Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.08.2016, 11:21   #31
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezarus Zobacz post
W całym temacie chodzi o to , że forum idzie w kierunku forum BMW , a dokładnie w takim , którym najważniejsze jest posiadanie drogiego motocykla i miliona mniej lub bardziej potrzebnych dodatków do niego , a nie podróże nim . O tych dodatkach napisano już wszystko , a wolałbym poczytać ( i pewnie nie będę jedyny w tym ) jak ty pojechałeś tym swoim motocyklem nawet do MCDonalda i miałeś po drodze jakieś przygody 😀 Zauważyłem , że większość tych ludków , którzy kupują pierdylion dodatków do swojego motocykla pisze tu , żeby się tu pochwalić rzeczami , które dokupił do swojego moto , a nie ma ich inny posiadacz i właśnie jesteśmy na tym zajebistym forum świadkami narodzin kasty posiadaczy , a nie użytkowników ( dokładnie jak na forum BMW ) . Za chwilę już nie dowiem sie z tego forum jak dojechać na Magadan czy , które drogi w Kirgistanie są godne uwagi ......, ale na pewno dowiem się , kto co ma niepotrzebnego założonego do swojego motocykla , jaki olej wlać , żeby moto nie przegrzało się w korku do MCdriva itd .

Ps . To jakie opony zapewniają najlepszą przyczepność i oczywiście lans na dzielnicy ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Chyba nie ująłbym tego lepiej....
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2016, 12:38   #32
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezarus Zobacz post
W całym temacie chodzi o to , że forum idzie w kierunku forum BMW , a dokładnie w takim , którym najważniejsze jest posiadanie drogiego motocykla i miliona mniej lub bardziej potrzebnych dodatków do niego , a nie podróże nim . O tych dodatkach napisano już wszystko , a wolałbym poczytać ( i pewnie nie będę jedyny w tym ) jak ty pojechałeś tym swoim motocyklem nawet do MCDonalda i miałeś po drodze jakieś przygody 😀 Zauważyłem , że większość tych ludków , którzy kupują pierdylion dodatków do swojego motocykla pisze tu , żeby się tu pochwalić rzeczami , które dokupił do swojego moto , a nie ma ich inny posiadacz i właśnie jesteśmy na tym zajebistym forum świadkami narodzin kasty posiadaczy , a nie użytkowników ( dokładnie jak na forum BMW ) . Za chwilę już nie dowiem sie z tego forum jak dojechać na Magadan czy , które drogi w Kirgistanie są godne uwagi ......, ale na pewno dowiem się , kto co ma niepotrzebnego założonego do swojego motocykla , jaki olej wlać , żeby moto nie przegrzało się w korku do MCdriva itd .

Ps . To jakie opony zapewniają najlepszą przyczepność i oczywiście lans na dzielnicy ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Coś czułem, że jednak nie ogarnąłem :-). Myślałem, że w tym wątku można zapytać o opony - tak zwyczajnie (skoro sam nie mam doświadczenia), a prawdziwy temat jest o wyższości wyjazdów na Magadan nad lansem na dzielnicy i byciem nad posiadaniem. I, że forum już nie to... Pewnie, żeby utrzymać kultowość tego forum, warto rozważyć zamknięcie go dla nowych uczestników - bez sarkazmu piszę. Wprawdzie nie mam porównania z forum bmw bo nie zaglądałem gdy miałem gs-a ale wierzę, że jest jak piszesz. A'propos, jaki adres.? Dzięki.

A wracając do pytania: które z dwóch byś rekomendował tkc70 czy mt90? Pytam o Twoją osobistą rekomendację - nie które zapewniają najlepszą przyczepność.

PS. Chciałem się wybrać na jakiś zlot Afrykańczyków, ale teraz się boję :-). O przygodach też strach pisać bo może nie takie jak trzeba będą...
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2016, 13:00   #33
Kici
 
Kici's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 752
Motocykl: RD07a
Kici jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 6 dni 11 godz 27 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
Coś czułem, że jednak nie ogarnąłem :-). Myślałem, że w tym wątku można zapytać o opony - tak zwyczajnie (skoro sam nie mam doświadczenia), a prawdziwy temat jest o wyższości wyjazdów na Magadan nad lansem na dzielnicy i byciem nad posiadaniem. I, że forum już nie to... Pewnie, żeby utrzymać kultowość tego forum, warto rozważyć zamknięcie go dla nowych uczestników - bez sarkazmu piszę. Wprawdzie nie mam porównania z forum bmw bo nie zaglądałem gdy miałem gs-a ale wierzę, że jest jak piszesz. A'propos, jaki adres.? Dzięki.

