
Z zamieszczonej fotki zrobić kosztorys naprawy ?
Postaw go w salonie jako pamiątkę, żeby przypominał podróże jakie nim odbyłeś. Bo jak się ożenisz to skończy się jazda a Twoja wybranka jak pójdziesz do roboty to Ci go na złom wywali, wiec szkoda kasy i tak czy siak na remont.
Powodzenia.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2018, 16:45   #3
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Yeuop, rozrzut kwotowy jest spory. Zrobiłem "kilka" XT/TT600 i różnie z tym bywało.
Silnik
- Jeśli nigdy nie zabrakło oleju, silnik nie był katowany odkręcaniem manety na niskich obrotach, to remont pieca jest dość tani - tłok 250zł, szlif 80-100zł, do tego można oddać głowicę do odświeżenia 100-200zł, komplet dobrych uszczelek na górę 160zł. A dalej to już tylko olej na docieranie i filtry.
- czasami remont idzie głębiej, np. z powodu uszkodzonych trybów skrzyni biegów. Tryby mało nie kosztują, często szuka się w używkach. W razie gdyby korba wymagała wymiany, to japoński TKRJ ok 350zł + koszt przekucia (ok 250zł)

Zawias
- przód sprawa łatwa - jeśli brak luzów, to wymiana uszczelniaczy i oleju, koszt w okolicy 100-120zł, do tego łożyska główki ramy. Jak kto jeździ w offie, to można szczepić coś co "robi", ja mam całość z TT600S
- tył - zestaw naprawczy łożysk wahacza to nie problem, ale luzy pojawiają się w kiwaku, a tam chcąc zrobić remont po oryginałach szybko można dojść do kwoty zakupu całego motocykla. Serio. Ale tuleje ślizgowe są dostępne w zamiennikach, niektóre trzeba dociąć na szerokość. Sworznie natomiast w dwóch miejscach są wymiarami identyczne jak sworzeń tłokowy pewnej hondy, dostępny w chińskich zamiennikach, jedynie trzeba dociąć na wymiar i zmniejszyć średnicę wewnętrzną - tutaj też nie kombinuję, wprasowuję tam tuleje z brązu i rozwiercam pod wymiar szpilki. Jak się amor poci, to albo używka, albo coś lepszego, ja wrzuciłem Ohlinsa z TT600S, ale tanie to nie jest, używka 400-600zł, do tego od razu trzeba oddać do regeneracji 300-400zł. Do turystyki asfaltowej i szutrowej zbędny wydatek.

Mój XT czeka właśnie na trzeci remont silnika. Do pewnego felernego wyjazdu cykał jak zegarek, ale chciało mi się z kumplami browara napić i go zabiłem jadąc na odcinie po autostradzie (akurat rozwarstwiło jeden króciec gaźnika i szedł na mega ubogiej mieszance, w końcu chwyciło tłok). Na wypady autostradowe powinienem mieć coś co leci te 160 bez męczarni Kilka razy podchodziłem do zmiany motocykla, ale jak już, to dokupię coś, a tego łupa się nie pozbędę Myślałem, że ostatnio przesadziłem z remontem (wszystkie łożyska w silniku, korba, tłok, porting głowicy itd), ale teraz idę jeszcze bardziej po bandzie Zamówiłem tłok doprężający WISECO, na stole czekaja gaźniki Mikuni BST z raptora i takie tam pierdy.
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2018, 22:21   #4
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 12 godz 28 min 15 s
Domyślnie

Słuchaj tego co Artur pisze... wie o co w tym chodzi i zna numery części do xt na pamięć.

Od siebie dodam, nie wgłębiając się w szczegóły - choć mogę bo dwie xt 600 tenery mniej luba bardziej doprowadziłem do dobrego stanu:
- góra silnika - 1500 - 2000 - pln w zależności ile mechanik weźmie,
- dół - rozpiętość duża - od 2000 do 3000 pln z robocizną - jak zrobisz wszystko nowe np. łożyska komplet, korba, wałek zdawczy, tryby, pompa oleju, sprzęgło itd... jak pójdziesz bez kompromisów to może nawet więcej,
- zawieszenie przód - uszczelniacze, panewki, olej robocizna... 500 PLN,
- zawieszenie tył - używany amor w dobrym stanie - też 500 z robotą,
- tarcze przód z 500-600 nowe plus klocki 100....

itd... itp... wychodzi spora suma jak się pododaje... nie wiesz co wyjdzie.
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2018, 22:33   #5
KristoF
 
KristoF's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: WKZ/LRY
Posty: 384
Motocykl: XL/XR350,KLE650,XJR1200.
Przebieg: 50+
Galeria: Zdjęcia
KristoF jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 17 godz 2 min 0
Domyślnie

Wg mnie nie ma co remontować bo cały motor jest zużyty. Tyle lat jazdy z bagażem po dołach znaczy, że rama jest jak kości 70 latka. Kto da gwarancję że wahacz się nie urwie albo nie pięknie na główce? A jeśli szkielet i tylne koło plus plastyki zostają to cała reszta do wymiany.
Ja bym znalazł kasatora co nie zabierze ramy, zrzucił blachę i go wstawił do salonu. A pieniądze na dalsze podróże na NAT.
__________________
klawo jak cholera
KristoF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2018, 00:12   #6
azure


