Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.01.2018, 21:24   #61
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

W tej dyskusji non stop miesza się wątki.
1. Problem imo jest w tym, że loby myśliwych "zawłaszcza" sobie lasy.
2. Gospodarka łowiecka jest, z grubsza jak hodowlany staw (taka przenośnia). Zarybiasz i łowisz. Problem tylko w tym, że myśliwi nie potrafią przyznać wprost, że wszystko co robią, a przyznaję że się znają na rzeczy, ma na celu jedno: co jakiś czas strzelić jelonka. No ok, takie hobby.
To czy zwierzątka w lasach są potrzebne czy też nie, jak utrzymać ich populację to zupełnie inna bajka.
Na dziś to chyba tyle
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2018, 21:26   #62
zbyszek
 
zbyszek's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Błażowa
Posty: 1,314
Motocykl: nie mam AT jeszcze
zbyszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 13 godz 26 min 58 s
Domyślnie

Tak mnie zaciekawiło, gdzie można kupić ta mityczną dziczyznę, której od lat chłopięcych nie jadłem.
I jednak można, pierwszy lepszy przykład z mojej okolicy; http://umysliwych.com/menu/
Menu działa wybornie na moja wyobraźnię, wycinek;



Stek z jelenia podany na rozgrzanym kamieniu w towarzystwie zasmażanych ziemniaków oraz sałatki z sosem vinaigrette
79 zł

Stek z sarny podany na rozgrzanym kamieniu w towarzystwie zasmażanych ziemniaków oraz sałatki z sosem vinaigrette
79 zł

Zając w sosie śmietanowo-borowikowym podany z makaronem domowym
57 zł

Pieczona przepiórka z sosem tymiankowym podana na puree
55 zł

Schab z dzika podany w ziołach z sosem śmietanowym oraz puree kurkowym
53 zł

Ragout z sarny podane z borówkami i domowymi kluskami
49 zł

Żeberka z jelenia w sosie winnym podane z kaszą gryczaną
44 zł




Można też zaopatrzyć się we wszelakie gatunki mięs surowych, ceny trochę wyższe od markietowych, ale jest szansa że to rzeczywiście jest mięso ze zwierząt wolno żyjących, a nie ze sterydochodowli.

Grill '18 pod hasłem ''dziczyzna'', i nawet strzelby nie potrzebuje, ani pozwolenia na nią
zbyszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2018, 21:29   #63
Yarro


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Białystok
Posty: 75
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Yarro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 12 godz 59 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Dobre. Tekst rodem z LPM, BASTA itp. coś podobnego jak że na placu czerwonym rozdają mercedesy. Po czasie wychodzi ze nie dają a kradną i nie mercedesy a rowery. Piszą tak, jak obecny nurt narracji jest chwytliwy. Z rzetelnym dziennikarstwem nie ma to często wiele wspólnego.

Pewnie został poproszony o niekorzystanie z tej części lasu w danej chwili "(ku...a wypierdalaj" - to tłumaczenie należy stosować po obu stronach barykady), bo jest polowanie zbiorowe. Pewnie nikt nie groził mu ze dostanie "kulkę" jak nie posłucha, tylko został ostrzeżony, że istnieje takie ryzyko, jak wjedzie niepostrzeżenie w miot.
Tak więc, chętnie też poczekam, aż do wyjaśnienia sprawy.
Przecież już wiesz co się tam stało, więc jakoś nie wierzę w prawdziwą chęć wyjaśnienia sprawy.

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Informacje o odbywających się polowaniach terminach dostaje miejscowa komenda policji, burmistrzowie. Osoby zainteresowane nie powinny mieć problemu z sprawdzeniem w jakich terminach i lokalizacjach odbywa się takie polowanie. W jednym miejscu nie trwa dłużej niż godzinę. I to po stronie polujących leży zabezpieczanie obszaru, by nikt postronny w tym momencie nie został poszkodowany.
I jak wygląda takie zabezpieczenie obszaru?

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Pelne zaprzeczenie, nie bo nie .... jak u dziekca, nie bo nie lubię i nie jadłem i nie mam ochoty spróbować. bleeee
Wiesz jak wygląda standardowa odpowiedź na takie teksty? Jadłeś gówno?
Yarro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2018, 21:49   #64
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Yarro Zobacz post
Przecież już wiesz co się tam stało, więc jakoś nie wierzę w prawdziwą chęć wyjaśnienia sprawy.
Cóż, przedstawiłem tylko alternatywną, równie realną wersję wydarzeń. Bo jak zwykle, ktoś zapomina wysłuchać drugiej strony, jak pisze taki artykuł.


