Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Mapy

Mapy Wektor/raster i inne tamty...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.11.2013, 19:23   #1
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie Dowolne mapy @ Lark35AT i pokrewne - howto

Nie wiem czy było czy nie, niemniej przeszukując forum AT jak i ADV, czytając to i owo zebrałem całość info dot. tworzenia dowolnych map w dowolnej skali z całego świata i ich obsługiwania na larku. Jest to trochę rozwinięcie opisu wskazanego tutaj: http://www.atvpolska.pl/forum/viewto...p?f=44&t=36104

Co będzie potrzebne:

Lark 35AT lub inne ustrojstwo działające na WinCE.

OziExplorer + img2OZF

*Na marginesie o OziExplorze - zajebisty program i mnogość opcji.

Terra Incognita - http://www.zubak.sk/TerraIncognita/

W skrócie:

1. na Larku instalujemy OziExplorera. Na PC również - tak naprawdę będzie potrzebne tylko img2OZF a on wymaga zainstalowania OziExplorera. Z jakiegoś powodu cały Ozi nie otwiera mi się na Windows 7, no ale może to kwestia "wersji". Niemnie img2OZF działa poprawnie.

2. jak już się upewnimy że OZI działa na Larku, odpalamy Terra Incognita.
W programie mamy możliwość wyboru źródła mapy spośród 10 możliwych platform, w tym to co nas interesuje najbardziej - google maps.

3. w mapach google odszukujemy region który jest nam potrzebny. Np. Kirginstan i Tadżykistan. Narzędzien "Selection / Polygon selection" obrysowujemy region świata który nas interesuje.

4. ustawiamy sobie zoom level. Tutaj już trzeba sobie poeksperymentować. Np. z moich obliczeń wynika że mapa Kirgistanu i Tadżykistanu w największym możliwym zbliżeniu przy wykorzystaniu google earth zajmie ok. 6gb. Ale moje obliczenia są błędne czasem. Do nawigacji "po drogach" wystarczy imho zbliżenie min 1km. Mapy wychodzą małe i szybko, ale nic poza "ogólną orientacją" i głównymi drogami nie zobaczymy. Poklikać, popatrzeć, pomysleć . Wszystko zależy do potrzeb. Można sobie na szybko sklecić super dokładną mapę rajdu moto, można sobie przygotować mapy na podróż.

5. File -> Save Map -> OziExplorer map.

Terra Incognita podzieli mape na "części" zależnie od tego czy mapa mieści się w maksymalnych rozmiarach "kafla". Przy standardowych ustawieniach i zoomie 1km cały Kirgistan i Tadżykistan wszedł mi na 4 kafle. Tutaj też - można sobie pokombinować. Oczywiście - im większy "kafel" będzie, tym ciężej będzie sobie Lark czy inne ustrojstwo radził (kwestia RAMu).

"Większe" mapy będą się długo ściągać i długo zapisywać na dysku przed finalną obróbką. No ale coś za coś.

6. Jak się już wszystko ściągnęło, odpalamy img2OZF i konwertujemy pliki map na format OZIego. Wrzucamy na Larka, odpalamy OziExplorer, wybieramy mapę i wuala jak mawiał poeta. Bangla i nawiguje.

Że bangla, nawiguje i że mapy są skalibrowane testowałem w Warszawie na wycinku Ochoty. Więc przy mapach z tego samego źródła, obrabianych tym samym sposobem musi działać wszędzie tak naprawdę.

Żeby nie być gołosłownym:


transfogarska z warstwicami:
__________________
------------------------------------------------------
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
------------------------------------------------------

Ostatnio edytowane przez fxrider : 07.11.2013 o 13:04 Powód: usunięty link do pirata
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2013, 12:18   #2
Salus
 
Salus's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 60
Motocykl: LC4 640 ADV '03
Przebieg: 54 000
Salus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 23 godz 23 min 53 s
Domyślnie

Dzięki
Salus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2013, 14:53   #3
Hipolit
 
Hipolit's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Lublin/Rzeszów
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: wchuj
Galeria: Zdjęcia
Hipolit jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 28 min 20 s
Domyślnie

Ciekawe ale dużo z tym zabawy a oryginalna mapa na razie mi wystarczy.
Da się tracki wygenerowane w GoogleEarth przekonwertować i załadować na larka? Jeśli tak to do jakiego formatu i w który katalog wsadzić?

Jeśli nie to w jaki sposób mam zainstalować Ozi na Larku bo nie mam pojęcia jak?
Ściągnąłem pakiet ozi gdzie miałem OziExplorer_PC 3.95.4i + serial OziExplorer3D v1.11 i OziExplorerCE+serial z pierwszego zainstalowałem na komputerze ozi jmg2OZF i mogę go normalnie włączyć ale gdy chcę zainstalować oziCE(ten chyba powinien być na LARKU tak?) to pojawia mi się komunikat że nie jest on prawidłową aplikacją dla systemy Win32...
Nie wiem co to oznacza jestem zielony w takich manewrach więc proszę o pomoc i dodam że wolałbym zostać przy oryginalnej mapie o oprogramowaniu
__________________
2x WSK 125>MZ TS 250> SUZUKI TS 50> MTX 125> HONDA NX 650 Dominator > YAMAHA TT 600 Belgarda 94r. > Honda NXL 650r
21 cali z przodu i życie staje się piękniejsze

Ostatnio edytowane przez Hipolit : 09.11.2013 o 16:21
Hipolit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2013, 11:49   #4
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Z tymi trackami to nie mam pojęcia, natomiast z instalacją na Larku Ozi to tak - musi być podłączony Lark do PC przez activesync i odpalasz instalkę. Powinno pomarudzić pomarudzić i się zainstalować. A Oziego możesz zainstalować "obok" oryginalnego softu.
__________________
------------------------------------------------------
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
------------------------------------------------------
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.12.2013, 22:11   #5
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hipolit Zobacz post
Ciekawe ale dużo z tym zabawy a oryginalna mapa na razie mi wystarczy.
Da się tracki wygenerowane w GoogleEarth przekonwertować i załadować na larka? Jeśli tak to do jakiego formatu i w który katalog wsadzić?
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11926
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mapy Polski do Igo czosnek Mapy 13 30.06.2011 11:54
GPS-mapy??? firefighter80 Wszystko dla Afryki 26 07.08.2010 20:00
mapy szanty-men Wszystko dla Afrykańczyka 3 11.05.2010 17:24


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.