Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.01.2021, 18:22   #31
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 18 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Z tych wszystkich propozycji, do jazdy po miescie łykałbym tą Cytrynkę. Zajebista. I taki elektryk na codzienne jezdzenie w zatloczonym miescie ma sens.

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.02.2021, 18:32   #32
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 40 min 3 s
Domyślnie

3 dni temu minął miesiąc od złożenia zamówienia na samochód i jest informacyjna dziura. Mimo, że pierwsze info po tygodniu było: "build week 08/2021" i potem że 4 tygodnie, aż samochód pojawi się u dealera w UK, niestety ostatnie 3 tygodnie to zero info o postępach.
Ma ktoś jakieś "wejścia" w fabryce VW w Bratysławie coby mi jakieś info podesłali, czy robio ten samochód czy nie .
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.02.2021, 18:42   #33
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 965
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

Twój dealer ma podgląd online co dzieje się z Twoim zamówieniem .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.02.2021, 18:44   #34
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 40 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezarus Zobacz post
Twój dealer ma podgląd online co dzieje się z Twoim zamówieniem .
Okazuje się, że ten ich 'system" nic im nie podaje. To cytat co mi ostatnio dealer napisał:

Cytat:
At the moment there is no date on the system, however we will keep an eye on this and I will let you know once we have any further information
Doskonale wiem jak, to wygląda, bo mogłem sobie sam śledzić online postępy przy moim Tiguanie na stronie VW. Ale tutaj to jest jakaś "siara". Obawy mam, że to COVID ma na to wpływ.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 09:17   #35
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,223
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 11 min 50 s
Domyślnie

W Mercedesie i Audi wydają dopiero auta zamówione latem zeszłego roku :-) Czas oczekiwania na zamówione teraz to 7 miesięcy z opcją wydłużenia :-) Vw pewnie będzie miało podobnie.
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2021, 10:59   #36
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 40 min 3 s
Domyślnie

We wtorek dostałem update że samochód ma Build Week 16, czyli coś koło 20 kwietnia. Potem jeszcze 3-4 tygodnie na transport do UK co daje jakaś połowę mają 2021

Przynajmniej jakieś info, choć wstępnie przy zamówieniu na początku stycznia miało być 12 tygodni do dostarczenia.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2021, 12:25   #37
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Ze swojej strony mogę tylko dodać że poczułem się w tej małej skodzie trochę zagubiony. Przez chwilę poszukiwałem sposobu na jej uruchomienie, po chwili dotarło do mnie że trzeba włożyć kluczyć i przekręcić a po następnej chwili że trzeba przekręcić dalej aby niejako zakręcić rozrusznikiem. Jako małe auto na krótkie wypady jest ok, raczej nie należy szybko jeździć w zakrętach, jest radio i chyba nawet jakieś systemy typu obserwacja lini poziomych. Jest cicho ale autko nie ma zacięcia do szybkiego startu. Na początku pojawił się zasięg 164 km i jadąc na wieś przez Tuszyn Narodowy Połaniec spadło do 134. Wydaje mi się że miał małe zużycie, nie przekroczyłem 120 km/h
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2021, 13:06   #38
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 40 min 3 s
Domyślnie

Keyless start to to nie ma. Za duże oczekiwania 😀
A moc ponad dwa razy mniejsza niż Twój ID.3 czyli tylko 82KM. Co do wyposażenia to zapewne zależy od wersji. Ale chyba Skoda ma najsłabsze, potem jest Mii i najlepiej pod tym względem stoi e-up co ma nawet kamerkę cofania.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.03.2021, 19:14   #39
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 40 min 3 s
Domyślnie

Gruby update w tym temacie.

Seat leci 'w bola' i przedstawia mi teraz info, że Mii to może w 16 tygodniu roku wyprodukują (dalej niepotwierdzone dane) i potem jeszcze 3-4 tygodnie na transport do UK, a miał być na dniach do odbioru według zapewnień jak składałem zamówienie. W związku z powyższym powiedziałem im grzeczne 'Thank you' i zrezygnowałem z samochodu.

