Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.02.2020, 12:53   #1041
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 40 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał StrzeLuk Zobacz post
Jakby co to chętnie wyjeżdżę te 6kkm, żebyś nie miał kłopotu
Nawet jakbyś to zrobił szybko to Ocet i tak musi czekać aż moto bedzie starsze niz pół roku, więc i tak kicha...
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2020, 13:04   #1042
Ocet


Zarejestrowany: Feb 2020
Miasto: Galway / Rybnik
Posty: 148
Motocykl: Adventure Sport 1100 ES
Ocet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 23 godz 38 min 48 s
Domyślnie

No nie do końca tak jest, ponieważ motocykl będzie na polskich blachach.. Oficjalnie poruszanie się pojazdem na zagranicznych blachach jeśli posiada się PPS Number czyli polski pesel jest zabronione powyżej 1 miesiąca od sprowadzenia pojazdu. W praktyce różnie to bywa szczególnie jeśli chodzi o moto. Jak nie głupiejesz po mieście, to bardzo się nie czepiają, mamy tu kilka moto na polskich blachach , nigdy żadnego problemu nie było. Rozwiązaniem jest mieć w domu jeden lub dwa listy przewozowe od zaprzyjaźnionego kuriera, tak żeby wpisac sobie ew datę jak cię namierzą i poproszą o udowodnienie kiedy moto wjechało do IE. Masz na to 7 dni. Oczywiście , można też przerejestrować moto na Irolskie blachy i zapłacić te 1500e vrt. Vatu po pół roku od zakupu i 6k km nie płacimy.. Poza tym ten rok który mi tu pozostał na wyspie jakoś dam radę objeździc na polskich blachach..
A co do cen.. Adventure sport z ES tutaj kosztuje 19800euro plus jakieś 3500euro za kufry ,gmole góra i dół, centralna , i drobnica jakaś.. 23500 euro, tak luźno licząc. I nie licz na żadne rabaty, cena jest cena, płać i płacz..
Ocet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2020, 13:27   #1043
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 40 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ocet Zobacz post
No nie do końca tak jest, ponieważ motocykl będzie na polskich blachach.. Oficjalnie poruszanie się pojazdem na zagranicznych blachach jeśli posiada się PPS Number czyli polski pesel jest zabronione powyżej 1 miesiąca od sprowadzenia pojazdu. W praktyce różnie to bywa szczególnie jeśli chodzi o moto. Jak nie głupiejesz po mieście, to bardzo się nie czepiają, mamy tu kilka moto na polskich blachach , nigdy żadnego problemu nie było. Rozwiązaniem jest mieć w domu jeden lub dwa listy przewozowe od zaprzyjaźnionego kuriera, tak żeby wpisac sobie ew datę jak cię namierzą i poproszą o udowodnienie kiedy moto wjechało do IE. Masz na to 7 dni.
Czyli typowo polska kombinatoryka niestety...
Życzę Ci więc szczęścia przez ten rok i aby Ci te listy przewozowe starczyły, bo jeśli irlandzkie władze wyciągną CCTV i ANPR przeciwko Tobie to będzie cienko i będzesz sporo kasy do tyłu, że nie wspomnę, że moto zostanie zarekwirowane.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2020, 14:03   #1044
Ocet


Zarejestrowany: Feb 2020
Miasto: Galway / Rybnik
Posty: 148
Motocykl: Adventure Sport 1100 ES
Ocet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 23 godz 38 min 48 s
Domyślnie

Wydasz 20000 pln więcej ot tak, bo oficjalnie tak trzeba? Od 15 lat robię wszystko tak jak w książce pisze, a skoro w stosunkowo bliskim czasie wracam to układam to pod polskie realia..Właśnie sprzedałem 3 swoje moto tutaj.. Uk to Uk, w IE żyjemy trochę bardziej luźno.. Znasz kogoś kto zawsze ma wszystko 100% tak jak ma być? Gratuluje.
Ocet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2020, 14:19   #1045
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,074
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 5 godz 14 min 0
Domyślnie

Ja znam...
Ale na Twoim miejscu zrobiłbym pewnie tak samo.
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2020, 14:41   #1046
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 47 min 45 s
Domyślnie

Jak dla mnie jeśli takie jest prawo to po to aby je stosować. Szczególnie jak jesteś gościem u kogoś. Zawsze będą nas traktować jak kombinatorów z 3-go świata bo sami wyłącznie dajemy do tego powody. Ja jak jestem w gościach to stosuję się do zasad gospodarza.

