Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.06.2008, 10:22   #21
EGON
R.Capt.
 
EGON's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Beeftown
Posty: 171
Motocykl: RD07
EGON jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 min 5 s
Domyślnie

kupuj trampka... beemiarze coś za mocno się przechwalają... a na trampka Ci baba złego słowa nie powie jak zacznie nim jeździć i ma gaźniki... nie jakiś tam dupny wtrysk
__________________
EGON jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2008, 10:27   #22
pborus
 
pborus's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 49
Motocykl: RD07a
pborus jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 18 min 19 s
Domyślnie gs - zapalniczka ;)

Zdarzyło mi się podróżować po RPA (Johannesburg-Kapsztad, zahaczając o Kalahari) na wypożyczonym GSie (2osoby) i bardzo fajnie sie jechało, dopóki nie zapaliła się sakwa od rozgranej osłony wydechu .
Akurat trafił się odcinek autostrady i przy 140 km/h pęd powietrza dławił ogień. Dopiero energiczne gestykulacje czterech czarnych pasażerów samochodu uprzytomniły mi że coś jest nie tak (na początku myślałem, że chcą mnie okraść ). Po zwolnieniu do 50km/h ogień prawie na pół metra. Udało się ugasić kurtką (gaśnicy nikt tam nie miał). To był pierwszy dzień i wszystkie moje ubrania poszły z dymem, rzeczy z drugiej sakwy (mojej narzeczonej) przepakowaliśmy do kupionego w sklepie wędkarskim coolera (pomarańczowe na zdjęciu) i dalej w drogę
Po drodze spotkałem kilka osób na takim samym GSie i jedna z nich opowiedziała mi podobną historię, kiedy jadąc we dwójkę pasażerka zdjęła kurtkę, tak że ta się opierała na osłonie wydechu. Skonczyło się również małym pożarem!
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg gs boczek.JPG (85.6 KB, 27 wyświetleń)
pborus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2008, 10:30   #23
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał EGON Zobacz post
kupuj trampka... beemiarze coś za mocno się przechwalają... a na trampka Ci baba złego słowa nie powie jak zacznie nim jeździć i ma gaźniki... nie jakiś tam dupny wtrysk

Trampek to trabant. Oplastykowana mydelniczka o przestarzałym wyglądzie. Do fajnej babki pasuje jak napisał Pastor " jak tirówce trojaczki"

Jeśli by był złym motocyklem to nie chwaliłbym go tutaj. Dla kobitki lepszy wtrysk jak gaźniki.Bezobsługowy. Ten wtrysk w przeciwieństwie do dużych boxerów jest bezawaryjny.
Wiem że trochę prowokujesz ale Maćka może tego nie zrozumieć..
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2008, 10:35   #24
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
(..) Jeśli by był złym motocyklem to nie chwaliłbym go tutaj. Dla kobitki lepszy wtrysk jak gaźniki.Bezobsługowy. Ten wtrysk w przeciwieństwie do dużych boxerów jest bezawaryjny.
Moja kolezanka jezdzi na szosowej wersji malego GSa, tej z paskiem napedowym. Bardzo ladny motocykiel, i pasuje bdb do kobiety. Na dodatek mialem okazje przeparkowac go, pojechalem po piasku, pod gore nieco.. i mimo ze wazy cos w okolicy 200kg (czyli tyle ile moj maly Intruder), to mialem wrazenie jakby wazyl ze 100ke = bardzo dobrze sie nim manewrowalo
Szkoda tylko, ze jeden garnek jest na stanie a nie dwa w V..
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2008, 11:01   #25
Adagiio
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Kup Aprilie Pegaso , zapalcisz połowę mniej jak za GS-a , jazda taka sama , chyba ze zależy Ci na plakietce na baku . Nie słuchaj gderania że aprilia to italjanskie gówno , takie oponie wyrażają wyłącznie Ci którzy nigdy nie mieli do czynienia z tym moto a opowieści o nim słyszeli od szwagra ! Aha i nie piszcie panowie pierdol typu ze GS lepszy od Trampka bo…….. , na pewno różnią sie miedzy sobą , ale stwierdzenie że jest lepszy jest dosadnie przesadzonym , lub pokierowane sympatią do danej marki a to już nie obiektywne w ocenie wypowiedzi !
W każdym razie powodzenia w wyborze
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2008, 11:03   #26
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Trampek to trabant. Oplastykowana mydelniczka o przestarzałym wyglądzie. Do fajnej babki pasuje jak napisał Pastor " jak tirówce trojaczki"
Eee no Franz do takich porównań bym się nie posuwał Trampek to bardzo fajny sprzęt ale na jego niekorzyść przemawia wyżej umieszczone siodło i wyżej położony środek ciężkości co na początku kariery motocyklowej ma spore znaczenie

