Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.11.2012, 09:36   #1
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,550
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 3 min 15 s
Domyślnie Końcowi sezonu stanowczo NIE, czyli w poszukiwaniu SŁOŃCA [Bałkany, 2012]

Cisną mnie różne podejrzane elementy żeby coś skrobnąć więc coś skrobie o szybkim wypadzie.
Sobota
Dzisiaj miałem wyjeżdżać, ale, że dołącza do mnie kumpel przesuwamy termin o jeden dzień. Mechanik w piątek skończył remont silnika (wymiana pierścionków) w jego 21 letniej jamashce terefere i sobota jest na testy.
Testy są trochę w ciężkich warunkach, bo zaczyna walić śniegiem. W każdej chwili spodziewam się, że Piotrek zrezygnuje, ale ….. nie.... jest twardy i przy tej wariackiej pogodzie robi 400 km.
Wieczorem sam zaczynam myśleć, czy nie odpuścić….. nie chce znowu wpakować się w gips….. mam małe zamieszanie pod pokrywką.
Wieczorem opady trochę słabną, patrzę na prognozę i niedziele zapowiadają bez opadów, jednak drogi całe zawalone śniegiem. Dzwonie do dyżurnej w drogach krajowych i pytam jaki jest stan drogi do Raciborza…… „Pada śnieg to jest biała” słyszę.
Dzwonie do Piotrka…. głos ma nieco zdołowany …. nie dziwie się……. Czekam na magiczne słowa, czyli „Pier… olę nie jadę”….. ale nic takiego nie mówi…. cud!!!
Umawiamy się, że zdzwonimy się jutro o 9 i będziemy decydować co dalej.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg noc.JPG (357.2 KB, 21 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez JARU : 28.12.2012 o 18:02 Powód: dodaję termin wyjazdu
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2012, 10:31   #2
mishieck
Łowcy z Łopola
 
mishieck's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: O! Pole...
Posty: 1,219
Motocykl: Szwenduro
mishieck jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 18 godz 38 min 24 s
Domyślnie

Dawaj, dawaj...
mishieck jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2012, 12:14   #3
Brambi
 
Brambi's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chwałowice/Wrocław
Posty: 457
Motocykl: RD07
Przebieg: 99 000
Brambi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 49 min 36 s
Domyślnie

no i ?
Brambi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2012, 16:29   #4
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,550
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 3 min 15 s
Domyślnie

