Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 06.06.2010, 10:12   #1
lorsol
łorsoł
 
lorsol's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Suchy Dwor
Posty: 148
Motocykl: T7
Przebieg: Za mały
lorsol jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 19 godz 25 min 42 s
Domyślnie Planowanie wycieczki w Google Maps

bawie sie ostatnio GPSem i znalazlem sympatyczny sposob na szybkie planowanie wycieczki uzywajac Google Maps - a potem szybka konwersje trasy do garminowskiego pliku - i tym samym wyslanie tego prosto do odbiornika GPS Garmina; moze sie to komus przyda do wlasnego planowania wyjazdu;

- wchodze na http://maps.google.pl i potem /Moje mapy/Utworz nowa mape; wybieram sobie tryb odwzorowania terenu jaki mi najbardziej pasuje do planowania - ja uzywam SATELITA;

- uzywam narzedzia RYSUJ LINIE by narysowac interesujacy mnie slad bez przyciagania do lini drog





- gdy mam juz gotowy slad, wybieram ZAPISZ a potem wybieram ZOBACZ w GOOGLE EARTH by zgrac sobie plik .klm na komputer

- zeby latwo zmienic plik .klm na .gpx - wchodze na stronke: http://www.gpsvisualizer.com/ - i tam w sekcji MORE OPTIONS wybieram link CONVERT to GPX





- uploaduje moj plik .klm i dostaje gotowy do zgrania plik .gpx

- zgrany plik .gpx wrzucam do Mapsource - i mam go gotowego do wyslania do GPSa





w ten sposob super szybko mam gotowa trase gotowa do jazdy, a wszystko bazujac na darmowych mapach google; co wiecej mozna uzywac powyzszych stron do przygotowania relacji z podrozy i przygotowania mapy google z zapisanych sladow na garminie - czyli odwrotnie do tego, co tu zrobilismy; wynikiem moze byc ladnie sprezentowana mapa gooogle z naszym szlakiem z wycieczki - gotowa do umieszczenia na stronie badz na forum; nie wiem czy to jedyny i najszybszy sposob, ale u mnie sie sprawdza; mam nadzieje, ze sie przyda;

ps.
powyzsze pozwala posiadac 'na pozniej' zapisane mapy w usludze google, mozna sie potem tym dzielic, udostepniac, itd; jesli potrzeba nam tylko zaplanowac wycieczke na mapach google i stworzyc plik widziany przez GPS garmina - jeszcze szybciej zrobic to mozna uzywajac tego narzedzia: http://www.gpsvisualizer.com/draw/ - po narysowaniu szlaku, wystarczy zapisac plik w formacie .gpx - i taki wrzucic do mapsource'a;

pzdr,
l.

Ostatnio edytowane przez lorsol : 31.08.2010 o 06:44
lorsol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Google maps i afryczka Rychu72 Inne tematy 14 05.01.2017 18:59
track z Garmina na google maps sebol Zastosowanie praktyczne 23 03.06.2015 22:20
Ślady routowalne z Google Maps do 60tki matjas Mapy 0 25.01.2013 11:52
Google maps offline Ronin Mapy 2 11.09.2012 16:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.