Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.02.2019, 11:06   #71
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Jeśli mogę coś zasugerować, to możecie wybrać taki wariant dojazdowy: https://goo.gl/maps/NtXb5hYnwXr
Spełnia on Wasze założenia - jest szybki. Lecisz wtedy przez cały Kazachstan nowiutkim asfaltem, który jest do bólu prosty. Możesz puścić kierownicę i nie chwytać jej przez 20-30-40 km. Ruch niemalże zerowy. Dzienne przebiegi w granicach 800-1000km nie będą jakoś specjalnie męczące.
Nie mam porównania z zaproponowaną przez Ciebie trasą północną przez rosyjski Omsk, lecz wydaje mi się, że tam przebijasz się przez większą ilość dużych miast, a w dodatku jedziesz przez bardziej "zmotoryzowany" kraj (czyli ruch większy).
To co zaproponowałem to przemieszczania się tranzytowego jest bardzo dobrą opcją.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2019, 11:10   #72
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 21 godz 48 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chemik Zobacz post
Jeśli mogę coś zasugerować, to możecie wybrać taki wariant dojazdowy: https://goo.gl/maps/NtXb5hYnwXr
Spełnia on Wasze założenia - jest szybki. Lecisz wtedy przez cały Kazachstan nowiutkim asfaltem, który jest do bólu prosty. Możesz puścić kierownicę i nie chwytać jej przez 20-30-40 km. Ruch niemalże zerowy. Dzienne przebiegi w granicach 800-1000km nie będą jakoś specjalnie męczące.
Nie mam porównania z zaproponowaną przez Ciebie trasą północną przez rosyjski Omsk, lecz wydaje mi się, że tam przebijasz się przez większą ilość dużych miast, a w dodatku jedziesz przez bardziej "zmotoryzowany" kraj (czyli ruch większy).
To co zaproponowałem to przemieszczania się tranzytowego jest bardzo dobrą opcją.
Dzięki chemik.

a ma może ktoś jakiegoś tracka po tym Altaju tak że zobaczyć od strony Kzachskiej Bełuchę?
Znalazłem coś takiego - widoki pikne.

https://hasajacezajace.com/kazachsta...au-zailijskim/
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2019, 11:32   #73
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 21 godz 48 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chemik Zobacz post
Jeśli mogę coś zasugerować, to możecie wybrać taki wariant dojazdowy: https://goo.gl/maps/NtXb5hYnwXr
Spełnia on Wasze założenia - jest szybki. Lecisz wtedy przez cały Kazachstan nowiutkim asfaltem, który jest do bólu prosty. Możesz puścić kierownicę i nie chwytać jej przez 20-30-40 km. Ruch niemalże zerowy. Dzienne przebiegi w granicach 800-1000km nie będą jakoś specjalnie męczące.
Nie mam porównania z zaproponowaną przez Ciebie trasą północną przez rosyjski Omsk, lecz wydaje mi się, że tam przebijasz się przez większą ilość dużych miast, a w dodatku jedziesz przez bardziej "zmotoryzowany" kraj (czyli ruch większy).
To co zaproponowałem to przemieszczania się tranzytowego jest bardzo dobrą opcją.
Interesowałaby nas ta cześć jeśli chodzi o Ałtaj




http://paczos.net/kazachstan-i-kirgistan-2006/


http://kazachstan-blog.pl/b3/Jak-okiem-siegnac
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2019, 11:44   #74
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 40 min 9 s
Domyślnie

Ja bym jakoś tak poleciał.
https://www.google.com/maps/dir/Asta...46.8435126!3e0
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2019, 11:52   #75
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 21 godz 48 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Dzięki Emek.

To może jeszcze ktoś ma fajna trasę przez góry Tien Shan.

