Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.01.2016, 21:59   #1
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie Kupiłem moto bez karty pojazdu. Wieszać sie, czy nie?

Takie wdepnięcie w kupę mi się przytrafiło. Nie przyszło mi do głowy o to przez telefon pytać i po 800km jazdy ostatecznie zdecydowałem się mimo wszystko kupić.
Teraz do sedna.. Właścicielem w dowodzie jest pewien dziadziuś znad Morza. Sprzedał moto komuś ze Szczecina, ten znowu sprzedał jakiemuś z Borowa, a ten z kolei jednemu takiemu spod Stargadu Szcz. Następny jestem ja.
Do tego z Borowa dorwałem telefon i koleś twierdzi, że ten ze Szczecina zgubił kartę pojazdu. O umowie kupna sprzedaży z dziadzią znad Morza nie wspomne
Aktualnie czytam na stronach Wydz. Kom. co zrobić i czuje się jakbym jakiegoś dużego lolka spalił.
Czy ktoś może mi w tej sprawie coś podpowiedzieć zanim zaczne jakieś pani z WK jedzącej pączka tłumaczyć przez telefon o ludziach znad Morza?
Niby potrzebuje kopię umowy kupna-sprzedaży od sprzedającego(z pieczątką po zgłoszeniu sprzedaży), tylko którego sprzedającego? Tego z dowodu, czy tego, który twierdzi że zgubił?
Czy najlepiej przy rejestracji powiedzieć że ja zgubiłem?
Coś słabo czuje, że dziadzia znad Morza ma gdzieś w dokumentach swoją umowe Kup-Sprz sprzed jakiś 6 lat.
Jeszcze zastanawiałem się nad rejestracją w Niemczech, ale jak pokaże im 5 umów kupna sprzedaży plus zaświadczenie o zagubieniu karty pojazdu to od razu po policje zadzwonią.

Jakieś zdjęcie o co w ogóle chodzi. Na gołe cycki było za zimno.



__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2016, 22:03   #2
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,747
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 13 min 57 s
Domyślnie

Wieszać to się nie ma co... Najwyżej będziesz dzidował po lasach

Ale to może być trudny temat..
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2016, 22:07   #3
kraft90


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Skalmierzyce
Posty: 246
kraft90 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 godz 10 min 49 s
Domyślnie

Z tego co ja walczyłem kiedyś z papierologią to według mojego WK musi być ciągłość umów, nie ważne czy ktoś potem coś robił czy nie. Od właściciela z dowodu po przez dalszych kupujących-sprzedajnych aż do ciebie. Dodatkowo jeśli pojazd nie posiada ważnego OC w dniu kupna- data na umowie - musisz wykupić ubezpieczenie.Kartę pojazdu można zgubić i wyrobić duplikat - nr karty zapisany w dowodzie rejestracyjnym - nie powinno być problemu. Większym problemem może być ciągłość umów K-S.
kraft90 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2016, 22:09   #4
Thorgal77
Składka oplacona.
 
Thorgal77's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 556
Motocykl: Transalp 99r 50th.
Thorgal77 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 4 godz 2 min 34 s
Domyślnie

.....a nie możesz po prostu powiedzieć że nie masz karty bo została zniszczona itp.... NIE MASZ I JUŻ....
Może da się duplikat wyrobić ( myślę że na pewno ) przecież to papier i mole mogły zjeść...
Nie wiem....
__________________
Thorgal77 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2016, 22:12   #5
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 8 godz 32 min 40 s
Domyślnie

Kiedyś sprzedałem samochód bez karty pojazdu. Myślałem, że znajdę. Tak się nie stało. Opłaciłem kupującej wyrobienie duplikatu. Stosownym by było aby sprzedający zafundował Ci ten duplikat.

(karta się znalazła m-c póżniej...)

Pozdro

--
Jarek
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2016, 22:13   #6
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 596
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 3 godz 19 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kraft90 Zobacz post
Z tego co ja walczyłem kiedyś z papierologią to według mojego WK musi być ciągłość umów, nie ważne czy ktoś potem coś robił czy nie. Od właściciela z dowodu po przez dalszych kupujących-sprzedajnych aż do ciebie. Dodatkowo jeśli pojazd nie posiada ważnego OC w dniu kupna- data na umowie - musisz wykupić ubezpieczenie.Kartę pojazdu można zgubić i wyrobić duplikat - nr karty zapisany w dowodzie rejestracyjnym - nie powinno być problemu. Większym problemem może być ciągłość umów K-S.
Popieram ... ciągłość musi być. Kartę się wyrobi
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2016, 22:22   #7
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 965
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

Ciągłość umów nie musi być zachowana jeżeli sprzedaż pojazdu (nawet zarejestrowanego w Polsce) nastąpiła poza granicami naszego kraju . Przerobione czyli sprzedali Ci go w Franfurcie , a nie w Polsce.

