Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.02.2019, 12:02   #11
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Na wschodzie i zachodzie kradną tak samo, więc jaka wyżej napisano. Rozlokuj w kilku miejscach oraz nie wyglądaj na człowieka z kasą (np mając aparat za 10k).

Nie do końca rada związana z gotówką , ale skuteczna. Miej gdzies kartę debetowa z limitem 0 PLN. Na niej miej 0 PLN. Niech karta będzie w baku , gdzie jest dobra aplikacja bankowa i gdzie ktoś zaufany ma konto. Jeżeli stracisz kasę dajesz znak , by wpłaciła pieniądze. Wpłaca. Masz kasę. A jeżeli ktoś wcześniej ukradnie kartę - nie ma problemu bo 0 PLN. Jest jeszcze jeden patent by bezpłatnie dawać zna, ile należy wpłacić. Tzw cichacze lub strzałki ,. Jeżeli zaufana osoba ma jeden sygnał nieodebrany ma informacje , że ma wpłacić ustalona kasę. Np 100 PLN. Jedno nieodebrane - 100 PLN. Dajemy tyle sygnałów ile potrzebujemy i mamy kasę a powiadomienie bezpłatne wszędzie na świecie (oczywiście musi być telefon jakiś). Ale na ogół q miejscu , gdzie można wydać kasę (a jej nie mamy ) jakiś telefon się znajdzie.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2019, 12:11   #12
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 23 min 0
Domyślnie

Patent kompletnie nie działa tam gdzie nie ma bankomatów, do tego ten ktoś musi mieć dostęp do telefonu a nie wiadomo jak szybko kasa będzie potrzebna. A i z zasięgiem jest różnie. Ja mam kasę podręczną w portfelu 1000-2000 rubli i z 300$ w drugim miejscu ale nigdy nie w bagażu. Zawsze przy sobie. Do kart na wschodzie mam zaufanie ograniczone, zawsze lepsza jest gotówka, bo w takim KAZ paliwo od chłopa kupię ale już kartą nie zapłacę. Jak masz dostęp do tela z netem to juz wogóle nie ma problemu. Mam kartę Revolut ze stanem 0, drugiej nie mam wcale ale w razie czego za pomocą apki mogę sobie sam zasilić a jak ukradną to bez środków.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2019, 12:12   #13
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Możesz sam zasilić pod warunkiem, że masz dostęp do neta. A z tym trudniej niż z telefonem o którym piszesz , że jest trudny. Drugi problem jest taki , że musisz się połączyć z siecią a często robimy to na wifi. Nie jest rozsądne łączyć się na cudzym wifi z bankiem.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2019, 12:19   #14
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 23 min 0
Domyślnie

Jeśli chodzi o net to polecam zakup od razu po przekroczeniu granicy karty Megafon czy Beeline - koszt bodaj 550 rubli za 12 GB. Masz internet a do tego przez różne platformy możliwość rozmowy.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2019, 12:21   #15
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Pełna zgoda. Że warto kupować net na miejscu. Polecam oddać telefon sprzedawcy dostępu aby uruchomil usługę. Kiedyś w Kazachstanie w Bee utknąłem na 3 h próbując robiąc samemu.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2019, 12:24   #16
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 23 min 0
Domyślnie

Racja. Lokales ogarnie w 3 minuty a myśmy z pół godziny gadali z centrum dowodzenia bez efektu .
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2019, 13:08   #17
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Karta, kurtka , spodnie. Nie używam pasów na dokumenty czy saszetek na piersi.
Raz zapomiałem w sklepie, raz zgubiłem - odpieła mi się na pustyni w Maroku
( dzieki Puszku , który mi je odnalazłeś )

Karta jak koledzy w/w piszą

jeśli miałby zawierzyć jaKIEMUŚ BRELOCZKOWI to tylko na takim mocowaniu
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 22.02.2019 o 13:57
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2019, 13:34   #18
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 626
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 18 godz 54 min 54 s
Domyślnie

W kilku miejscach dla bezpieczeństwa jak wszyscy piszą.. Można też użyć breloków ze schowkami http://www.typowymirek.pl/brelok-schowek-butla-nos czy nawet zawieszek na łańcuszek (np. nabój do Wincherstera), a widziałem w jakimś filmiku na YT brasoletę na rękę (może niewygoda na moto) ze schowkiem.. coś a'la Multitool Leatherman Tread, ale nie wiem jak się nazywa... Trza gogle założyć żeby zobaczyć
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2019, 14:14   #19
piotr.dialog
 
piotr.dialog's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2016
Miasto: Głogów
Posty: 96
Motocykl: nie mam już swojej królowej
piotr.dialog jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 15 godz 57 min 53 s
Domyślnie

Dzięki właśnie o takie info chodziło. Podsumowując wcale nie myślałem ze na wchodzie więcej kradną wszędzie znajda się czarne owce. Lepiej po za Europą mieć gotówkę ichnią lub dolary. Natomiast co do neta to rzeczywiście skorzystam z lokalnej karty i zabiorę ze sobą jakiś stary telefon.
piotr.dialog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2019, 14:15   #20
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 23 min 0
Domyślnie

Ja zmieniłem tela na dual sim coby się z tym zanadto nie pitolić. Net lokalny a tel własny.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Silnik w częściach. Jak przechowywać? WojtekBBI Inne tematy 14 16.04.2017 11:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.