Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.06.2011, 00:22   #31
King Of Snake
Kaszubski objazdywacz
 
King Of Snake's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Kaszubski las
Posty: 41
King Of Snake jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 8 godz 7 min 25 s
Domyślnie

Wtrącę i ja swoje 2 grosze...
W zeszłym roku wystąpiłem na piśmie do Nadleśnictwa o zgodę na przejazd drogą leśną (odcinek 4km) dla 10-12 motocykli enduro typu GS czy Varadero. Przejazd ten miał być częścią dość atrakcyjnej trasy. Droga to rzekłbym nawet trakt, bo dość szeroka i szutrowa... Niestety moja prośba została odrzucona, bez podania przyczyny. Tzn. jako powód podano, iż Lasy Państwowe nie wydają zgody na takie przejazdy... A to że 3 tygodnie później Baltic Lotos Cup rozjeżdżał te dróżki to jak mniemam była samowolka...
__________________
Droga moim nauczycielem...
King Of Snake jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2011, 01:04   #32
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał PARYS Zobacz post
El-łut - coś ostatnio czytałem, nie wiem gdzie, że taki projekt jest realizowany. Powstaje mapa takich miejsc gdzie można jeździć po lasach, jakieś obszary cycuś.
Tylko nie pamiętam gdzie to było... ale gdzieś było. To chyba w szpitalu jak mnie dragami potraktowali w TV słyszałem 5./dziesiąte (bo w domu nie mam TV).
Można się porozumieć na innej drodze.

http://www.zw.com.pl/artykul/234248,606648.html
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2011, 09:07   #33
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Jest wiele dróg które idą przez las, ale są drogami gminnymi, czyli wolno po nich jeździć. By dowiedzieć się które to drogi, należy przejechać się do nadleśnictwa i poprosić o wykaz takich dróg, zaznaczam poprosić, nie wymagać !!. Przy okazji mamy możliwość uargumentowania naszej chęci jazdy po drogach gruntowych, oraz zawarcia ewentualnej znajomości. Poza tym, można zorganizować razem z leśniczym jakąś małą imprezkę, albo przynajmniej zaproponować. np. sprzątanie lasu, itp. itd.
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2011, 09:44   #34
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał King Of Snake Zobacz post
A to że 3 tygodnie później Baltic Lotos Cup rozjeżdżał te dróżki to jak mniemam była samowolka...
Trzeba było zgłosić do prokuratury zgłoszenie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Miałbyś podstawy - lasy napisały, że pozwoleń nie wydają a ktoś przejechał tak. Pewnie imprezowicze by się obronili bo mieli pozwolenie (zapewne). Wobec czego można podać LP do prokuratury o nierówne traktowanie obywateli itd.
Szczerze mówiąc tyle tych zgłoszeń ciągle, niesprawiedliwości, kradziejstwa i hipokryzji, że sam bym miał ochotę coś zgłosić
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2011, 09:50   #35
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Agresja budzi agresje. Moim zdaniem lepiej pogadać niż wymagać, albo co gorsza podawać kogoś do prokuratury. Taki leśniczy podany do sądu, już nigdy nie zezwoli na nic. Tego można być pewnym.
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2011, 10:47   #36
Agent
 
Agent's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 304
Przebieg: ~
Agent will become famous soon enough
Online: 2 tygodni 5 dni 1 godz 37 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wojtek_K Zobacz post
Dobrą robotę by robili gdyby strzelali do ludzi ... to perwersyjne ale na poziomie Twojej wypowiedzi. Ekologicznie było by lepiej zmiejszyć populację debili /bez ukierunkowania/.
Niemal wszystkie kraje świata mają takich 'myśliwych' o których piszesz, a historia pokazuje, że co kilkanaście/kilkadziesiąt lat pod wodzą innego debila 'bez ukierunkowania' globalnie lub lokalnie zmniejszają populację.
..ale ja nie porównywałbym tych dwóch rzeczy ze sobą i nazwał tego dobrą robotą.
Agent jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2011, 10:59   #37
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał szparag Zobacz post
Agresja budzi agresje. Moim zdaniem lepiej pogadać niż wymagać, albo co gorsza podawać kogoś do prokuratury. Taki leśniczy podany do sądu, już nigdy nie zezwoli na nic. Tego można być pewnym.
Dokładnie, tym bardziej, że jest całkowicie na zakonie.

