Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.05.2012, 13:03   #11
at.pawel
 
at.pawel's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 219
Motocykl: RD04
Przebieg: 106000
Galeria: Zdjęcia
at.pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 23 godz 45 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chemik Zobacz post
Teraz daj wspomnianemu koledze swoje BMW i niech na tej samej drodze zrobi taki sam test... Nie zdziwiłbym się, gdyby Afryką przejechał jednym ciagiem, a na BMW leżał co 10m...
Zgadzam się z przedmówcą ! W każdego sprzęta trza się wjeździć i wtedy jest cacy. Ja po kilku godzinach non stop na GSie przestałem z nim walczyć bo nagle zaczął skręcać bez użycia siły i jechać tam gdzie chciałem. Moim jednak (skromnym) zdaniem jego geometria a co za ty idzie prowadzenie wygląda mi na bardziej asfaltowe niż asfaltowo-offroadowo-neutralne jak w Afri
at.pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2012, 13:08   #12
Roberto
 
Roberto's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Krakow
Posty: 206
Motocykl: RD07a
Przebieg: 62000
Roberto jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 20 godz 41 min 46 s
Domyślnie

A ja sobie myślę, że zamiast się dowartościowywać powinieneś najpierw odkupić koledze połamaną owiewkę i bardzo go przeprosić za swój brak umiejętności ... a Azja i tak zweryfikuje Twoje poglądy.
Roberto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2012, 13:21   #13
pawelsitek
 
pawelsitek's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 191
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
pawelsitek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 25 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
Zaraz wątek bedzie na advrider i będzie polewka


http://deser.pl/deser/1,111857,11646...miesiecy_.html
A gdzie moje sprężyny? Przez Ciebie łobuzie musiałem nowe amory kupić
Mam nadzieje że sprzedałeś...
pawelsitek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2012, 13:22   #14
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Jak kto umi klamować moturem to będzie klamował wszędzie

Co do Pawła kolegi afrykanina motor gwizda tylko kierownik p#$% Pawłowi pasuje GS to se nim radzi, proste. W motocykl trzeba sie trochę wjeździć, przyzwyczaić do innej geometrii i innego sposobu działania zawieszenia. Afra co ma na pewno spartaczone to plastiki, szerokie, nic nie widać, łamią się i trzeszczą. GS to zajebisty motor ale te cyce to by mnie wkurwiały bez przerwy, miałem wieeeele sytuacji w których boxer nie miał by szans przejechać a w miarę wąska afryka jakoś tam dała radę.


PS Mam w afrze zawieszenia Showa ADV
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland

Ostatnio edytowane przez Misza : 02.05.2012 o 13:32
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2012, 13:33   #15
pawelsitek
 
pawelsitek's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 191
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
pawelsitek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 25 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Misza Zobacz post
Jak kto umi klamować moturem to będzie klamował wszędzie

Co do Pawła kolegi afrykanina motor gwizda tylko kierownik p#$% Pawłowi pasuje GS to se nim radzi, proste. W motocykl trzeba sie trochę wjeździć, przyzwyczaić do innej geometrii i innego sposobu działania zawieszenia. Afra co ma na pewno spartaczone to plastiki, szerokie, nic nie widać, łamią się i trzeszczą. GS to zajebisty motor ale te cyce to by mnie wkurwiały bez przerwy, miałem wieeeele sytuacji w których boxer nie miał by szans przejechać a w miarę wąska afryka jakoś tam dała radę
Afri była dla mnie po prostu niewygodna. Jest za mała. Ja jestem duży i po prostu bym sie na niej męczył. Uważam że to kiepski wybór dla wysokich i ciężkich chłopów.

No ale uśmiech łapała moja dziewczyna. GSa nie była w stanie utrzymać, a ta testowaną Afrykę jak sie kiedys przymierzała to akurat


Cóż - idealny damski motocykl

Do GSa się raz tylko przysiadła, ale dopiero jak wrzuciłem na centralkę. Powiedziała że to strasznie wielkie i ciężkie i że się boi

Cóż - w tym przypadku punkt dla Was.... zwracam honory. Nasze dziewczyny chętniej pojadą na Afri niz na Gsach.

Przede wszystkim co na Afra spartaczone to silnik. Jak siadłem z dziewczyną i pojechalismy na wypad po świętokrzyskich to maszyna ledwo wciągała sie na podjazdach. We dwoje jakos dziwnie pracował przód, w zakrętach jakby było czuć "wiotkość". Na wypady we dwójkę po szosach ten motocykl zostaje przeze mnie zdyskwalifikowany. I było nam cholernie ciasno... przyjechalismy zmęczeni i zatęskniliśmy za GSem.

A oto słowa mojej dziewczyny - "I to wygrało Dakar? Toz to na ch** sie nadaje a nie do Dakaru"
A Ona zawsze ma racje!

Ostatnio edytowane przez pawelsitek : 02.05.2012 o 13:46
pawelsitek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2012, 13:40   #16
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Też mam 190 we dwoje na xrv to nieporozumienie ale w singlu zajebioza.