A wracając do pytania: które z dwóch byś rekomendował tkc70 czy mt90? Pytam o Twoją osobistą rekomendację - nie które zapewniają najlepszą przyczepność.

PS. Chciałem się wybrać na jakiś zlot Afrykańczyków, ale teraz się boję :-). O przygodach też strach pisać bo może nie takie jak trzeba będą...
Kup jedne a jak się skończą drugie i będziesz miał własne zdanie.
__________________
Pas zieleni to także pas
Kici jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2016, 13:13   #34
tomekpe


Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 26
Motocykl: XL650V
tomekpe jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 4 godz 58 min 22 s
Domyślnie

Z przykrością napiszę tu o oponach, a konkretnie o TKC 70.

Co prawda w rozmiarze Trampkowym, co może mieć wpływ na doznania, ale jednak...

Po pierwsze - tył TKC 70 jest cholernie śliski na deszczu. O ile jest świetnie na suchym, tak na mokrym to nieprzyjemnie zaskakuje. Osobiście podejrzewam, że winien jest ciągły pasek bieżnika na obwodzie opony, no ale .. zrywanie przyczepności Trampkiem na trzecim biegu sugeruje, że nowa Afryka zrobi to i na piątce.

Po drugie - przód TKC 70 ma jakąś dziwną przypadłość związaną z myszkowaniem (czasem szarpaniem wręcz) przodu przy szybszej jeździe > 120 kmh. To takie trochę dziwne zjawisko, ale przy np. powiewie wiatru, czy lekkim ruchu kierownicą, motocykl potem wykonuje jeszcze kilka podobnych ruchów. Takie jakby baaaardzo delikatne shimmy. Trochę zanika w miarę zużycia opony, ale wymusza uważną jazdę i jest zdecydowanie nieprzyjemne, co gorsza nie zawsze występuje.

Oba zjawiska mogą nie występować w innych rozmiarach opon, ale zaobserwowane na przynajmniej dwóch motocyklach (TA 650, TA 700). Jeśli wystąpią w AT, to mogą być nieprzyjemne przy większej mocy.
tomekpe jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2016, 13:47   #35
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
Cześć! Też mi się kończą fabryczne Dunlopy (12kkm) i znalazłem trochę pozytywnych opinii o TKC70, a powyżej widzę raczej rekomendacje Pirelli MT90.
Przesiadłem się z GS-a i coraz częściej zjeżdżam z czarnego ale raczej na twarde i suche . Ktoś może miał doświadczenia z jedną i drugą i może porównać?
Dunlopy są fatalne na mokrym asfalcie i szukam czegoś lepszego + trochę bliżej off. K60 podobno śliskie na mokrym :-(
Dzięki za komentarze.
Podobno jak babci wzrosną wąsy to zostaje dziadkiem.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2016, 14:38   #36
Grzechu2012
 
Grzechu2012's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łomżewo
Posty: 908
Motocykl: AT-NAT
Przebieg: 80000
Grzechu2012 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 7 godz 19 min 21 s
Domyślnie

Mialem K60 w xtz750 co prawda zrobilem na nich tylko 7000km ale nie doswiadczylem uslizgow na mokrym jedynie co mnie wkur... to te wibrowanie przodu w okolicach 50km/h
Grzechu2012 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2016, 15:15   #37
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Trza szybciej jechać . K60 na mokrym o niebo lepsze od seryjnych Dunlopów.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2016, 15:28   #38
voxan69
 
voxan69's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 7 godz 59 min 52 s
Domyślnie

Grzechu jak mowi nasz forumowy kolega mistrz Polski w motocrossie - Gaz jest twoim przyjacielem ;-)

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2016, 00:20   #39
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi. Zamówiłem TKC70, żeby było inaczej i nad czym "się spuszczać" - znaczy żeby różnorodność wśród ludzi była. Może będzie okazja by się wymienić (min. poglądami) i porównać w tych samych warunkach.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2016, 11:53   #40
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Bardzo dobra opona.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gmole do crf1000 henry Dział Producentów i Dostawców 77 07.01.2023 14:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.