Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.08.2014, 21:30   #861
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krzeszu Zobacz post
Czytam to już piąty raz i nie kumam. Tak czy siak, super że się zgadzamy.
Trudno - jak skumasz, to napisz. Chętnie pogadam

Z szacunkiem
Sowizdrzał
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Stary 29.08.2014, 21:34   #862
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Jakie leki bierzesz?
Ziarko jest offline  
Stary 29.08.2014, 21:42   #863
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 44 s
Domyślnie

eee...no panowie bez jaj ...dyskutujemy o problemach a nie kłócimy sie i sobie ublizamy.....
Dyskusja czasem jest zazarta ale powinna pozostać dyskusja...
Mamy wymieniać poglądy
puszek jest offline  
Stary 29.08.2014, 21:51   #864
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Puszek
Klopot w tym, ze nie da sie wymieniac pogladow z ludzmi minionej epoki.
Oni nie maja pogladow.Maja za to zestaw nabytych wzorcow traktowania rozmowcy.
No wiesz...taka technika komunikacji jednostronnej ze zgory oczekiwanym rezultatem .
Tak tylko umia a reszte musza udawac by jakos zyc.
Zero glebszej refleksji nad zyciem.
Tak juz maja.
 
Stary 29.08.2014, 22:06   #865
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

czy ja używam epitetów, inwektyw w stosunku do Waszych osób i zajętego przez Was stanowiska? Nie.
Ja tolerują motocyklistów, ale jak widać część z Was, co sugeruje że nie są z minionej epoki nie wykazuje ani krzty tolerancji dla innych.

Używacie dziwnych sformułowań opartych z gruntu na błędnych założeniach, pomówieniach i mitach. Ale skoro tak lubicie (czasami sobie pozwalam na małe złośliwości ).
Ziarko jest offline  
Stary 29.08.2014, 22:09   #866
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sowizdrzal Zobacz post
Trudno - jak skumasz, to napisz. Chętnie pogadam

Z szacunkiem
Sowizdrzał
Nie ma szans... chyba za głupi jestem.
Mimo że stoimy po tej samej stronie "barykady", to mam wrażenie że jesteś jednym z tych , którzy w Naszej sprawie bardziej szkodzą niż pomagają.
krzeszu jest offline  
Stary 29.08.2014, 22:21   #867
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
czy ja używam epitetów, inwektyw w stosunku do Waszych osób i zajętego przez Was stanowiska? Nie.
Ja tolerują motocyklistów, ale jak widać część z Was, co sugeruje że nie są z minionej epoki nie wykazuje ani krzty tolerancji dla innych.

Używacie dziwnych sformułowań opartych z gruntu na błędnych założeniach, pomówieniach i mitach. Ale skoro tak lubicie (czasami sobie pozwalam na małe złośliwości ).
Ziarku, o jakich pomówieniach,mitach i błednych założeniach piszesz?
puszek jest offline  
Stary 29.08.2014, 22:33   #868
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

a chociażby komuszych konotacjach, chęci mordu i wielu innych.

A myśliwi byli wcześniej niż komunizm, nie chęć mordu (mord ma wydźwięk ściśle negatywny i zwykle przypisywany jest zupełnie odmiennej grupie towarzyszących emocji). To jest coś blisko, ale nie do końca to samo.
To jak motorower, czy rower z silnikiem nazywać motocyklem. Wiele je łączy, a jednak różnice są znaczne. Nie mówiąc że istnieją ponadto różnice w typie, przeznaczeniu tychże. I podobnie wiele niuansów znajdziesz w myślistwie.
Wrzucając to wszystko do jednego wora, nigdy nie dojdziemy do porozumienia:

czy w końcu motocykl może jechać 300km/h i pokonywać trasę offroad? Niby tak, ale nie jest to jak na razie jeden i ten sam motocykl, tylko dwie różne maszyny.
Dla ciebie to dwa różne motocykle i umiejętności. Dla "myśliwego" może nie być różnicy. Jak więc wytłumaczyć takiemu co to jest ścigacz, co enduro, a co to jest stunt?
Ziarko jest offline  
Stary 29.08.2014, 23:03   #869
pyntront
Hodowca Kalafiora
 
pyntront's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Kraków
Posty: 393
Motocykl: już nie mam AT, tera jest MG
pyntront will become famous soon enough
Online: 1 tydzień 3 dni 2 godz 34 min 42 s
Domyślnie