Często ludzie mają poustawiane kierownice jak w czopperze, nie wiem czemu. wystarczy lekko przekręcić do przodu i już jest git. Na asfalty... wczoraj zjechałem z małej traski, średnia na banie 150 na zebatce 47z, max poszła 175. Prędkość Wg gpsa, spalanie max 7l nie małe ale zębatka pizza, na bocznych drogach spalanie min 5l, spalanie oleju poniżej setki/1000km, silnik ma najechane 240tys km, troszkę remontowany ale głównie przez głupote. Kolejny raz się przekonałem że nie będę wydawał dodatkowych iluś tam kilkunastu tys zł żeby kupić lc8, nie ma sensu
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2012, 13:47   #17
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pawelsitek Zobacz post
Stwierdzam że GS pokona każdy teren który przejedzie Afryka. Po prostu nie rozumiem tej legendy i wspaniałości tego motocykla mimo że Afryki jeżdzą dookoła świata.
Spróbuj przejechać wąską koleinę po maszynie wycinającej las, do tego z kamieniami. Porównywanie 1150 cm3 z 750 cm3 jest słabe z natury.

Cytat:
Napisał pawelsitek Zobacz post
Po prostu nie rozumiem tej legendy i wspaniałości tego motocykla mimo że Afryki jeżdzą dookoła świata.
Napisałeś piękny oksymoron
Zrób to co inni Afykami i dopiero opisz rzetelny test. Osobiście lubię BMW 1150 na czarne, Afra nie ma co z nim robić. Legendy same się nie tworzą. Tak jest z "klasą GOLFA", Nokią 6310i, bezpieczeństwem VOLVO etc.

Większość Afrykanerów, mam wrażenie, że na następcę wybiera KTM-a 9xx.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2012, 14:00   #18
pawelsitek
 
pawelsitek's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 191
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
pawelsitek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 25 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Misza Zobacz post
Też mam 190 we dwoje na xrv to nieporozumienie ale w singlu zajebioza.

Często ludzie mają poustawiane kierownice jak w czopperze, nie wiem czemu. wystarczy lekko przekręcić do przodu i już jest git. Na asfalty... wczoraj zjechałem z małej traski, średnia na banie 150 na zebatce 47z, max poszła 175. Prędkość Wg gpsa, spalanie max 7l nie małe ale zębatka pizza, na bocznych drogach spalanie min 5l, spalanie oleju poniżej setki/1000km, silnik ma najechane 240tys km, troszkę remontowany ale głównie przez głupote. Kolejny raz się przekonałem że nie będę wydawał dodatkowych iluś tam kilkunastu tys zł żeby kupić lc8, nie ma sensu
190?
Ja mam 185 i jest mi za ciasno. Na szosie chętnie bym przeniósł tyłek na siedzenie pasażera bo wtedy mam łapy wyciągnięte tak jak lubie a nie podkurczone co mnie wkurza.

Tak w ogóle - ja tu nie pisze po to by kogos obrazić, to tylko moje subiektywne odczucia

Jorge - test dotyczył kopnego piachu a nie wąskich kolein po maszynie leśnej. Już więcej nie bedę testował bo jeszcze bardziej połamie.

Co do LC8 - bije na łeb oba motocykle. A z ciekawostek - 1150GS z zawieszeniem od LC8 i odchudzony na maxa:


Myślę że kiedys przerobie swoja krowę na przód od LC8 albo z BMW f800GS, dam koło 21' i przeszprychuje tylne koło sensowną obręcz i będę mógł typowe opony enduro zakładać a nie TKC80 czy Mitas E10 które mimo że kostki kiepsko sie trzymają...
pawelsitek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2012, 14:07   #19
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Nie rozsądzając, który sprzęt jest lepszy (dla mnie w teren lepszy jest mały i lekki KTM exc, ale to kwestia upodobań i krzepy )

Test jest niemiarodajny i nie dlatego, że jesteś dobry czy zły kierownik, pomijam akcesoryjny zawias i brak informacji o stanie zawieszenia w afrii. Problemem jest brak zachowania obu maszyn w różnorakim terenie. Przejedź się 150-200 km off jednym, potem drugim i napisz swoje opinie odczucia - sam jestem ciekawy.

Na mojego nosa duży GS nie jest dobrym pomysłem na off, ale GS800 to już inna baja
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2012, 14:10   #20
pawelsitek
 
pawelsitek's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 191
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
pawelsitek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 25 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zombi Zobacz post
Nie rozsądzając, który sprzęt jest lepszy (dla mnie w teren lepszy jest mały i lekki KTM exc, ale to kwestia upodobań i krzepy )

Test jest niemiarodajny i nie dlatego, że jesteś dobry czy zły kierownik, pomijam akcesoryjny zawias i brak informacji o stanie zawieszenia w afrii. Problemem jest brak zachowania obu maszyn w różnorakim terenie. Przejedź się 150-200 km off jednym, potem drugim i napisz swoje opinie odczucia - sam jestem ciekawy.

Na mojego nosa duży GS nie jest dobrym pomysłem na off, ale GS800 to już inna baja

Zaraz wpada kumpel na Dr600 z oponami E09 Dakar. Jedziem w las.
Robimy kolejne porównanie
Oczywiście zachęcam do taktowania tego co ja pisze z dystansem i na luzie bez niepotrzebnego spiania się. Wiadoma sprawa że każdy z porównywanych motocykli jest inny, to tylko moje odczucia którym sprzętem mi się lepiej jeździ.
Afri zdyskwalifikowałem, teraz kolej na DRkę...

I tym razem mam nadzieje że GS przegra
pawelsitek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
h4 w afri many Układ elektryczny i zapłonowy 17 02.03.2010 00:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.