Cytat:

5. Podmiot dokonujący sprzedaży pojazdu, o którym mowa w art. 72 ust. 2 pkt 2 ustawy, zamieszcza na dowodzie własności pojazdu adnotację, że wraz ze sprzedanym pojazdem nie został przekazany dowód rejestracyjny pojazdu i karta pojazdu, jeżeli była wydana.

i dalej:
2. W przypadku gdy dane odnoszące się do zbywcy pojazdu zawarte w dowodzie własności pojazdu dołączonym do wniosku o rejestrację są niezgodne z danymi właściciela zawartymi w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu, jeżeli była wydana, jako dowód własności wymagany do rejestracji rozumie się wszystkie dokumenty potwierdzające fakt przeniesienia prawa własności pojazdu.

2a. Jeżeli zbywcą pojazdu, o którym mowa w ust. 2, jest przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie obrotu pojazdami, jako dowód własności potwierdzający nabycie prawa własności przez tego zbywcę dopuszcza się poświadczoną notarialnie kopię tego dowodu.

2b. W oryginale dowodu własności albo kopii dowodu własności przed jej notarialnym poświadczeniem, o których mowa w ust. 2a, informacja o cenie pojazdu może być przekreślona w sposób uniemożliwiający odczytanie tej ceny.

3. Przepisów ust. 2 i 2a nie stosuje się do pojazdów sprowadzonych z zagranicy, o których mowa w § 3 ust. 1, w przypadku gdy:

1) przeniesienie prawa własności pojazdu nastąpiło za granicą;

Ostatnio edytowane przez Cezarus : 25.01.2016 o 22:26
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2016, 22:31   #8
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Po lasach raczej nie podziduje ze względu na miejsce zamieszkania I ogółem też całkiem inne plany.
Wg CEPIKU nie jest przynajmniej zgłoszony że jakiś kradziony czy cuś.
Czyli oficjalnie pozostaje mi dorwać dziadziusia znad Morza lub gościa ze Szczecina i skopiować umowe kupna. Całe szczęście tylko, że mam adresy. Bedzie znowu wycieczka na samą górę. Coś dobre wiatry mi tam wieją pod zakupy pojazdów. Gorzej tylko później z formalnościami. Troche mnie uspokoiliście. Z ogółu moto jest w stanie "kupa+". Jest potencjał i już podjarany jestem powracaniem do oryginału z nowym malowaniem, ale zaczynam dopiero jak moje imie w dowodzie będzie.
Póki co w dowodzie 71-letni dziadziuś, ostatni przegląd w 2006 roku.




Cezarus, czyli jak.. Z kolesiem, od którego kupiłem(czyli wiadomo nie ten w dowodzie) muszę spisać umowę za granicą i jest git?
__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!

Ostatnio edytowane przez nicek27 : 25.01.2016 o 22:34
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2016, 22:38   #9
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 965
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

Mieliśmy taką historię z ciężarówką kupioną z Polski przez Holendra , a my ją z powrotem kupiliśmy do Polski i nie mieliśmy wszystkich faktur (co ustawodawca przewidział jednak). Pani z okienka musiała się niestety sewgo prawnika zapytać o zdanie
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2016, 22:50   #10
Paweł 4x4
 
Paweł 4x4's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: Warszawa / Jabłonna
Posty: 319
Motocykl: RD07a
Przebieg: 103500
Paweł 4x4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 19 godz 18 min 38 s
Domyślnie

Rozmawiałem ostatnio z urzędem i dowiedziałem się że: jeśli karta raz była wystawiona to wystarczy jak złoży podanie łaściciel pojazdu do wydziału komunikacji o duplikat(bo zgubił) i opłata wyniesie 17 zyla. mam aktualnie podobną sytuację ale jeszcze nic w tej sprawie nie zrobiłem.
mam zamiar zeznać że to ja zgubiłem te książke po zakupie i zobaczymy. w najgorszym wypadku poprzedni właściciel będzie musiał to zrobić, ale w dalszym ciągu to tylko 17 zyla.
pozdro
__________________
Spokój ważny jest.
Paweł 4x4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kupiłem Honde XL 250 S-będę potrzebował.... betu Inne tematy 34 22.05.2017 23:14
Rejestracja pojazdu Artuditu Inne tematy 64 23.04.2012 11:28
Zakup pojazdu bez ważnego OC Antek Inne tematy 16 23.01.2012 07:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.