Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.02.2021, 22:41   #471
bigboykr
 
bigboykr's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Kraków
Posty: 657
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 17 godz 49 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał calgon Zobacz post

Przecież udziały w firmach wprowadzających zielona energie i OZE maja najwięksi truciciele ziemi i akalic .
Proponuję dla dociekliwych weryfikację po KRS i innych narzędziach, kto w Polsce stoi za firmą/firmami sprowadzającymi do Polski większość FV... Potem to idzie do dystrybutorów i "Kowalskich". Jak dobrze poszukać to przestaje dziwić parcie rządu na program "mój prąd".


Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
__________________
Wolniej ale dalej
Cierpliwości
bigboykr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2021, 08:22   #472
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 46 min 30 s
Domyślnie

Teraz tak trochę od innej strony dla zabawy:-)

Skoro akcje pierwszej z brzegu uznanej firmy na litere C zajmującej się FV i PC wzrosły od ostatniego roku o 102% to ja tam zamiast jeb.... się z montażem FV zrobił klik i kupił za te 50 tysięcy akcji tejże firmy.

Po sezonie mógłbym szastać prądem przez kolejne 25 lat?:-)
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2021, 08:35   #473
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał calgon Zobacz post
Teraz tak trochę od innej strony dla zabawy:-)

Skoro akcje pierwszej z brzegu uznanej firmy na litere C zajmującej się FV i PC wzrosły od ostatniego roku o 102% to ja tam zamiast jeb.... się z montażem FV zrobił klik i kupił za te 50 tysięcy akcji tejże firmy.

Po sezonie mógłbym szastać prądem przez kolejne 25 lat?:-)
Z 15zł do 108zł w piku to chyba jest grubo ponad 100% ;-). Dziś 45zł.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2021, 09:00   #474
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,653
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 10 godz 1 min 55 s
Domyślnie

fassi, dziś jest tak, że chińczyk wstrzymał dostawy komponentów elektronicznych (jako jedyny produkuje większość z nich) o ok 30% wszystkim. Ponadto na pozostałe wydłużył LT średnio o ok kilkanaście tygodni. Komponenty elektroniczne potrzebne są w zasadzie do większości produkowanych rzeczy. Daliśmy mu monopol i teraz gadanie o niekupowaniu jest zupełnie nieprzemyślane. Tutaj musi być opracowana strategia jak z tego wyjść. To jest wojna, na którą chińczyk ma czas i pomysł w przeciwieństwie do reszty świata.
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2021, 09:20   #475
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Ach ten swiat spisków... taki facynujacy, tyle emocji !

A to ze najwieksi truciciele typu Chiny czy Indie (tak tak - nie doczytaliscie Panowie) laduja gruby hajs i w pare lat weszly w czolowke w temacie OZE, elektromobilnosci itp zarowno uzytkowania jak i produkcji.. no jest to naprawde przerazajace. No kompletnie łamiąca wiadomość ! Przeciez to bez sensu !

Cale szczescie my nie jestesmy jak Chinczycy, my jestesmy madrzejsi ! My po prostu siedzimy i pierdzimy w fotel oddychajac smogiem. My nie produkujemy, nie wierzymy, my staropolskim zwyczajem po prostu mamy to w dupie z pozycji fotela. Po prostu kraj interentowych wojownikow i znawcow wszystkiego, dzieki czemu doskonale wiemy ze to wszystko spisek, okradanie biednych i wymysly gejropy.

Tak sie tylko zastanawiam gdzie 10 lat temu byly Chiny i Indie, a gdzie bylismy my. I gdzie za 10 lat beda Chiny i Indie, a gdzie bedziemy my. Nie odpowiadajcie, mysle ze dam rade sobie przy takim podejsicu wyobrazic na jakich pozycjach wymienione kraje sie znajda.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2021, 09:33   #476
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 24 min 55 s
Domyślnie

Gregory, jaki sens ma stawianie w Polsce fW która produkuje prąd w lato, a Polska potrzebuje prąd w zimę. Tym oto sposobem trzeba będzie na zimę albo kupić prąd albo mieć w rezerwie węgiel.

Byłem swego czasu pół roku w Indiach i słońce świeci tam praktycznie cały czas i cały rok. Więc Twoje porównywanie indii do Polski jest kompletnie nie n miejscu. Poza tym Chiny i Indie budują w cholerę atomówek

Ps. To nie teoria tylko praktyka. Jakbym powiedział rok temu że powyzamykaja nas w domach to też nazwalbys mnie teoria spiskowa!
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2021, 09:36   #477
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

GregoryS - w punkt.
Wg powszechnie dostępnych badań ponad 50% ludzi wierzy w spiski, także tutaj jest jeszcze gorzej, niż z kojarzeniem, że pieniądze nie biorą się z drukarni.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2021, 09:36   #478
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 46 min 30 s
Domyślnie

Fazi poczekaj aż sklimatyzuje całą Polskę to będziesz błagał mnie o ten prund w lipcu:-)

ps. Jakie spiski? hajs hajs hajs ,a w sumie hajs tez się bierze ze spisków:-) macie racje
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2021, 09:58   #479
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 24 min 55 s
Domyślnie

No tak w punkt, Polska chce iść drogą szwedzka i to jest dobre !! To jest najlepsza droga do zakupu prądu u kogoś innego. I to jest w punkt! Czaicie? Tej chwili są rekordy zużycia prądu w Polsce i rozwiązaniem jest jeszcze więcej fw alboOZE, więcej elektrycznego ogrzewania w domach. I to jest w punkt! Czyżby Bukowski nagabywał do energetycznego samobójstwa W punkt! Nawet Indie leżące pod zwrotnikiem są porównywane do kraju w strefie umiarkowanej. Jak tam działa to u nas też!!! W punkt!

Kiedyś ludzie widzieli że chałupa kryta słoma sie Pali i wynaleziono dachówkę. Dzisiaj widzą że słoma się pali i... każą jeszcze więcej słomy na własny dach pchac bo jak nie to ugotujemy planetę. A co z wulkanami i ichnim CO2? Bukowski zakażesz wybuchniecia wulkanom?

Calgon, niech się klimatyzuja, ja w lato będę prawie wcale zużywać prądu bo klima niepotrzebna. Starczy by ocieplili dom wełna drewniana i klima byłyby dla jednostek. Ale to znowu praktyka spiskowa że nikt nie wie o tym ani nie uczą w szkołach.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2021, 10:55   #480
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,653
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 10 godz 1 min 55 s
Domyślnie

Dopowiem tylko, że pracuję w dystrybucji elektroniki i nie tylko więc w kwestii mojego posta to żaden spisek. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie ale ja mówię o faktach bo mam je na codzień.
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jest ktoś z Garwolina? tomekv4 Inne tematy 2 06.11.2009 22:34
Czy jest ktos z Norwegii? sambor1965 Inne tematy 13 03.10.2009 13:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.