Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.12.2021, 13:00   #1
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,854
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 15 godz 31 min 5 s
Domyślnie

Zasadniczo to obieg grzewczy był ustawiony na zadaną temperaturę i po jej osiągnięciu obieg się wyłączał, lub jak to zmieniłem teraz obniżał temperaturę ( tak naprawdę nie wiem czemu to miałby służyć to obniżenie ). Pompa, gdyby działały harmonogramy mogłaby być nimi sterowana ale teraz jest cały czas włączona i kontrolowana jak rozumiem przez CWU, Bufor i bieg grzewczy, pracuje aby utrzymać temperaturę w tych miejscach
Załączone Grafiki
Typ pliku: png Zrzut ekranu 2021-12-22 o 12.55.21.png (1.16 MB, 23 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2021, 16:36   #2
Ropuch
 
Ropuch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 1,087
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 80800
Galeria: Zdjęcia
Ropuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 godz 35 min 56 s
Domyślnie

Maro, to już chyba drugi sezon, a Ty wciąż nie ogarnąłeś tej pompy swoją drogą nieźle pojebane te urządzenia, szukacie oszczędności bo 17 stopni w domu czy co dla mnie ma być po prostu ciepło
Ludzie, te pompy to miała być wygoda i bezobsługowość, a jak widzę jedną aktualizacje która wypierdala system na plecy i cały rok ustawień wpizdu to mi się słabo robi - 142 strony wątku o domu na emeryturze ojacieniepierdole, widzę że jednak nie odpoczywasz
Pewnie jeszcze masz apkę w smartfonie, która co 10min wysyła jakieś powiadomienia - nonstopstres

Spędzacie przy elektronice więcej czasu niż ja wsypuje pellet do zasobnika (raz na tydzień) SAS BIO SLIM 14kW + Jotul F3MF w salonie - niczego więcej mi nie potrzeba, cała ta ekologia to jedno wielkie gówno i ściema lub gadżety dla zamożnych ludzi; człowiek od zawsze ogrzewał się przy ogniu i tego nie zmienimy

Podstawą każdej oszczędności będzie wsad, w tym przypadku dom z uwzględnieniem jego dobrej termoizolacji, jeśli to zjebiemy to nawet ognisko pośrodku salonu nie da rady

Zakupiłem 2T pelletu jak jeszcze był po 840pln/T + 3m3 drewna, od czasu do czasu dostaję stertę palet za darmo, które również ulatują przez komin, codziennie wanna z piwkiem, bo woda po 2,7m3

Nie wiem jak z serwisem tych urządzeń, zakładam, że również jest wymagany, o usterkach nie wspominam, bo liczę na to, że przez najbliższe 10 lat powinny hulać
Z założenia montaż takiego urządzenia powinien wyglądać tak jak piec gazowy u Pawła z Jasła.... wie gdzie wisi, a włączony 10 lat temu działa do dziś nietykany codziennością i tak to powinno wyglądać.....

Nie odpierajcie mojego wpisu źle, czytam wątek od czasu do czasu i nie żałuję swojej decyzji ani przez chwilkę
Ropuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2021, 17:05   #3
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,854
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 15 godz 31 min 5 s
Domyślnie

Może to moja upierdliwość, aby zrozumieć otaczający świat. To nie jest tak że nie ogarniam, śmiem twierdzić że na stan mojego niedoinformowania radzę sobie całkiem nieźle. To co nazywasz walką to próba optymalizacji, nie jest też prawdą że mam jakieś powiadomienia, zasadniczo wycinam wszelkie próby porozumienia za pomocą powiadomień . Odbieram telefon i SMSy, reszta tylko jak mi się pojawi podczas otwierania programu, aplikacji. Mam natomiast podgląd na to jak pracuje dom w zakresie temperatur, mogę otworzyć rolety i zobaczyć produkcję fotowoltaiczną . Przeważnie jak jest produkcja to oznacza słoneczko to w zimie otwieram rolety od południa. Jak nas nie ma to trzymam 19 stopni a jak jesteśmy to 22, to ostatnie robię przed wyjazdem na wieś. Może to kwestia że nic nie muszę wsadzać stąd czas na kombinacje. Może też źle opisałem kwestię aktualizacji, bo nie napisałem że coś się wysypało, tylko nie działa w sposób zakładany, a ja lubię jak wszystko działa tak jak powinno. Nie oznacza to że przez ten fakt pompa działa źle, tylko wydaje mi się, z naciskiem na wydaje mi się, że mogłaby działać lepiej. Ostatnia kwestia, sytuacja nie jest dla mnie w żadnym wypadku stresująca, ot takie zboczenie i nic więcej. Zdrowia życzę
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2021, 17:09   #4
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,879
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 4 dni 16 godz 57 min 16 s
Domyślnie

