Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.12.2019, 22:17   #761
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,649
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 5 godz 51 min 5 s
Domyślnie

A ile tam tych cel jest w tym LiFePo4 w aku z 18?
muszel72 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2019, 22:37   #762
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Ta nowa technologia to tania nie jest, ale przesyłka prawie w cenie baterii




Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2019, 23:01   #763
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 27 min 28 s
Domyślnie

jedyne na co trzeba uważać przy litowcach to maksymalne napięcie 14.8V

czym ładować?

byle czym co nie spowoduje przekroczenia w/w napięcia teoretycznie z wyłączeniem prostowników z tzw X- etpową (4-7) funkcją ładowania (inteligentne dedykowane do akumulatorów ołowiowych bo takie oprócz ładowania robią inne czary mary z akumulatorem nie zalecane przy litowych

więc nawet zwykły transformator z mostkiem prostowniczym będzie działał i nie róbmy czarów z niczego...


dlaczego dedykowane ładowarki są lepsze ? bo naładują do 100% a nie np. 90% jak jest przy prostownikach do Pb napięcie 14.4V ale do przechowywania to i lepiej, że nie będzie to 100%

litowce motocyklowe w 99% mają układy elektroniczne czuwające nad procesem ładowania i ładowarka może być "głupia" nawet nie odłączać ładowania nigdy i cały czas dawać np. 14.4V ale nie przekraczać 15V bo tutaj nie wszystkie litowce mają zabezpieczenie i można zepsuć no ale te powiedzmy 70% ma

ładowarki dedykowane za grubą kasę to nic innego jak wyciąganie z portfela "super akumulator potrzebuje super ładowarki"

regulator napięcia w CRF1000 2016 (aku pb) oraz w 2018 (aku litowy) jest ten sam i ma ten sam numer katalogowy

oczywiście przy cenie akumulatora w okolicy 2000zł zdrowy rozsądek każe zainwestować w dedykowaną ładowarkę aby spać spokojnie o wszelkie parametry

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 29.12.2019 o 23:32
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2019, 23:29   #764
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,823
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 5 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
A ile tam tych cel jest w tym LiFePo4 w aku z 18?
4 cele po 3.3V nominalnie każda

Cytat:
Each LiFePO4 cell has a NOMINAL voltage of 3.3V. A fully charged LiFePO4 cell is 3.6V, and a fully depleted LiFePO4 cell is 2.5V
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2019, 00:17   #765
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 312
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 20 godz 8 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
jedyne na co trzeba uważać przy litowcach to maksymalne napięcie 14.8V

czym ładować?

byle czym co nie spowoduje przekroczenia w/w napięcia teoretycznie z wyłączeniem prostowników z tzw X- etpową (4-7) funkcją ładowania (inteligentne dedykowane do akumulatorów ołowiowych bo takie oprócz ładowania robią inne czary mary z akumulatorem nie zalecane przy litowych

więc nawet zwykły transformator z mostkiem prostowniczym będzie działał i nie róbmy czarów z niczego...


dlaczego dedykowane ładowarki są lepsze ? bo naładują do 100% a nie np. 90% jak jest przy prostownikach do Pb napięcie 14.4V ale do przechowywania to i lepiej, że nie będzie to 100%

litowce motocyklowe w 99% mają układy elektroniczne czuwające nad procesem ładowania i ładowarka może być "głupia" nawet nie odłączać ładowania nigdy i cały czas dawać np. 14.4V ale nie przekraczać 15V bo tutaj nie wszystkie litowce mają zabezpieczenie i można zepsuć no ale te powiedzmy 70% ma

ładowarki dedykowane za grubą kasę to nic innego jak wyciąganie z portfela "super akumulator potrzebuje super ładowarki"

regulator napięcia w CRF1000 2016 (aku pb) oraz w 2018 (aku litowy) jest ten sam i ma ten sam numer katalogowy

oczywiście przy cenie akumulatora w okolicy 2000zł zdrowy rozsądek każe zainwestować w dedykowaną ładowarkę aby spać spokojnie o wszelkie parametry
Doświadczenie mam z LiPo. Jak aku ma więcej niż jedno ogniwo to ma i BMS. Tu technologia pokrewna. Co byś nie podłączył do tego aku to i tak BMS czuwa i zdecyduje o tym, które ogniwo ile prądu dostanie. Więcej szkody może zrobić podłączenie uniwersalnego, mikroprocesorowego prostownika, który zacznie "żonglować" napięciem/prądem niż zwykłego, stabilizowanego zasilacza transformatorowego o napięciu 14,5V. Jeśli regulator ten sam dla Pb to luz.