A aby trzymać się wątku CRF1100 - faktycznie cena w Irlandii w cholere duża porównując do PL. Nawet po ostatniej podwyżce nie ma porównania.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2020, 15:17   #1047
Ocet


Zarejestrowany: Feb 2020
Miasto: Galway / Rybnik
Posty: 148
Motocykl: Adventure Sport 1100 ES
Ocet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 23 godz 38 min 48 s
Domyślnie

Przez 15 lat płaciłem podatek drogowy za auto, 3 motocykle, abonament tv mimo że nie mam irlandzkiej tv, i wszystkie możliwe opłaty, więc nie czuję się jak polski cfaniak co tylko patrzy jak tu obejść prawo. Nawet na socjalu nie ciulałem więc texty że kombinuje nie trafiają do mnie. Różnica jest kolosalna w cenie zakupu i tyle.
Cieszmy się motocyklami a nie szukajmy powodu żeby się przypierdolić o byle co..
Czekam na moto i będę wniebowzięty zabierając ją na Connemara Mountains..
Wiosna idzie!
Ocet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2020, 15:36   #1048
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 40 min 3 s
Domyślnie

@Ocet,

Staram się żyć zgodnie z prawem, niezależnie czy to prawo jest polskie, irlandzkie czy inne. W wiekszości to po prostu bardziej się "opłaca" na dłuższą metę. Ale każdy robi jak uważa...

Myślę, że 44FG poruszył ważny aspekt tej sprawy. W większości traktujemy kraje do których wyjeżdżamy jako "dojne krowy" i cieszymi się, że więcej zarabiamy niż w PL. Kompletnie zapominając, że są dwie strony tego medalu i jeśli chce się być "fair" trzeba to wziąc pod uwagę. W innym wypadku nie będziemy szanowani czy to w UK, czy IE czy gdzie indziej.

Inny aspekt to taki, że sporo ryzykujesz w przypadku potencjalnego wypadku (czego Ci nie życzę) bo Twoje polskie ubezpieczenie działa do max. 90 dni (chyba) w roku za granicą.

Poza tym wyobraź sobie sytuację w Polsce, gdy masz stłuczkę czy wypadek z "innostrańcem", który pracuje legalnie w PL od lat, ale jeździ na "ichnich" tablicach i ubezpieczeniu. Jak myslisz ile byś musiał się bujać z wypłatą ubezpieczenia, gdyby wina była po stronie tegoż "innostrańca" a on okazał się kombinatorem.

To tyle ode mnie, bo to chyba rozmowa na kiedy indziej i inny topic.

Cytat:
Napisał Ocet Zobacz post
Różnica jest kolosalna w cenie zakupu i tyle.
Zapominasz, że w PL to ty odpowiadasz za zarejestrowanie, podatki drogowe (który de facto nie istnieje) itp gdy kupujesz nowe moto. W IE masz VRT, opłatę rejestracyjną itp wliczoną w cenę nowego moto (moto odbierasz w stanie tzw 'on the road"). Więc to dealer ci moto rejestruje, a Ty kupujesz moto gotowe do wyjazdu z salonu. Odejmij te koszta od ceny i cena bedzie prawie taka jak w PL

W każdym razie gratuluję zakupu moto i życzę przyczepności.

Ostatnio edytowane przez nabrU : 22.02.2020 o 15:43
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2020, 15:44   #1049
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 54 min 51 s
Domyślnie

Panowie, załóżcie wątek o umoralnianiu i przestrzeganiu prawa a tu może lepiej trzymać się tematu.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2020, 15:54   #1050
Ocet


Zarejestrowany: Feb 2020
Miasto: Galway / Rybnik
Posty: 148
Motocykl: Adventure Sport 1100 ES
Ocet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 23 godz 38 min 48 s
Domyślnie

Dlaczego mam odejmować kwotę vrt od ceny. W Polsce rejestracja to grosze, tutaj też, w Polsce vrt nie istnieje. Porównaj cenę końcową 80k PLN do 23500 euro. Tyle musisz wybecelować z kieszeni, żeby wyjechać motocyklem z salonu. Dzięki za super mile przyjęcie, a teraz porozmawiajmy o motocyklach a nie o rozterkach moralnych..
Ocet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rosja w 2020 bez wizy zz44 Kwestie różne, ale podróżne. 1 16.12.2018 22:42
Yamaha TTR600 vs Honda XR600R vs Honda XR650R Wolo Inne - dyskusja ogólna 84 06.02.2018 10:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.