Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.12.2009, 20:31   #11
Bonjour
 
Bonjour's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 302
Motocykl: RD07
Bonjour jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 5 godz 6 min 26 s
Domyślnie

Miałem kiedyś xtz 660 tenere, oczywiście tą pierwszą, ale silniki są z tej samej rodziny. To świetny singiel, świetnie wyważony, do steki palił 4 L na 100 km i na pewno nie wymagał remontu po 48 tys które miał nakajtane i myślę że po następnych 42 tys tez by nie wymagał. Remont w swojej pierwszej Mz 251 zrobiłem po 35 tyś, a to przecież dwusów. Mysle że Misza z tym przebiegiem to trochę przesadził, jednak w konfrontacji Tenere 660 a Africa Twin wybrałbym Afrykę.
__________________

Bonjour jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2009, 12:49   #12
LukaSS
 
LukaSS's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Biała Podl./Warszawa
Posty: 368
Motocykl: Afryka? Nie, dziękuję. ;)
Przebieg: 60000
LukaSS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 godz 37 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał KOKOS Zobacz post
Jeszcze inna to zrozumieć co się przeczytało
A na forum ADV wielu użytkowników ma z tym małe problemy



Nowa XT bez remontu silnika robi bez problemu 100 tys km. To nie WSK, która do remontu kwalifikuje się po ok. 35 tys km.

To forum AT i nie dziw sie, ze każdy Tobie powie jak najlepiej o Afryce. Wejdz na forum Tenery i tam zapytaj - będziesz miał całkiem odwrotną odpowiedz.
__________________
Yamaha XTZ 800 Super Tenere
LukaSS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2009, 14:39   #13
JuIo
 
JuIo's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Centrum Sterowania Kosmosem
Posty: 524
Motocykl: RD07
Przebieg: słuszny
JuIo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 godz 24 min 13 s
Domyślnie

Bez jaj, kumpel jeździł xtz-tą a ja wtedy jeszcze trampiszczakiem i pamiętam dokładnie jak się na niego ślinił. A mój trampek to żaden szał był, 92r owiewki w wersji slams atak i pare wodowań o katowaniu w piachach nie wspomne...
Lukas tylko mnie nie zlinczuj mowa o 660
JuIo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2009, 15:52   #14
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

mialem ATRD04 '92 100kkm potem KTMLC04 ADV '99 25kkm i miałem okazję przejechać się również na nowej Tenere.
w porównaniu z dwoma motocyklami które miałem jest to sprzęt którego nie brałbym w ogóle pod uwagę.
z AT :
Yamaha to mniejsza wygoda w trasie, mniejszy zbiornik a podobne /wysokie jak na singla na szprycy spalanie/, moto w zasadzie jednoosobowe, bardzo niewielkie w sumie /mam 187cm/, CENA!, zawiasy bez możliwości regulacji, kłopotliwa być może elektronika, w standardzie brak osłony silnika, CIĘŻKA krowa jak na teren, miekko zestrojone zawiasy - teren to tak sobie;
z LC4640 ADV :
podobna wygoda w trasie, o wiele większy baniak /28l/, mniejsze spalanie - trasa 4,8l bez łaski jakiejkolwiek co daje... hm niezły zasięg, również w zasadzie jednoosobowe, niesamowite zawieszenie, CENA!!!, masa na sucho 160kg, odejście ze startu i w trasie nieporównywalne z Tenere /54KM/, wg mnie najlepszy Dual Sport za sensowne pieniądze JEŚLI nie planuje się wyprawy na koniec świata - jednak dópa potrafi zaboleć a po 400km jechałem jak Kirgiz /jedynie jednym pośladem na siodle /

celowo nie porównuję tylko do Afryki bo mając porównanie do obydwu ww. sprzętów i mając w głowie opisane przez Ciebie zastosowania nie spojrzałbym nawet na Tenerę.
za kasę którą musiałbyś wydać na Tenere zostawiasz SPORO na jeżdzenie, szmaty i inne takie i kupujesz XRV lub LC4 co Ci tam serce dyktuje i masz IMHO o wiele ciekawsze moto ze znacznie mniejszą utratą wartości w czasie - o tym również pamiętaj.
LC4 i XRV to w zasadzie i zasłużenie motocykle kultowe - XTZ raczej nie ma szans na konkurowanie z nimi łeb w łeb. IMHO - również zasłużenie.

zdrowaś
matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Yamaha XTZ Super Tenere vs Honda Africa Twin spider2you Inne - dyskusja ogólna 59 19.10.2014 01:07
XTZ super tenere w cieniu Afric Twin rambo Inne tematy 115 14.08.2009 12:50
"Dlaczego Africa Twin nazywa się Africa Twin" Brie Inne tematy 12 27.10.2008 01:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.