Co do stosunku pojemność / gabaryty aku to temat trochę bardziej złożony. Są różne czynniki które powodują, że dwa aku o tych samych wymiarach mają tak różne parametry. 6 Ah to jednak mało i trzeba się pilnować.

Pod zaślepką przy - biegunie w HY110 jest bezpiecznik?

Ostatnio edytowane przez Majster : 30.12.2019 o 00:42
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2019, 05:50   #766
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 47 min 45 s
Domyślnie

Dobra, to tak dla laików w temacie akku: czy faktycznie jest tak, że ta bateria rozładuje się w 2 tygodnie stania i nie uruchomisz już motocykla z DCT? Zakładam ewentualnie dodatkowy pobór prądu związany z alarmem (który może wymusić na mnie ubezpieczyciel). Rozumiem 2 miesiące, ale 2 tygodnie? Niestety nie mam możliwości ładowania w garażu (wspólny parking podziemny) - musiałbym tylko w tym celu zorganizować sobie własne przyłącze z licznikiem.

Jeśli to się tak rozładowuje (w te 2 tygodnie) to będę musiał go wyjmować do ładowania... czym w takim razie ładować najlepiej? Jakąś dedykowaną ładowarką?

A może lepiej zmienić na akumulator Litowy i on będzie dłużej trzymał?
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2019, 06:28   #767
Romano
 
Romano's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Białystok
Posty: 148
Motocykl: CRF 1000 DCT '18
Przebieg: 80 000
Romano jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 7 godz 41 min 42 s
Domyślnie

Mój (2018 DCT) stał w zeszłą zimę bez ładowania i odpalania 6 tygodni, na niekożyść dodam jeszcze, że sprawdzałem w międzyczasie działanie grzanych manetek na wyłączonym moto. Odpalił bez zająknięcia.
__________________
Bądź takim rodzajem człowieka, że gdy twoja stopa dotyka rano podłogi, diabeł w piekle mówi "Ooo kurwa, wstał..."
Romano jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2019, 07:31   #768
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Dedykowane ladowarki sa nie tylko po to by nie rozwalic aku ale takze albo i przede wszystkim nie spalic moto ...
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2019, 07:54   #769
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 47 min 45 s
Domyślnie

Nie no, napisałem, że i tak do ładowania będę musiał wyjmować akku z motocykla do mieszkania gdyż w garażu podziemnym nie mam swojego prądu a nie należę do tych co będą korzystać w tym celu ze wspólnego.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2019, 07:56   #770
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 312
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 20 godz 8 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 44FG Zobacz post
Dobra, to tak dla laików w temacie akku: czy faktycznie jest tak, że ta bateria rozładuje się w 2 tygodnie stania i nie uruchomisz już motocykla z DCT? Zakładam ewentualnie dodatkowy pobór prądu związany z alarmem (który może wymusić na mnie ubezpieczyciel). Rozumiem 2 miesiące, ale 2 tygodnie? Niestety nie mam możliwości ładowania w garażu (wspólny parking podziemny) - musiałbym tylko w tym celu zorganizować sobie własne przyłącze z licznikiem.

Jeśli to się tak rozładowuje (w te 2 tygodnie) to będę musiał go wyjmować do ładowania... czym w takim razie ładować najlepiej? Jakąś dedykowaną ładowarką?

A może lepiej zmienić na akumulator Litowy i on będzie dłużej trzymał?
Nie rozładuje się bardzo długo jeśli alarm będzie miał pobór prądu rzędu 0,4 mA (np. Proxima hibernatus tyle deklaruje). W porównaniu do Pb te akumulatory mają praktycznie zerowe samorozładowanie. Wszystko zależy ile prądu żre instalacja gdy moto wyłączone.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rosja w 2020 bez wizy zz44 Kwestie różne, ale podróżne. 1 16.12.2018 22:42
Yamaha TTR600 vs Honda XR600R vs Honda XR650R Wolo Inne - dyskusja ogólna 84 06.02.2018 10:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.