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: LKS
Posty: 85
Motocykl: PD06
azure jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 9 godz 32 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał KristoF Zobacz post
Wg mnie nie ma co remontować bo cały motor jest zużyty. Tyle lat jazdy z bagażem po dołach znaczy, że rama jest jak kości 70 latka. Kto da gwarancję że wahacz się nie urwie albo nie pięknie na główce? A jeśli szkielet i tylne koło plus plastyki zostają to cała reszta do wymiany.
Ja bym znalazł kasatora co nie zabierze ramy, zrzucił blachę i go wstawił do salonu. A pieniądze na dalsze podróże na NAT.
Spokojnie, to nie gównolit. Te motocykle dużo znoszą, remont można śmiało robić.
Wahacz w 2KF jest stalowy, nic sie nie ułamie. Rama do przejrzenia, jak nie jest skorodowana w newralgicznych miejscach to też nie będzie niespodzianek. Można wzmocnić przy połączeniu subframe'a, ale to nie jest konieczne.

Zrobienie silnik przy cenach podanych przez Artura to wariant minimum, koszty będą duuuużo wyższe, szczególnie jak się pójdzie systemem zleconym. Zamiast tłoka TKRJ montować WISECO bigbore, całkiem inny motocykl po pewnych zabiegach w gaźniku.
azure jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2018, 00:43   #7
tyran
Kiedyś R.T70
 
tyran's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,420
Motocykl: Była RD04
Przebieg: 120000+
tyran jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 6 godz 2 min 44 s
Domyślnie

Yeuop, w końcu jakiś temat nie z dupy...
Jeśli ten motek ma dla ciebie taką wartość emocjonalną to remontuj.
(Przyszła żona albo to zaakceptuje, albo nie zostanie żoną).
XTek to zupełnie inne moto i do czegoś innego niż Afra.
Jeśli nie masz do niego wielkiego sentymentu, nie baw się w remont.
Za tą kasę kupisz coś nowszego i lepszego.
__________________
Serdecznie pozdrawiam.
Romek T.
tyran jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2018, 01:33   #8
KristoF
 
KristoF's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: WKZ/LRY
Posty: 384
Motocykl: XL/XR350,KLE650,XJR1200.
Przebieg: 50+
Galeria: Zdjęcia
KristoF jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 17 godz 2 min 0
Domyślnie

Jasne, że teoretyzuję. Ale sam zajeździłem ramę mtb alu przez dekadę. Pękła podczas dojazdu do pracy, nie skakania. W ramie moto lat 90 musiałem coś spawać bo fabryka japońska spartoliła i widziałem rdzę bo latarką szukałem, pewnie mało ludzi zagląda bo lepiej nie widzieć. Nieświadomość jest błogością... do czasu. Zielazo ruda żre, jednak nikt nie odrdzewia i nie maluje rur od środka. Tyle lat w różnych warunkach i cała wilgoć przeleciała przez nie na wskroś. A może się złamie w pół tysiąca km po generalce ? Tak tylko se klepię... Szkoda czasu i pieniędzy. Ma chłop zdrowie i ochotę niech jeździ póki czas na nowym powozie, ten niech wstawi do szopy. Jak mu się odechce, dorobi się salonu i kominka to go wywlecze i opowie dzieciom co to jest za XT.
__________________
klawo jak cholera
KristoF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2018, 08:24   #9
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,423
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 19 godz 31 min 23 s
Domyślnie

Dobrze poszuka to xt 660 znajdzie w cenie remontu 600 tki
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2018, 08:55   #10
koziu
 
koziu's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Grodzisk Mazowiecki
Posty: 28
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
Galeria: Zdjęcia
koziu jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 20 godz 32 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał KristoF Zobacz post
Jasne, że teoretyzuję. Ale sam zajeździłem ramę mtb alu przez dekadę. Pękła podczas dojazdu do pracy, nie skakania. W ramie moto lat 90 musiałem coś spawać bo fabryka japońska spartoliła i widziałem rdzę bo latarką szukałem, pewnie mało ludzi zagląda bo lepiej nie widzieć. Nieświadomość jest błogością... do czasu. Zielazo ruda żre, jednak nikt nie odrdzewia i nie maluje rur od środka. Tyle lat w różnych warunkach i cała wilgoć przeleciała przez nie na wskroś. A może się złamie w pół tysiąca km po generalce ? Tak tylko se klepię... Szkoda czasu i pieniędzy. Ma chłop zdrowie i ochotę niech jeździ póki czas na nowym powozie, ten niech wstawi do szopy. Jak mu się odechce, dorobi się salonu i kominka to go wywlecze i opowie dzieciom co to jest za XT.
Chyba nie doczytałeś postu Yeuopa do końca, on nie rozważa czy robić remont, czy zezłomować. Ma jasno wytyczony cel i pyta o koszta

Co do kosztów, zawsze można urwać troszkę na zniżkach kolegów w różnych sklepach. Yamaha rok rocznie robi promocję - ile lat ma moto tyle procent zniżek (zazwyczaj na koniec roku).
__________________
HOWGH!
koziu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Koszt przejazdu przez Alpy yakuzsa Przygotowania do wyjazdów 26 08.10.2021 21:18
serwis glowic afra koszt Rzeszow szynszyll Silnik, sprzęgło, skrzynia 10 24.02.2017 13:28
Silnik do remontu?? Nupas Silnik, sprzęgło, skrzynia 28 22.04.2014 11:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.