Taką propozycje trasy znalazłem Tien Shan, czyli góry nieba
Ałma-Ata – Batan (wioska oddalona od Ałmaty o 100 km) – Dolina Rzeki Assy – Dolina Ushbulak – Rzeka Kairek – Don-Zhailau – Oy-Zhailau – Batan – Ałma-Ata
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2019, 12:24   #76
rene82
 
rene82's Avatar


Zarejestrowany: May 2016
Miasto: radom
Posty: 106
Motocykl: crf 1000A->790advR/drz 400e
rene82 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 17 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post

Ja bym jeszcze koniecznie rozszerzył o Tuskol (nocleg)... widok na czen gri i całe pasmo...dobra miejscówa. Narynkol mozesz już sobie darować. Kanion szarynski jak ci sie uda to najlepiej zjechac na dół motongami (ludzi jak na krupówkach) 10 minut i dalej w droge. A jak już jestes tak blisko to bym rozważył czy nie wpaśc do kirgizji. Przejscie graniczne w okolicach Karkala okresowe otwarte od 1 maja do kiedy nie sprawdzałem.
rene82 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2019, 00:34   #77
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,234
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 1 godz 33 min 6 s
Domyślnie

Leciałam tak jak chemik pisał, tyle że zaczynając od Uralska i potwierdzam, że droga jest dobra, szybka i nudna. Ruch mały. Jak się chce szybko przelecieć Kazachstan to polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2019, 09:15   #78
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 21 godz 48 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zaczekaj Zobacz post
Leciałam tak jak chemik pisał, tyle że zaczynając od Uralska i potwierdzam, że droga jest dobra, szybka i nudna. Ruch mały. Jak się chce szybko przelecieć Kazachstan to polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zaczekaj - dzięki.

Ogólnie to wszystkim pomocnym dziękuję.

Ciężki orzech do zgryzienia jak teraz jechać. Z tego co zgłębiłem ostatnio to samego Bajkonuru się nie zobaczy tylko z oddali, do miasta tez się nie wjedzie bo zamknięte (okładałem ostatnio relację gościa co jechał maluchem), wraki statków a Aralsku też już chyba nie ma. dlatego dylemat czy lecąc góra przez Rosję czy walić kilometry przez nudny step - za stepem jedynie przemawia ta droga o której piszecie że dobra autostrada pozwalająca robić kilometry.

Kuca bomba kuca bomba
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2019, 09:32   #79
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 40 min 9 s
Domyślnie

Jak Twoim celem jest Astana to ja bym nie jechał przez Saratów i Kazachstan tylko górą przez Ufę, Troick i Kustanai. Zresztą wbij sobie w google to zobaczysz jak ci wyznaczy.
Oczywiście wtedy omijasz Aralsk i Bajkonur ale w mojej ocenie jak nie masz zamiaru szwędać się tam jak kolega chemik to nic ciekawego tam z drogi nie zobaczysz.
Do tego przez Rosję żarcie, spanie, paliwo czy szynomontaż masz pod ręką zawsze.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2019, 09:38   #80
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał przemo77390 Zobacz post
Z tego co zgłębiłem ostatnio to samego Bajkonuru się nie zobaczy tylko z oddali, do miasta tez się nie wjedzie bo zamknięte
Do miasta wejdziesz przez płot. Warto. Dziura w płocie jest tu: https://goo.gl/maps/dbpSpvvYif92
Poczytaj jeszcze raz uważnie moją relację.

Cytat:
Napisał przemo77390 Zobacz post
Z tego co zgłębiłem ostatnio to samego Bajkonuru się nie zobaczy tylko z oddali
Jak masz dobrą nawigację to możesz jechać stepem dokładnie po granicy kosmodromu. Dookoła wyjdzie jakieś 250km. Niektóre obiekty będziesz widział z odległości kilku kilometrów. Główny kompleks będzie cały czas wyłaniał się gdzieś zza horyzontu.

Cytat:
Napisał przemo77390 Zobacz post
wraki statków a Aralsku też już chyba nie ma
Nie "chyba", a "na pewno". Nie ma i już. Od kwietnia 2017. Byłem, sprawdziłem.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kazachstan - kilka pytań... chemik Kwestie różne, ale podróżne. 5 13.09.2016 12:36
Kazachstan, utrudnienia Neno Przygotowania do wyjazdów 5 27.08.2015 16:56
Kazachstan bez wiz sambor1965 Przygotowania do wyjazdów 2 25.05.2015 11:32
Kazachstan na wiosennie Jager Umawianie i propozycje wyjazdów 1 08.03.2013 12:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.