Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.11.2009, 23:08   #41
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał 07 A-gent Zobacz post
za ile gram? drobiazg ale owoce u turków są tanie, szczególnie poza Oslo tylko że nieźle oszukują.
prom Gdynia Karlskrona ok 520 pln z kabiną 2 osoby, tyle zapłaciłem w sierpniu 09, wypłynięcie wieczorem 21 a w Szwecji 7 30, wyspać się i zjeść można i jak ktoś lubi autostrady to przez Goteborg a jak luzik to środkiem Szwecji na Vaxsjo, Boras lub Jonkoping, trochę miasteczek po drodze.
w Norwegi na moto nie płaci się za drogi, tunele i jeżdżą po buspasach.
na Statoilu można kupić termokubek za 120 NOK i pić kawę przez cały rok "tankując" na wszystkich Statoilach.
ten chlebek ma 750g
drogi dokładnie tak jak piszesz choć niektóre dłógie tunele zdarzają sie płatne ale bardzo nieliczne
a kubek to od końca czerwca kosztuje tylko 59nok
dodam że kubki sa termiczne i naprawde dobrej jakości
pozdro
Załącznik 8344

Ostatnio edytowane przez Dubel : 03.10.2023 o 21:00
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2009, 10:32   #42
Zoltan
 
Zoltan's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Chojnice/drogi Europy
Posty: 1,039
Motocykl: RD07a
Przebieg: hgw
Zoltan jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
tu jest o tym napisane :
http://www.seloykystferie.no/?side=artikkel&poiart=208
jak chcesz cos konkretniej jeszcze wiedziec to pytaj

No nie wiem, czy to te safari wypróbowane przez Kajmana. Mówił coś o północnej części Lofotów, a to Twoje, że tak powiem, na stałym lądzie..

Generalnie z tego wynika, że na Lofoty trza 3 dni na pewno rezerwować.. dodając 3 na przelot z Karlskrony (jakieś 2000 km) to na resztę zostaje tydzień. Lodowe hotele odpadają zdecydowanie, jako że to typowa atrakcja robiona ludzką ręką przegrywa z tymi robionymi inną
__________________
openSUSE.org
Zoltan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2009, 22:05   #43
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zoltan Zobacz post
No nie wiem, czy to te safari wypróbowane przez Kajmana. Mówił coś o północnej części Lofotów, a to Twoje, że tak powiem, na stałym lądzie..

Generalnie z tego wynika, że na Lofoty trza 3 dni na pewno rezerwować.. dodając 3 na przelot z Karlskrony (jakieś 2000 km) to na resztę zostaje tydzień. Lodowe hotele odpadają zdecydowanie, jako że to typowa atrakcja robiona ludzką ręką przegrywa z tymi robionymi inną
Wyczytałem to na stronie którą podał
Podejrzewam że wiele jest tam takich wypraw organizowanych i ceny nie bedą sie raczej różnić. Moze uda mi sie w przyszłym tygodniu wybioraC sie do biura informacji turystycznej w Alesund to sie troche wiecej dowiem.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2009, 22:45   #44
Zoltan
 
Zoltan's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Chojnice/drogi Europy
Posty: 1,039
Motocykl: RD07a
Przebieg: hgw
Zoltan jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 30 s
Domyślnie

Nie wiem też do końca kiedy jechać, Optymalna !-sza połowa lipca rozwala mi cały rok w drobny mak.. Pojawiła się też wersja Norwegii w maju i nie wiem, czy jest sens ładować się tam w tym czasie.. KOjarzę coś, że Greg na swoim śmigaczu był tam kiedys w maju, ale czy zobaczył coś oprócz ścian tunelów wykopanych w śniegu to nie wiem.

Ty tam mieszkasz, to powiedz jak to wygląda..
__________________
openSUSE.org
Zoltan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2009, 20:58   #45
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zoltan Zobacz post
Nie wiem też do końca kiedy jechać, Optymalna !-sza połowa lipca rozwala mi cały rok w drobny mak.. Pojawiła się też wersja Norwegii w maju i nie wiem, czy jest sens ładować się tam w tym czasie.. KOjarzę coś, że Greg na swoim śmigaczu był tam kiedys w maju, ale czy zobaczył coś oprócz ścian tunelów wykopanych w śniegu to nie wiem.

Ty tam mieszkasz, to powiedz jak to wygląda..
Maj-hmmm
Pogoda bardzo nieprzewidywalna- bardzo bardzo dni przeważnie są ciepłe i bardzo przyjemne noce mniej, choć jak mówią norwedzy to i na mojej wysokości geograficznej potrafi sypnąć jeszcze sniegiem.
Maj w Norwegi jest bardzo specyficzny mają oni w tym miesiącu najwiecej świąt 1,17,+2 dni zielonych swiątek.
W głebi norwegi napewno temperatury nie są tak wysokie jak na wybrzeżu.
pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2009, 11:31   #46
dpajor


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Laskowa
Posty: 17
Motocykl: nie mam AT jeszcze
dpajor jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 godz 1 min 28 s
Domyślnie

[quote=07 A-gent;82115]
Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Witajcie
By nie zasmiecać wątku Vinca postanowiłem założyć nowy o planowanym wyjezdzie na rok 2010 czyli jak tytuł mówi Skandynawia a głównie chodzi o Norwegie. Co prawda chciałem napisać o tym dużo pózniej by temat nie umarł do wakacji ale życie chyba chciało inaczej
Jesli chodzi o sam wyjazd to planowany jest na date około 15.07.2010r
"Plan" mam taki by jechać z placaczkiem na około 2 tygodnie, jezdzić po norwegi raczej bocznymi drogami (o ile bedzie taka możliwość), spanie głównie w namiocie (zależnie od pogody), idt i itp hehehe