I tu warto prześledzić ustawę. Jasno z niej wynika, jakie można imprezy organizować. Przede wszystkim stroną dla Lp, są tylko jednostki z osobowością prawną (Sp. z o.o., Spółka akcyjna itp.).
Nie ma zaś przepisu, który umozliwiałby wydanie zgody "cywilom", czyli Matjasowi np.
Jest to akt dobrej woli, który od biedy można podciągnąć pod edukację leśną.

Myśle jednak, że naistotniejsze jest to, żeby nie pchać się tam na chama a ewentualną odmowę też przyjąć z pokorą.

P.S.
Szparagu po wykaz dróg gminnych, to lepiej do gminy niż LP.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2011, 12:03   #38
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post

P.S.
Szparagu po wykaz dróg gminnych, to lepiej do gminy niż LP.
Oczywiście że tak ale należy takowy wykaz zanieść do pana leśniczego i zapytać czy wolno tam jechać. Pan leśniczy będzie czuł się ważny, zrobi nam wykład, potwierdzi drogi, a przede wszystkim nas pozna i będzie wiedział, że jesteśmy fajni i chcemy na legalu. Nawet jak przez przypadek zboczymy z drogi a pan leśniczy nas capnie, to rozmowa z nim będzie wyglądać inaczej. Przecież my to ci fajni co byli i pytali, a nie ta banda co upala po młodniku.
Pana leśniczego trzeba wizytować najczęściej jak to tylko możliwe, w końcu będzie naszym kolegą. No i zapomniał bym, zawsze należy pana leśniczego zaprosić na integracyjne ognisko . Leśnicy to naprawdę porządne chłopaki . I nie ma im się co dziwić, każdy z nas zachowywał by się tak samo.
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2011, 13:08   #39
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 53 min 3 s
Domyślnie

No dobra kto konkretnie to załatwiał bez nawijania pustych postów , teoria a życie to co innego. Leśniczy czy podleśniczy większości fajne chłopaki ale oni mają nad sobą szefa NADLEŚNICZEGO to on właśnie podpisuje glejt a zazwyczaj jest już trochę skrzywionyekolog albo zazwyczaj ma złe dni podkreślam nie jest to reguła ale zazwyczaj tak jest i jak słyszy impreza masowa to się jeży i zazwyczaj strzela focha ale nad tym panem też jest jeszcze szef i on dopiero trzęsie .Przykład ;Kiedyś konkretnie 2002-2003 w Borach Tucholskich były fajne imprezy off OSIECZNA korzyść miał każdy ALP,Gmina ,Agro, sponsorzy, uczestnicy pełna sielanka impreza cykliczna ale znalazła się pani ekolog z układami w Wawie(chyba w ministerstwie) i nie pomogło święty boże okres lęgowy ptaszków i po ogólnym zadowoleniu .tak na marginesie jeszcze nie widziałem nadleśniczego z bloczkiem on ma ludzi od tego i art.161KW i wszystko jasne
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2011, 13:12   #40
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał wolly Zobacz post
Przykład ;Kiedyś konkretnie 2002-2003 w Borach Tucholskich były fajne imprezy off OSIECZNA korzyść miał każdy ALP,Gmina ,Agro, sponsorzy, uczestnicy pełna sielanka impreza cykliczna ale znalazła się pani ekolog z układami w Wawie(chyba w ministerstwie)
a to ciekawe, na Osiecznej byłem dwa razy. Organizował to sam leśniczy.
Fakt, że na ostatniej, na której byłem, jakieś 2 unimogi strasznego syfu narobiły, że o rajdzie na kompletnej bani między namiotami nie wspomnę.
tak czy siak, impreza faktycznie była fajna i 100% na legalu, chociaż lokalesi nie do końca ten entuzjazm podzielali.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jazda po lesie Pils Kwestie różne, ale podróżne. 213 15.10.2018 21:26
Zrobiono zdjęcie tablic rejestracyjnych podczas jazdy po lesie. Nonek_ Inne tematy 27 03.04.2012 10:37
Motorkowa zielen czyli w lesie i w trawie.. puszek Polska 6 19.03.2012 23:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.