Niedziela
Budzę się o koło ósmej. Przesunięcie czasu i mamy siódmą. Patrzę przez okno, jest nieciekawie..... +1 stopień.......dosypało z 10 cm. L
Ubieram się, wskakuje w puszkę, jadę na zwiady. Ogólnie nie jest źle, tylko trochę błota pośniegowego. Wracam na chatę i dzwonie znowu do dyżurnej krajówek żeby mi powiedziała jak tam dróżka bliżej Raciborza. Dyżurna stwierdza, że spokojnie przejadę.
Uświadamiam ją, że mój środek transportu to nie puszka tylko motor. Babka mówi, że zadzwoni do oddziału w KKoźlu i oddzwoni. Po pół godzinie mam telefon, że jak nie polecę dwieście to powinienem dać radę. J
Dzwonie do Piotrka i ugadujemy się na dziesiątą na CPN ie.
Szybkie śniadanie i uzbrajam się we wszystko, co mam i co może mi uratować ( a nie musi ) dupsko w razie dzwona.
przed domem.JPG
Czekam na Piotrka na stacji ....... coś go nie widać. Mieszka na wiosce pod Opolem, więc może tam gorsze warunki drogowe. Dzwoni…… nie umie się ubrać, bo jak jedno założy to w drugie się nie mieści. Jak się wcisnął we wszystko to nie umie wejść na moto. Miałem to samo i ledwo co przerzuciłem nogę przez moto J.
Stoję jak ta cipa i czekam. Ilość termociuchów powoduje, że zaczyna mi pot spływać po dupie.
W końcu słyszę warkot terefere i …….. jaki piękny oldschoolowy kondom…….. też taki chce. Produkcja chyba w tym samy roku co jamaha. J
DSCF7013.JPG
Dodam, że to pierwszy sezon Piotrka, a na przygotowanie do wyjazdu miał trzy dni. Co mógł to kupił, co mógł to pożyczył. W kwestii przygotowania motocykla w pełni zaufał mechanikowi.
Jest jedenasta. Tankowanie i ruszamy……. zaraz pod Opolem stoją pany policjanty i …….. cieszą miski widząc dwóch …… powiedzmy normalnych inaczej.
DSCF7015.JPG
Jedziemy raczej easy, z dużą dozą nieśmiałości. Błoto pośniegowe trochę podnosi adrenalinę. W duchu sobie kółko powtarzam „Wolniej jedziesz, dalej zajedziesz”. Na blacie całe 60 km/h.
Za Kędzierzynem kolejne pany policjanty…. tym razem w radiowozie….. jeden wystawia rękę…… pier..olę nie hamuje…. pewnie tylko pozdrawia. Na szczęście nic nie błyska i nie wyje.
Docieramy do Ostravy, gdzie już jest pełny luzik, bo mamy highway i …….. zaczyna wychodzić słońce….huuuurarrrra. Wniosek: Rzeczpospolita Polska nie opłaciła podatku od słoneczka.
Dymamy 120 – 130 km/h, ale Piotrek traci czucie w rękach i trzeba robić częściej przerwy na rozgrzanie. Nie chcę go wku…iać i nie mówię mu, że moje są prawie poparzone od zbyt wydajnych Dayton. J
pepiczki.JPG
Na jednej ze stacji brak czucia w łapkach powoduje ukręcenie kluczyka wlewu korka. Na szczęście stacyjka i wlew korka mają osobne kluczyki, ale …….. teraz zostaje tankowanie przez kranik za pomocą strzykawki…… za dwa dni będzie pod korek. .
Pejter przeżywa załamkę. Przyglądam się i nie jest źle. Biorę superwypasionego multitoola, trochę gmeram śrubokrętem i …….zamek puszcza……uffffff … jesteśmy dalej w grze J
Do Gyoru u Hungarów autostradowa nuda. Śniegu nie widać, ale jakieś chmurki nie zaciekawe. Zaczyna się ściemniać i zastanawiamy się co dalej. Cisnąć po ciemku jeszcze 300 stówki pod Serbie, czy dolecieć stówkę do Balatonu i tam kimać. Wybieramy to drugie. Jedziemy koło 10 km i mam dosyć. Duży ruch, oślepianie i niewidoczne zakręty w kiepskich światłach Afryci. Zjeżdżamy gdzieś w bok i wbijamy się do jakiegoś moteliku. Tam spotkałem moją kolejną życiową miłość……prysznic z gorącą wodą……..najchętniej bym tam został do rana.
Szybko padamy. Prawie całą noc leje…..a przynajmniej tak mi się wydawało.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2012, 16:37   #5
Brambi
 
Brambi's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chwałowice/Wrocław
Posty: 457
Motocykl: RD07
Przebieg: 99 000
Brambi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 49 min 36 s
Domyślnie

ale kondon genialny
czad malina
Brambi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2012, 16:45   #6
Aldo Raine
 
Aldo Raine's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Zamość
Posty: 84
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Aldo Raine jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 godz 29 min 55 s
Domyślnie

Zwariowane Wariaty
Aldo Raine jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2012, 17:03   #7
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie

...żądam dalszego ciągu!!!
__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2012, 17:04   #8
Włóczykij
 
Włóczykij's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Kędzierzyn-Koźle
Posty: 178
Motocykl: RD07a
Włóczykij jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 38 min 45 s
Domyślnie

Podziwiam za determinację!
Czekam na dalszą relację!
__________________
Afri to zdecydowanie miłość
Włóczykij jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2012, 17:09   #9
raf
 
raf's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Za zielonymi górami, za lasami
Posty: 1,130
Motocykl: czarny, pomarańczowe ladaco
raf jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 6 dni 1 godz 38 min 25 s
Domyślnie

Dawaj Rychu
raf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2012, 20:23   #10
Miras Sc
SOmalijczyk
 
Miras Sc's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: SOsnowiec
Posty: 766
Motocykl: 1090 AdvR
Miras Sc jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 23 godz 32 min 41 s
Domyślnie

No co ty Rychu, już skończyłeś Dawaj dalej
Miras Sc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ekspedycja naukowa prof. Knoblaucha, czyli w poszukiwaniu pory deszczowej w Namibii i Botswanie [2013] kiub Trochę dalej 111 17.06.2018 13:16
Zakończenie sezonu u KUJASÓW 5-7.10.2012 JarekAT Imprezy forum AT i zloty ogólne 341 07.11.2012 23:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.