No i co teraz z EV, zapytacie. Nie ten to inny i tytuł wątku pasuje teraz w 100% . Pisałem gdzieś na forum, że pod koniec 2020 były spore obniżki w UK na ID.3 i wyobraźcie sobie, że udało się znaleźć jeszcze trochę takich egzemplarzy. A dodatkowo mamy koniec kwartału więc każdy dealer chce wyrobić targety, więc idealny to sposób dla potencjalnego amatora nowego samochodu. Więc Tiguan idzie w świat i następuje w naszej rodzinie 100% era EV, bo ID.3 to będzie nasze jedyne źródło transportu (już widzę te szydercze uśmieszki )

Padło na ID.3 w wersji Family Performance Pro. Zagmatwane to nazewnictwo przy tych ID jest więc już wyjaśniam:
- Family to wersja wyposażenia (są Life, Business, Family, Tech, Max i Tour)
- Performance mówi nam o mocy silnika czyli tu jest 204KM (bez performance jest 145KM)
- i wreszcie Pro to wersja z 58kW baterią (Pure ma 45kW, a Pro S ma 77kW)

Jako, że samochody były już u dealerów (co okazało się ogromnym plusem w porównaniu z Mii) trzeba było brać co jest. Okazało się, że to co zostało to wszystko metaliki (dodatkowe 620 funtów) w kolorach turkus Makena, srebrny Scale i niebieski Stonewash. Wszystkie też miały 19-calowe alusy 'Andoya' (nastepne 1180 funtów) i (nie)stety pompy ciepła na pokładzie (za następne 1250 funtów). Niestety, bo niekoniecznie jestem przekonany o ich przydatności w umiarkowanym zimowym klimacie Wysp Brytyjskich.

Niestety ze względu na lockdown nie miałem okazji zobaczyć samochodu ani nim się przejechać, więc po oglądnięciu zdjęć online padło na turkus Makena.



A tu poniżej co jest w standardzie w wersji Family w UK:

https://youtu.be/ZtqlKogxK7I



Brak jazdy i oględzin to nie jest jakiś wielki problem, ale przyznam, że jedyne co mnie potencjalnie martwi to bagażnik w ID.3 (oczywiście porównuję do Tiguana) bo mamy owczarka niemieckiego, który jest bardzo skory do podróży a 385 litry w ID.3 to nie mało ale mniej niz w Tiguanie. Jestem spokojny o miejsce w środku bo rozstaw osi w ID.3 to 277 cm (Tiguan tylko 268 cm) więc dla 3-osobowej rodziny będzie OK.

Niestety nie wiem jaką wersję software'u będzie miało auto i czy coś tam się nie będzie wieszać (jest sporo info o dziwnych bugach ID.3 w necie) ale VW ogłosił upgrade, które nawet dodaje bezprzewodowy CarPlay czy Android Auto i parę innych rzeczy więc powinno być OK.

Jeszcze jeden pozytywny aspekt to udało mi się ciągle załapać na grant. Zamówienie na ID.3 złożyłem 17 marca a od 08:00 rano następnego dnia rząd brytyjski niespodziewanie obniżył grant na elektryki z 3000 GBP na 2500 GBP ale tylko dla samochodów do 35 tyś. funtów (a mój ID.3 jest droższy).

Samochód ma być dostarczony przez dealera 1 kwietnia więc mam nadzieję, że data Prima Aprilis nie będzie jakimś złym fatum. Oczywista oczywistość to to że będę tutaj pisał co i jak, choć to może stać się nudne jeśli będą 2 wątki (Consiego i mój) o tym samym samochodzie. Myślę że to przebolejecie

P.S. Zarypiaszczo podoba mi się ID.4, które właśnie pojawiają się w UK w wersji 1st Edition (idealny następca Tiguana). Ale na razie ceny nie są zachęcające, jak to zwykle na starcie...

Ostatnio edytowane przez Novy : 23.03.2021 o 19:50 Powód: Filmik yt w oknie
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.03.2021, 20:01   #40
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Gratulacje, czekamy na info.

Z tego rozumiem ze Mii miałbyć *dokładką do Tiguana, a iD.3 teraz będzie głównym wozidłem.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.