Cholera Panowie żeby mi tu tylko nie było żadnej wojny o wyższość Trampka nad BMW !!!

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Kup Aprilie Pegaso , zapalcisz połowę mniej jak za GS-a , jazda taka sama , chyba ze zależy Ci na plakietce na baku .
Adagiio, czy są jakieś różnice konstrukcyjne między Pegaso a Gs-em ? Jak wygląda sytuacja z dostępnością części ?

Rozumiem że silnik to ten sam rotax ?
-------------------------------------
OK , już wiem .. Aprilia odpada bo ma wyżej kanapę i bak ma w miejscu baku a więc wyżej środek ciężkości czyli brak atutów BMW ...

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 19.02.2013 o 11:36
hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2008, 11:43   #27
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Aprilla nie ma wtrysku i inna głowica- pięciozaworowa,bmw czterozawor.
W złym miejscu umieszczony zbiorniczek wyrównujący płynu chłodniczego-podatny na uszkodzenia, większa waga. Optycznie za bardzo mi się nie podobała choć nie jest to brzydki motocykl.Kwestia gustu a o gustach jak wiadomo sie nie dyskutuje.
Nie jest prawdą ,ze cena o połowe tańsza. Aprillę bardziej porównałbym do modelu
F650 bez końcówki GS. Mniej więcej ten sam poziom techniki . Silniki niby te same ale inne. Silnik już ładnie ciągnie od 2500obr/min gdzie przy Aprilli i F650 szarpie łancuchem jeszcze przy 3000obr
Pozatym są jeszce inne podzespoły- konfekcja w Bmw lepsza. Możliwość motocykla
z Abs co dla kobiety jest istotne

650Gs vide Transalp nie daje odczuć ,że ma " mientką ramę"
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 12.06.2008 o 12:22
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2008, 12:26   #28
Maćka
 
Maćka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 511
Motocykl: SH 150, Dominator 250
Maćka jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 22 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Ojej, chłopaki... jak jest mi miło, że poświęcacie temu tematowi tak wiele swojego czasu Wasze rady sa dla mnie bardzo cenne, mam nadzieje że będę Wam mogła osobiście podziękować przy okazji jakiegoś Afrykowego spotkania no i pochwalić się moją motocyklową zdobyczą

ahhhh... słodkie to doprawdy z Waszej strony

dziękuję Wam bardzo
Maćka
Maćka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2008, 00:36   #29
EGON
R.Capt.
 
EGON's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Beeftown
Posty: 171
Motocykl: RD07
EGON jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hubert Zobacz post
OK , już wiem .. Aprilia odpada bo ma wyżej kanapę i bak ma w miejscu baku a więc wyżej środek ciężkości czyli brak atutów BMW ...
........coś się uczepił tego środka ciężkości........
mam ważne pytanie.......... czy dziewczynka próbowała sie trampoliną przejechać jeśli nie to niech to zrobi... wtedy znikną te pierdoły o środkach i pomysły z kupowaniem skrzydlatego klekota

ps. lubię BMW ... serio
__________________
EGON jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2008, 08:39   #30
data7
 
data7's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Pułtusk/Wawa
Posty: 20
Motocykl: BMW F650GS Dakar
Przebieg: 91000
data7 jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 min 53 s
Domyślnie

Hehe, nie oszukujmy sie maly GS w zwyklej wersji zostal zrobiony z mysla o kobietach i osobach zaczynajacych swoja przygode z moto. Poza tym Hubert napisal juz, ze kanapa jest wyzej wiec odpada Trampek.

Pozdro
data7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
BMW F650 ST - Opinie tomozdyn Inne tematy 10 04.07.2008 00:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.