Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.10.2020, 12:42   #11
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

samochód wodorowy zawsze będzie bardziej skomplikowany i droższy w eksploatacji, co dość łatwo wykazać. więc może podziel się, co tam stało za tym kategorycznym stwierdzeniem.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 12:42   #12
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,546
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 5 dni 21 godz 26 min 32 s
Domyślnie

Bardzo lubię elektronikę w aucie.
Tydzień temu gwałtowne hamowanie wymuszone komputerem. Radar na robotach drogowych zwariował.
Fajnie jest czasem zawisnąć bezwładnie na pasach.

Z pół roku temu też szarpałem się z małą mazdą, jak jechała tam gdzie jej się wydawało, że nie powinienem jechać.

Światła automatyczne testowałem w nowym golfie. Czasem ktoś mi mrugał. Często ja mrugam nowym posiadaczom.
Ale doświetlanie o którym wątkotwórca pisze sprawnie działa. Czasem tylko piesi i rowerzyści oślepiani.

Ostatnio edytowane przez Artek : 30.10.2020 o 08:58
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 13:08   #13
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,145
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 22 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artek Zobacz post
Bardzo lubię elektronikę w aucie.
Światła automatyczne testowałem w nowym golfie. Czasem ktoś mi mrugał. Często ja mrugam nowym posiadaczom.
Ale doświetlanie o której wątkotwórca pisze sprawnie działa. Czasem tylko piesi i rowerzyści oślepiani.
Ostatnio miałem takiego gościa co jechał kawałek za mną jakimś nowym mercem i też mu automat co chwile odpalał długie z wyłączonym obszarem mojego auta. Dobrze, że skręcił bo bym mu te ładne lampki wybił bo tak mi dawał po lusterkach bocznych. W środkowym nie widziałem jego długich ale w bocznych tak.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 13:11   #14
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

Ja od lat pracuję na PC'tach. Zdrowie psychiczne mi siądzie kiedyś przez to gówno. Zawsze powtarzam że jak tak będą programowane i budowane autonomiczne samochody to ja wolę rower
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 13:15   #15
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,212
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 1 godz 49 min 50 s
Domyślnie

Może sprecyzujmy o jakiej przyszłości mówimy :-) Stare filmy s-f pokazują jak wyobrażamy sobie przyszłość i lata dwutysięczne.
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 13:18   #16
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

Ja myślę że przyszłość to wynajem aut/baterii. Tak się stało z wieloma branżami, np. programy komputerowe, usługi. Wszystko dąży do abonamentów, niewielkich ale regularnych opat. Nie kupuje się już tylko wynajmuje. Podobnie jest z Renault Twizy. Kupujesz samochód a baterię wynajmujesz i płacisz abonament.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 15:16   #17
jabolos

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 499
Motocykl: ATAS DCT 2018
jabolos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 20 godz 20 min 41 s
Domyślnie

Bukowski wielu fachowców z branży motoryzacyjnej wyraża taką opinię i się z nią zgadzam. Samochód elektryczny powinien być tańszy w eksploatacji, ale czy tak będzie? jeżeli w koszt eksploatacji wrzucimy wymianę akumulatorów po kilku latach to już nie będzie tak fajnie to wyglądać. Niestety, ale elektryki mają bardzo dużo minusów i nie są takie eko jak się próbuje nam wmawiać. Można by na ten temat cały elaborat napisać. Natomiast samochody wodorowe to technologia znana od lat - BMW pokazało wodorową 7-kę około 2000 roku. Teoretycznie każdy silnik spalinowy można przystosować do zasilania wodorem jak ma to miejsce z lpg. A dlaczego technologia ta nie jest masowo wprowadzana to można się tylko domyślać. Fakt wodór bardzo wybuchowe paliwo, ale to samo mówiono kiedyś o lpg. Mam nadzieję, że coraz więcej producentów aut stworzy modele wodorowe, pojawi się więcej stacji tankowania i cena spadnie.
jabolos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 15:21   #18
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

Ciekawe czy lpg się utrzyma. Widzę duże parcie w Europie na pozbycie się tego. Dyskryminacja użytkowników, nie inwestowanie w infrastrukturę. W temacie urzędnicy-motoryzacja-ekologia to od dawna temat tabu, jakby ta technologia nie istniała. W PL jest jeszcze całkiem ok ale za granicą to wygląda jak zmierzch epoki LPG.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 15:33   #19
jabolos

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 499
Motocykl: ATAS DCT 2018
jabolos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 20 godz 20 min 41 s
Domyślnie

Siwy niestety nowoczesne silniki z bezpośrednim wtryskiem, często z głowicami i zaworami jak z plasteliny nie są przystosowane do zasilania lpg. A jak już można instalację założyć to koszt jest nieopłacalny.
jabolos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2020, 15:38   #20
sluza
 
sluza's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Bialystok I Akalice
Posty: 1,694
Motocykl: AT RD07a; XR600R
sluza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 11 godz 42 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jabolos Zobacz post
Teoretycznie każdy silnik spalinowy można przystosować do zasilania wodorem jak ma to miejsce z lpg. A dlaczego technologia ta nie jest masowo wprowadzana to można się tylko domyślać. Fakt wodór bardzo wybuchowe paliwo, ale to samo mówiono kiedyś o lpg. Mam nadzieję, że coraz więcej producentów aut stworzy modele wodorowe, pojawi się więcej stacji tankowania i cena spadnie.
Z tego co czytam to wszystką idzie w kierunku wykorzystania wodoru w ogniwach paliwowych do wytworzenia energii napędzającej silnik elektryczny, a nie do spalania w komorze silnika.
Słyszałem, że te auta elektryczne są praktycznie fazą przejściową z silników spalinowych do elektrycznych wodorowych. Może się okazać, że jak juz IZERA zacznie być produkowana, to będzie przestarzałą konstrukcją
sluza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.