Ropuch, ciepło rzecz względna. Dla mnie 17 to ciepło. 20 w domu nie do przyjęcia. W sypialni im zimniej tym lepiej.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2021, 17:16   #5
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,854
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 15 godz 31 min 5 s
Domyślnie

Problem z temperaturą taki że żona musi mieć ciepło, ja niekoniecznie i to jest coś na kształt kompromisu. 22 na panelu to tak naprawdę 21 w innych pomieszczeniach za wyjątkiem pomieszczenia gospodarczego z zasobnikiem, tam jest wtedy 23. Jest jeszcze ustawienie komfort i ekonomiczne gdzie w godzinach 23 do 5 temperatura utrzymywana jest na poziomie 2 stopni mniej na panelu, ale może widełki czasowe są zbyt małe, bo nie ma opcji utraty 2 stopni przez cały dzień, chyba że będziemy wietrzyć. W sumie dzięki za poradę rozciągnę ten czas od godziny 18 do 5 rano i zobaczę co będzie.
Już to zmieniłem, będę obserwował efekty
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 22.12.2021 o 17:22 Powód: Aktualizacja
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2021, 15:15   #6
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,854
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 15 godz 31 min 5 s
Domyślnie

Metraż to 87, panel sterowania jest w salonie gdzie mamy trzy otwory okienne. Na pewno jakaś ucieczka jest przez strop, tam wrzucę dodatkowe 15 cm aby też przykryć rury od rekuperacji, ale i tak jest nieźle bo przy -10 SA ma 14 stopni, to też wychładza pomieszczenia. Teraz zmniejszyłem przepływy do 1,5 po konsultacji z kolegą @adamuss i będę obserwował. Jak układ pracuje to różnica między zasilaniem a powrotem zmniejszyła się do koło 5,5 stopnia a przy przepływach na 2-2,4 była 7,5 stopnia. Myślę że jeszcze trochę zabawy nas czeka, ale potrzebna do tego jest też odpowiednia pogoda. Niestety temperatura zewnętrzna wzrasta i warunki testowe robią się gorsze. Zmniejszyłem też histerezę w układzie podłogówki do 0.5 stopnia i zobaczymy jak to wpłynie na całość. Muszę jeszcze się poduczyć lepiej interpretować poszczególne parametry w okienkach
Załączone Grafiki
Typ pliku: png Zrzut ekranu 2021-12-28 o 14.09.54.png (578.8 KB, 13 wyświetleń)
Typ pliku: png Zrzut ekranu 2021-12-28 o 15.17.56.png (388.9 KB, 13 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2021, 15:21   #7
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Hmmm... u mnie przy -15 stopniach na zewnątrz w 5h dom traci 1st z 21 do 20, warunek to całkowicie odcięte grzanie / jakiekolwiek.
Dzisiaj w nocy od 23:00 do 6:00 jak było na zewnątrz cieplej (ok -6) to przez 8h bez jakiegokolwiek grzania spadło z 22 stopni do 20,5.

Biorąc Twoją wypowiedź pod uwagę zastanawiam się czy nie poszukać przyczyn tych strat (na dole mam ok 120m2) góra/strych nie zamieszkała = nie za dobrze ocieplona, wełna leży na części stropu (a on ma wylewkę na styropianie 10cm).

Jaki masz Consi metraż?
To dom szkieletowy -mniejsza akumulacja ciepła
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2021, 19:25   #8
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,854
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 15 godz 31 min 5 s
Domyślnie

Najlepszego w 2022 obyśmy byli lepsi
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 0A560A86-7AB0-4EF3-864A-60CEDE29D61F.jpg (1,012.1 KB, 22 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2021, 19:40   #9
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

happy new year to everyone
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2021, 17:23   #10
Ropuch
 
Ropuch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 1,087
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 80800
Galeria: Zdjęcia
Ropuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 godz 35 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Ropuch, ciepło rzecz względna. Dla mnie 17 to ciepło. 20 w domu nie do przyjęcia. W sypialni im zimniej tym lepiej.
W sypialni mam 15 stopni, może nawet mniej - tu się z Tobą w 100% zgadzam !!! Uwielbiam chłód na zewnątrz i ciepełko pod kołdrą - stara też robi za grzejnik
Natomiast przez TV w samych majtach z kuflem piwa to musi być 23 jak w morde szczelił
Ropuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.