Cytat:
I jak wygląda takie zabezpieczenie obszaru?
Dość często tablice - zakaz wstępu, polowanie, no i ludzie są, którzy zwracają uwagę, gdy ktoś nieupoważniony się pojawia. W mojej okolicy tylko raz spotkałem z chamstwem. Miejscowi jakoś to rozumieją, poczekają, pogadają. A jak padnie sygnał, że koniec pędzenia, każdy rusza w swoją stronę.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2018, 06:07   #65
tomajkAT
 
tomajkAT's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Rudnica
Posty: 179
Motocykl: SD04
Przebieg: 30k 25k
tomajkAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 28 min 19 s
Domyślnie

Widać wielu po prostu zazdrości myśliwym. Kiedyś to trzeba było mieć wprowadzającego, poparcie, status społeczny albo być synem myśliwego by samemu zostać myśliwym. Więc zawsze patrzono na takich ludzi z zazdrością. Przecież dziś można bez większego problemu zostać myśliwym i upolować sobie własny kawałek dziczyzny. Zapisać się do PZŁ, w OHZ odbyć staż łowiecki, odbębnić kurs, zdać egzamin, wniosek do WPA i dostajesz promesę na zakup broni. Lufa za darmo nie jest, amunicja też, składki i często prace na rzecz koła (bo przecież ktoś musi co ten ostrzał dać, co tak za frico). Później znaleźć kawałek PRYWATNEGO pola, zgłosić się do dzierżawcy obwodu łowieckiego po odstrzał. (teraz trzeba mieć jeszcze certyfikat i robić raport przed ubojowy) No i w zasadzie można się już upaprać gównem i krwią, wlec przyszłe kiełbasy parę set merów po polu, zawieźć do weterynarza no i jak wszystko dobrze pójdzie to pozostanie skórowanie, ćwiartowanie mielenie. Jak słucham niektórych jak to ci myśliwi mają zajebiście fajnie, bo sobie strzelają i jeszcze mogą się komuś na działkę wprosić bez pytania to..... Być może ktoś trafił na debila i się teraz zacietrzewił.
tomajkAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2018, 07:59   #66
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 36 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomajkAT Zobacz post
Jak słucham niektórych jak to ci myśliwi mają zajebiście fajnie, bo sobie strzelają i jeszcze mogą się komuś na działkę wprosić bez pytania to..... Być może ktoś trafił na debila i się teraz zacietrzewił.

Gdyby nie te wszystkie pierdylion dodatkowych czynności sam bym został myśliwym. Pozwolenie mam.


......ale każdy kij ma dwa końce ..i po obu stronach zawsze znajdą się ludzie, którym nie po nosie. Udawadniający własne racje.


p.s
pamięci Kargula i Pawlaka

Ostatnio edytowane przez Sławekk : 17.01.2018 o 09:11
Sławekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2018, 08:46   #67
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

To co Sławeniu po steczku z jelonka na Wyrobisku 2018?
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2018, 09:02   #68
HarryLey4x4
 
HarryLey4x4's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Wlkp
Posty: 451
Motocykl: CRF 1000D Transalp-XL650V CB750 BMW-R850R
Przebieg: 400
HarryLey4x4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 53 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
Tak, postawmy jeszcze jak Morawiecki senior interes ludu ponad prawem. Zlikwidujmy trojpodzial wladzy, przeciez w sądach są nasi. Wprowadzmy cenzurę, przeciez nie moze byc tak, zeby rozne indywidua pisaly sobie, co chcą. Kazmy kobietom rodzic potworki, bo inaczej sploną w ogniu piekielnym. Zabierzmy ludziom ich pieniadze, ktore wplacali do prywatnych firm (pije tu do nacjonalizacji OFE), to bylo szkodliwe. Transferujmy miliony do Ojca Dyrektora, on je dobrze wyda.

Historia zna wielu takich lepiej wiedzących. Zawsze mozna zbudowac argumentacje podwazajaca stary porządek rzeczy, ale niezwykle rzadko skutki sa dobre. Prawo własnosci to fundament; z tego ze chronil takze nazistów czy chroni Rydzyka nie mozna wywodzic stwierdzenia, ze jest zle. Pokaz mi lepsze.

A, przyklad Norwegii jest z dupy. To w gruncie rzeczy popieprzone państwo, ktore dziala w duzym stopniu dzieki petrodolarom.



Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Sneer, uważaj bo ktoś Cie spali na stosie
HarryLey4x4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2018, 09:05   #69
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 36 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Misza Zobacz post
To co Sławeniu po steczku z jelonka na Wyrobisku 2018?



oskórowanie, oprawienie, podroby biorę na siebie
Dziczyzna jest super
Sławekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2018, 13:01   #70
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

ale jelonek musi się sam położyć, i zejsc na atak serca czy cóś. Zabić Ci go nie wolno przecież, bo inaczej Ci stanie i będzie wstyd.

Krótki filmik dla tych co twierdza, że wystarczy pola ogrodzić:
https://www.youtube.com/watch?v=UgqrEjreiss

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 19.01.2018 o 07:32
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poszukuję ludzi z Gdańska i okolic motomax Inne tematy 4 08.02.2013 14:46
To jak,wyjde na ludzi??.. adriej672 Inne tematy 22 14.08.2010 20:10


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.