Puszku drogi, myśliwi wypaczają ewolucje itd? Raczej przeceniasz środowisko myśliwych. Za to polecam poczytać jaki wpływ na populację lisa miało powszechne dystrybuowanie szczepionek na wściekliznę, oraz jakie przyniosło skutki uboczne dla gatunków, którymi lisek ów się pożywia. Więc konsekwentnie zaniechajmy walki ze wścieklizną, wszak natura sama tę sprawę załatwi. Tylko co na to grzybiarze i mieszkańcy terenów w pobliżu niechybnie zagrożonych wścieklizną lasów?
Coraz wyższy poziom zurbanizowania nie pozostaje bez wpływu na lasy i ogólnie przyrodę. Zachowania zwierzyny w pobliżu skupisk ludzkich się zmieniają (vide dziki na osiedlach w Krakowie), i skoro rzekło się A i zniszczono naturalne warunki bytowania dla dzikiej zwierzyny ułatwiając jej przetrwanie przez dostęp do żarcia w śmietnikach, trzeba powiedzieć B i ograniczyć jej liczebność. Oczywiście upraszczam, ale na pewno rozumiesz, co chcę Ci przekazać. Nie twierdzé, że myślistwo to słuszna odpowiedź na te problemy, ale na chwilę obecną w miarę sensowna, nawet, jeżeli są wśród myśliwych osobniki patologiczne. Może za jakiś czas nauczymy się lepiej współżyć z przyrodą, zapanuje powszechna miłość i weganizm, ale póki co tak nie jest, a myśliwi to kropla w morzu.
I proszę, porzuć uogólnienia o chęci mordu etc., gdyż obrażasz chociażby mnie osobiście. Przez ładnych parę lat byłem myśliwym, płaciłem składki, robiłem prace, chodziłem na polowania i siedziałem na ambonie, ale ani razu nie oddałem strzału do zwierzyny, bo nigdy nie czułem takiej potrzeby. Zostałem myśliwym, bo lubię broń, zapach prochu, huk wystrzału, lubię jak rzutek rozpada się w drobny mak, albo mam ładne skupienie na tarczy. A, że kiedyś była to najprostsza droga do posiadania broni, to ją wybrałem. Czym to się różni od Twojej pasji do turystyki enduro? W gruncie rzeczy niczym.
__________________
To nie burza tata, to Pan Bóg jeździ na motorze!
pyntront jest offline  
Stary 29.08.2014, 23:18   #870
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
a chociażby komuszych konotacjach, chęci mordu i wielu innych.

A myśliwi byli wcześniej niż komunizm, nie chęć mordu (mord ma wydźwięk ściśle negatywny i zwykle przypisywany jest zupełnie odmiennej grupie towarzyszących emocji). To jest coś blisko, ale nie do końca to samo.
To jak motorower, czy rower z silnikiem nazywać motocyklem. Wiele je łączy, a jednak różnice są znaczne. Nie mówiąc że istnieją ponadto różnice w typie, przeznaczeniu tychże. I podobnie wiele niuansów znajdziesz w myślistwie.
Wrzucając to wszystko do jednego wora, nigdy nie dojdziemy do porozumienia:

czy w końcu motocykl może jechać 300km/h i pokonywać trasę offroad? Niby tak, ale nie jest to jak na razie jeden i ten sam motocykl, tylko dwie różne maszyny.
Dla ciebie to dwa różne motocykle i umiejętności. Dla "myśliwego" może nie być różnicy. Jak więc wytłumaczyć takiemu co to jest ścigacz, co enduro, a co to jest stunt?
Najpierw byli włascieciele ziemscy , szlachta która polowała. Chłop stał się kłusownikiem
Po II wojnie część chłopów awansowała, bo jak wiadomo nie matura lecz chęć szczera, i stali sie klasą uwłaszczona na przywilejach i miała pozwolenie na broń. Przejeli zwyczaje swoich przedwojennych ciemiezycieli i ich mozna było spotkac z dubeltówka w lasach. Oczywiscie pozostała częć przedwojennej elity której nie przeszkadzało schłopienie establishmentu.
Po następnym przewrocie w lasach już są wszyscy. I Ci z komuny i nowi i powróciła część starych przedwojennych(oczywiście ich potomków). To co było przed wojną tradycją za komuny zostało wykoślawione i przekręcone..
Struktura władzy w LP betonuje tamte układy. Ale...

To odpowiedż na to dlaczego wspominamy o komunie w kontekscie dyskusji o LP i PZŁ


Świat sie zmienił...ludzie zrozumieli ,ze nie chcą futer, zabijania, łowiectwo stało sie faux pas. Tylko WY nie chcecie tych zmian do siebie dopuśc.
Gdy zniknęła konieczność polowania dla utrzymania rodziny , zabijanie stało się mordem. Mordem dla przyjemności. Nie zaprzeczyłeś temu w zadym poscie. Bo się nie da temu zaprzeczyć. Ja uwazam ze Twoje przyjemności są okupione zbytnim cierpieniem. Nie moge tego tolerować bo to mnie gryzie. Czas to skończyć.

Co do motocykli..Sa zakazane w lasach podobnie jak samochody. Nalezy karać lamiących zakazy. Temat motocykłow w lasach jest wyczerpany.

pyntront

Tak własnie sobie wyobrazam wspólczesnego myśliwego. Dokładnie tak jak napisałes. Strzelanie do rzutków i innych sztucznych celów jest ok. To pasja. Mord to nie Ty.
A co do lisów ,wścieklizny ..to nie tylko w Polsce jest taki problem.

Ostatnio edytowane przez puszek : 29.08.2014 o 23:27
puszek jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.