Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.02.2018, 21:35   #111
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 4 min 37 s
Domyślnie

Miałem exc 200 więc jakieś porównanie mam.
Ja xrka nie jeżdżę tylko na wprost wręcz bokiem bo pięknie zrywa przyczepność a zawodnikiem nie jestem,
motocykl ma dawać frajdę i taka daje właśnie tymi ślizgami, z nikim się nie ścigam, ale czasami przycisnąć potrafie.
Poza tym widziałem już gości wypierdalających na starej xl500 lepiej niż inni na 250 2t. więc pierdu pierdu jaka to zła geometria prawda taka, że nawet Ty ani Ja nie wykorzystujemy jej dostatecznie możliwie niż na to pozwala.
Ale jak ktoś kupuje xre żeby jeździć jak trialem albo z myślą o torze motocrossowym to może mieć dziwne myśli co do skręcania.
Do jazdy na wprost to sobie afre mogę wziąć.

Ostatnio edytowane przez Dymkaaa : 01.02.2018 o 21:40
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2018, 21:55   #112
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,050
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 38 min 55 s
Domyślnie

Wszystko zależy od jebnięcia w głowie..
Dymka w twojej XR waga samych baków daje taki nacisk na oś jak w Kamzie stąd tak chętnie zamiata dupskiem,generalnie XR-ki maja bardziej przeciążony tył i z oczywistych względów trudniej ją postawić bokiem,częściej lubi uślizgnąć przód,ale to też wina geometri przodu,ale ma to swoje zalety.. podjazdów sie nie boja i tak gdzie stawka cała odpadała tam traktorek pach pach i już na górze.

Chodzi mi jeszcze po głowie obniżenie środka ciężkości i wyrównanie nacisku na osie.. ale to kiedyś

Rychu w co celujesz?
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2018, 22:04   #113
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 4 min 37 s
Domyślnie

Przód może i cięzki, ale zawsze tankuje tył
Jakoś tak mi się lepiej jeździ..

Ostatnio edytowane przez Dymkaaa : 01.02.2018 o 22:15
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2018, 07:30   #114
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Adagio
Co do organizacji to zdaję sobie sprawę, dlatego daję sobie sporo czasu na ogarnięcie tego. Jak się nie uda ogarnąć przy pomocy kolegów z Polski to skorzystam z firmy z Belgii, która taką imprezę ma w swoim programie. Nie tanio, ale lubię spełniać swe marzenia i jak to spełnię to mogę umierać
Kawałek pustynnego Dakaru w Maroku mam za sobą. Od tego czasu chcę więcej, ale na czymś co da więcej funu, a nie walki o życie i oddech.
Wcześniej wklejałem link do tej firmy i jest tam dużo szczegółów ... trasa, logistyka etc jak ktoś ciekawy.
Ktoś napisał, że czeka na takie sprzęty jak CRF450L lub WR450R ..... mam nadzieję, że do tego czasu coś podbnego się pojawi. Jak nie to na razie mam kilka typów. Problemem będzie znaleźć ładne sztuki.

Ostatnio edytowane przez Rychu72 : 02.02.2018 o 07:54
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2018, 07:54   #115
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,934
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 50 min 50 s
Domyślnie

Rychu jeszcze jedna kwestia oprócz moto, przeważnie trasy rajdów są tak robione żeby wymęczyć zawodnika, jedziesz po wydmach większych lub mniejszych, telewizorach czy drogach na których pył po przejechaniu kilku moto unosi sie przez godziny i tak cały dzień, cały wyjazd. Jeśli Ci to odpowiada to masz gwarancję zadowolenia. Kiedyś pojechałem specjalnie do Maroka tylko po to, żeby przejechać odcinki Dakaru, Africa Eco Race czy Rallye du Maroc. Spędziłem tam dwa tygodnie i upalałem po tych pięknych górach piochu na Erg Chebi czy Erg Chegaga, to nic ze trzeba było spędzić 54 godz w camperze w jedną i 56 w druga stronę.
Jeździłem też z niewiernymi i obserwowałem jak na ośce po trasie gdzie białasy super przerobionymi terenówkami z zapiętymi napędami zagrzebywali się co kilkaset metrów, oni przejeżdżali jak na asfalcie. Pustynie trzeba umieć czytać, Habib nauczył mnie co oznaczają różne odcienie czy kolory piochu, gdzie miękko i należy omijać, jak robić podjazdy pod wydmy, jak zjeżdżać a i tak były odcinki gdzie przez dzień trzeba było podnosić kilkanascie razy moto czy wygrzebywać z fesz feszu.
Więc kupuj moto i dwa x w tygodniu na pioch, tylko u nas ten ma niewiele wspólnego z tym saharyjskim.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2018, 08:11   #116
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Kondycja ważna. Będąc w Maroku staraliśmy się jak najwięcej trasy zrobić offem i na końcu z 7 zawodników po dwóch tygodniach 3 jeszcze miało ochotę na offa. Reszta stopniowo przeskakiwała na asfalt. Bywały trasy pustynne, że zaczynaliśmy o 8 rano, a zakończyliśmy o 4 rano następnego dnia. Gumy, ciężki teren, brak umiejętności, ciężkie moto swoje zrobiły. Po powrocie z Maroka ręce, barki miałem jak z kamienia i wszystko napierdalało niemiłosiernie. Po tym wypadzie DRka dostała nowe zawieszenie z przodu i z tył.
Dwa razy natknęliśmy się na grupę franzuzów na wścieklakach. Urzekła mnie ich wolność przestrzenna. Wjezdżali gdzie chcieli. Byli też miejscowi na swoich lekkich chińczykach na których śmigali po wydmach bez żadnych problemów.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2018, 11:04   #117
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,328
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 45 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lucky Luke Zobacz post
nic z tego, ten motocykl ma złą geometrię tym się jeździ super w głębokim piachu po prostej pod warunkiem że nie wysadzi Cię z siodła.
Dupą miota jak szatan
Ale na kołach SM na asfalcie.... super
To jasne, że żaden ze mnie zawodnik niemniej potwierdzam- XR650R super lokomotywa, ale na dużych kołach to starą Tenerą mi sie lepiej kreci niż świnią. XR400 też pięknie. Duża świnia fajna bo można latać i po asfalcie w trasy zupełnie nie odstając od typowych szosówek. Kilkaset kilometrów prędkościami autostradowymi nie jest problemem. Ani pozycja, ani prędkości/wyprzedzanie itd. Piach? kocha piach.
motomax
- link do tubki nie robi. Poprawisz?
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2018, 11:10   #118
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Co do XR to które modele są szczególnie udane?

Ładna
https://www.olx.pl/oferta/honda-xr-6...tml#cd55d58e73
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2018, 11:27   #119
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 9 godz 9 min 56 s
Domyślnie

udane są XR 650 R i XR 400

ta pierwsza najnowocześniejsza i najmocniejsza, XR 600/650 L technicznie to zabytki ale mają swój urok i całkiem dzielnie jeżdżą. 600 i 400 nie lubią topienia w wodzie, potrafią zgubić prąd w najmniej oczekiwanym momencie.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2018, 11:28   #120
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,144
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 6 min 32 s
Domyślnie

Wszystkie są udane:
XR250R, XR400R, XR650R, zależy do czego. Ale uprzedzam tak jak pisali poprzednicy, że 650 nie ma zawiasu w standardzie..
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Merino - koszulki z długim rękawem - zapisy lista wstępna. Emek Dział Producentów i Dostawców 67 24.08.2017 09:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.