Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.05.2008, 16:20   #11
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 53 min 13 s
Domyślnie

Spoko olej to i czekaj na komornika
Przyjedzie za rok i naliczy kilkanascie zł. Naleznosci z mandatów nie podlegaja odsetkom ,wiec to bedzie cały czas 400 zeta plus jakies małe komornicze 20 zeta. A co do mandatu..pewnie Pani Policjantka widziała jakiegos chłopaczka sztywnego kiedys i patrzac na Ciebie widzi swoje dziecko. i liczy ,ze jak dostaniesz 400 stówy w plecy to unikniesz być może wypadku. Generalnie sa oni nam przychylni...co nie wyklucza jakiś złośliwych małpiszonów w mundurach. To instytucja działajaca częściowo nieformalnie. Różne akcje i prady rwa pod powierzchnia.Jakas nawiedzona tesciowa truje 4 litery szyszce i pada hasło TIRY to zabojcy albo motocyklisci wolniej. Albo polityk chce zapunktowac...I sie zaczyna karuzela.Na odprawach a zeby zwrócic szczególna uwagę.A prawo powinno byc stosowane bez jakiejs wybiórczości.Myslę ,ze czasem im samym jest po prostu głupio. Kiedys ktos wrzucił link z forum policjantów o jezdzie pomiedzy autami w korku - po lini. Zdziwił byś sie ile pozytywnych głosów było za motocyklistami.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.05.2008, 17:21   #12
Reinchardt
RENIA
 
Reinchardt's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Lubartów
Posty: 406
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
Reinchardt jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 22 godz 16 min 12 s
Domyślnie

Tak jak mówi Puszek, olej. Ja na swoim koncie mam juz ponad 1000 zł zapłaconych mandatów. Teraz wiem i bede pamiętał do końca życia że: policjant ma jakąś tam prowizje od ilości wystawioncyh mandatów, wiec warto pytac czy nie da rady zamienic na cos nizszego i bez pkt karnych.
Nie ma się co z nimi klócic, lepiej jak potulne ciele sie zachowywac i nie drażnic "lwa" - może byc pozniej pomocne przy w.w. sposobie zmniejszana wartosci mandatów.
Motormaniak a Tobie pokazali na jakiej podstawie dostales mandat (jakis odczyt) czy po prostu tak Cię rąbnęli bo ktos z innego raiowozu cos tam im szepnął
__________________
Rain chaser
Reinchardt jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.05.2008, 17:43   #13
Marcin z Zakopanego
 
Marcin z Zakopanego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Zakopane
Posty: 497
Motocykl: Nie mam AT już ;) ale miałem 2x07A, 1x07 i 1x03
Marcin z Zakopanego jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 21 godz 57 min 32 s
Domyślnie

To jest ciekawy wątek - jak Ci nie pokazali odczytu, to skąd wiadomo o który motocykl chodziło i ile naprawdę jechałeś. Nawet jakby przyjechal ten drugi z radarem to byloby tak dlugo po odczycie że mógłby dotyczyć dowolnego pojazdu i mogą Ci nagwizdać. Jak mieli jakąś kamerę to co innego - wtedy jakbyś doprowadził do tego że jeżdżą i traca czas to już byś nie wpadł w środek widełek tylko raczej w max
Pewnie warto by było grzecznie powiedzieć, że nie przyjmiesz mandatu jak nie zobaczysz zarejestrowanego wykroczenia, bo jechałes płynnie z ruchem i nie wykonywałeś żadnych manewrów więc to chyba nie o Ciebie chodzi. Zawsze łatwo się myśli po fakcie, a jak jest stres to się szybko dzieje...
Jeśli Pawle z Jasła, rzucisz jeszcze okiem na ten watek to może przy okazji oświeć nas i rozwiej moją wątpliwość - czy policjant ma prawo zatrzymywać pojazd stojąc dla niego po lewej stronie drogi, czyli za pasem ruchu w przeciwną stronę, czy można go wtedy "nie zobaczyć"? Nie pytam o reakcje typu pościg lub jego brak, bo pewnie może byc różnie, ale o kwestię formalną. Dzieki
Marcin z Zakopanego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.05.2008, 18:00   #14
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,463
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 20 godz 38 min 30 s
Domyślnie

Ja dostałem kiedyś podobnie za niezatrzymanie sie przed przejazdem. jechał sznur aut wszyscy zwalniali tylko i jechali dalej, ja tak samo i gość mi tłumaczył że nie zatrzymałem się bo nie dotknąłem nogą ziemi (chociaż zwolniłem praktycznie do 0). Dostałem mandat, poczekałem aż przysłali druk do zapłaty razem z odsetkami. Ja odgrzebałem gdzieś ten oryginalny druk bez odsetek, opłaciłem go i sie uspokoili.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.05.2008, 18:51   #15
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 33 s
Domyślnie

majac tez kiedys przygode ale z fotoradarem jadac puszką gliniarz przy wezwaniu juz na komisariacie powiedzial, ze teoretycznie mam termin 7 dni na zaplacenie mandatu, ale dla nich wazne jest aby wplynal, wiec sam mi zasugerowal, zebym wplacal chociaz po 10-20 zl miesiecznie a wowczas nie moze mi nawet zajac czegos tam, bowiem jest "akt dobrej woli i chec splacenia mandatu". Takze na raty tez dają
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.05.2008, 22:55   #16
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 38 min 29 s
Domyślnie

Przyznam szczerze ze nie pokazali mi odczytu z żadnego urządzenia a jedynie koleś przez radio odczytał prędkośc i czas wykroczenia- 2 minuty wcześniej przed aktualnym. Był to mój pierwszy mandat od 5 lat i byłem na tyle zdenerwowany że nie prosiłem o pokazanie odczytu z urządzenia. Liczyłem na to że skruchą wynegocjuje zmniejszenie kary i w duchu dziękowałem że nie nagrali mnie parę kilosów wcześniej gdy jechałem jeszcze 50 szybciej..........
O płaceniu na raty słyszałem i znam taki sprawdzony przypadek- wpłacił 3 razy po 20 zł, dalej zabrakło mu cierpliwości.... Wprawdzie minął dopiero rok , ale jeszcze o resztę sie nie upomnieli (500 za kolizje)..
Puszek- słyszałem wielokrotnie o akcji motocykl, tir, taksówkarz, ale pierwszy raz dotknęła ona mnie osobiście -boli kasa...
Na powrót obrałem taką taktykę - prędkośc dozwolona + maks 30 czyli na 50 - jade do 80. Mandat 200 zł raz na rok wydaje sie jeszcze do przyjęcia - 400 to już za wiele
Jechać zgodnie z przepisami sie nie da- dojazd do mnie do bloku jest 5 KM/H !!! nie mam tyle nawet na liczniku
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
przestroga Straż Graniczna w Bezledach i wyłudzenie mandatu magrafb Inne tematy 33 07.10.2013 15:39
zima, zima - pytanie o odmowę mandatu zombi Inne tematy 34 31.01.2011 00:37
Jak się wymigać od punktów karnych i nie wskazać kto popełnił wykroczenie? szwedzkikucharz Inne tematy 9 02.01.2009 23:10


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.