Miejsca które chciał bym zobaczyć to napewno: nordkapp ,lodowy hotel w szwecji , gerangerfjord ,droga orłów i trolstige,droga atlantycka ,lodowiec w strynie, lofoty, Kjerag-słynny kamieńktóry jest zaklinowany miedzy skałami, Preikestolen-płaska skała wznosząca suie nad fiordem (według legendy miejsce spotkań troli) i jeszcze wiele wiele innych które mam nadzieje zacne grono forum mi podpowie



Drobne info które bedzie na pewno przydatne przy podejmowaniu decyzji o wyjezdzie:
1nok =około 0.49gr (dodam że jest to wysoki kurs z dzisiejszego dnia stanardowo 1 nok to ok.46gr)
benzyna dzisiaj kosztuje 12nok
chleb 4.90 nok (jest też za 30 nok)
hyte (domek) około 300-400nok za dobe 2-4 osobowa
promy kosztują bardzo różnie ale znośnie (mam zamiar wykupić karte która bedzie dawała zniżke 40% i płacić nią za bilety dla wszystkich by było taniej)

hmmm optymistycznie ale nie pojedziesz jak po Europie bo prawowici obywatele dzwonią na policję gdy widzą "szaleńca" jadącego 120 km/h a mandaty potrafią w ciągu 3 dni pozbawić kasy, 40-50 ponad i 8600 NOK z głowy a gdzie zwiedzanie? i jeszcze poprawka na ceny żywności - nie widzialem przez kilka lat chleba za 4.90, po 49 NOK to owszem, najtańszy w Oslo ok 13-15
Ma kolega może jakieś info na temat tej karty?Nie powiem zainteresowało mnie to ,nieraz trzeba nadłożyć 50 km żeby ominąć prom.
W którymś z postów o drodze RV 17 znalazłem takie coś http://www.rv17.no/index.krv?page=webshop&kat_id=3319.
__________________
Nie ważne na czym jeździsz, ważne że to robisz.
dpajor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2009, 23:26   #47
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

[quote=dpajor;83831]
Cytat:
Napisał 07 A-gent Zobacz post

Ma kolega może jakieś info na temat tej karty?Nie powiem zainteresowało mnie to ,nieraz trzeba nadłożyć 50 km żeby ominąć prom.
W którymś z postów o drodze RV 17 znalazłem takie coś http://www.rv17.no/index.krv?page=webshop&kat_id=3319.
Karta o której mysle jest do wykupienia na karzdym promie obsługiwanym przez Tide oraz Fjord 1. Kosztuje 2800nok które sie dostaje na karte i z niej są pieniądze sciągane (czyli dają ci karte zapisują na niej ile masz 2800nok i nia płacisz za promy). Nie wiem dokładnie jakie jeszcze linie obsługuje ale te dwie napewno i sa to najwieksi norwescy przewożnicy.
Przykład: jechałem z moją panią we dwoje samochodem w pierwszą strone płaciłem gotówką i za samochód z kierowcą + osoba zapłaciłem 115 nok , wracając zabrałem znajomego który ma tą karte i za samochód z kierowcą + dwie osoby zapłaciliśmy 93nok
Jak sie dowiem wiecej info dam na pewno znać
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2009, 18:59   #48
dpajor


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Laskowa
Posty: 17
Motocykl: nie mam AT jeszcze
dpajor jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 godz 1 min 28 s
Domyślnie

A mam takie głupie pytanko-nie smiać się .Jak w Norwegi z rozlokowaniem stacji benzynowych.Wybieramy sie z kolega a on tak nie więcej niż 200 km na baku.Chciałbym coś się dowiedzieć na ten temat bo nie wiem czy kombinować w dodatkowym paliwkiem z plastikowym karnistrze czy nie.
__________________
Nie ważne na czym jeździsz, ważne że to robisz.
dpajor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2009, 21:41   #49
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał dpajor Zobacz post
A mam takie głupie pytanko-nie smiać się .Jak w Norwegi z rozlokowaniem stacji benzynowych.Wybieramy sie z kolega a on tak nie więcej niż 200 km na baku.Chciałbym coś się dowiedzieć na ten temat bo nie wiem czy kombinować w dodatkowym paliwkiem z plastikowym karnistrze czy nie.
Nie no z bańkami to do Albani
A tak serio to stacje benzynowe są w każdej lekko wiekszej miejscowosci.
w niektórych są tylko dystrybutory i płaci sie kartą lecz brak paliwaq wam raczej nie bedzie grozić
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2009, 22:54   #50
dpajor


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Laskowa
Posty: 17
Motocykl: nie mam AT jeszcze
dpajor jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 godz 1 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Nie no z bańkami to do Albani
A To sprawa sie wyjaśniła.Dziękuje.Jak bede miał jakieś wątpliwości to jeszcze bede podpytywał.
__________________
Nie ważne na czym jeździsz, ważne że to robisz.
dpajor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tour the Pologne 2010 consigliero Polska 4 31.08.2010 13:33
Góry Przeklęte - Albania 2010 paku Trochę dalej 30 17.06.2010 13:01
Startujemy w Góry Przeklęte - Albania 2010 paku Kwestie różne, ale podróżne. 12 18.05.2010 00:36
czy warto skandynawia?? BartekBBI Przygotowania do wyjazdów 11 05.04.2009 14:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.