Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.04.2008, 22:06   #1
szwedzkikucharz
poleca: filcy - jako obuwie trwałe, zawsze modne i wygodne
 
szwedzkikucharz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: W-wa/Stare Bielany
Posty: 862
Motocykl: RD07a
szwedzkikucharz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 17 godz 40 min 18 s
Domyślnie Naprawa walka zdawczego RD04

Cytat:
Napisał Dnieprw Zobacz post
naped-tutaj problem z walkiem zdawczym,ale mam plan!
A jaki masz plan? Pewien patent jest opisany w kwietniowym Świecie Motocykli przy okazji opisu używanej Afri
szwedzkikucharz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2008, 15:08   #2
Dnieprw


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rymanow
Posty: 36
Motocykl: RD04
Dnieprw jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 min 6 s
Domyślnie

Nie, moj plan jest prostrzy, od starej zebatki odciolem "talarek" na 7mm, to poszerzenie bez zebow i przyspawalem do nowej , grubosc jest taka ze czola zebatki i walka sie pokrywaja,mam zamiar przetoczyc motocykl kawalek , tak aby zebatka ulozyla sie sama w osi lancucha i zespawac ja z walkiem.Mysle ze to najprostrze rozwiazanie.I tak czeka mnie wymiana walka,ale na razie powinno wystarczyc spawanie.
Dnieprw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2008, 22:58   #3
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 38 min 29 s
Domyślnie

Nie głupie- w tej sytuacji wystarczy tylko trochę w 2 punktach posmarkać. A że wałek i czoło dospawanej zębatki będą tworzyć równą powierzchnię to nie będzie problemu potem z wymianą - diaxikiem zjedziesz na równo i wsadzisz następną poszerzoną zębatkę...... Sugeruje wsadź od razu nowy simering pod zębatkę (potem możesz mieć kłopot z ewentualną wymianą) i w czasie spawania polewaj wałek po drugiej stronie zębatki - żeby simeringu nie ugotować. pozdr
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2008, 10:52   #4
Bonjour
 
Bonjour's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 302
Motocykl: RD07
Bonjour jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 5 godz 6 min 26 s
Domyślnie

A mnie sie zdaje że z tego simmeringu to po spawaniu gówno zostanie NO chyba że zamiast pospawać tylko powierzchniowo posmarkasz.

Zastanawiam się czy nie lepiej wyrównać powierzchnię wieloklinu iglakiem, tak żeby na całej długości był równy i napawać wielowpóst zębatki po czym również obrobić iglakiem pod wielokilin.

Ostatnio edytowane przez Bonjour : 04.06.2008 o 10:57
Bonjour jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2008, 21:17   #5
Dnieprw


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rymanow
Posty: 36
Motocykl: RD04
Dnieprw jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 min 6 s
Domyślnie

Spawanie zebatki do walka to jednak nie takie proste jak sie wydawalo.Na poczatku przylapalem migomatem w 3 miejscach- obcielo prawie od razu.Potem przyspawalem elektroda dookola, dluzlej wytrzymalo ale jednak oderwalo. Zeszlifowalem spawy,powbijalem kliniki z brzeszczota-metoda opisana w "Swiecie Motocykli"-na kleju,ale to taczej zeby zabezpieczyc przed korozja.Potem pospawalem elektrycznie kladac jeden spaw dookola,a potem w poprzek polaczenia, promieniowo, jak szprychy.Trzyma od dluzszego czasu.Ostatnio nie sprawdzalem, ale jutro z ciekawosci zajrze.Po tych wszystkich zabiegach zimmering trzyma nadal.W tym miejscu , w czasie pracy silnika panuje jednak spora temperatura, a ja spawalem krotkimi odcinkami robiac przerwy na studzenie, bez polewania woda czy chlodzenia powietrzem.Troche czasu to zajelo nie powiem, ale sie udalo.Biorac pod uwage material i dostepnosc wieloklina na walku nie wyobrazam sobie pilowania go iglakiem, zreszta chyba nie udalo by sie w rekach zrobic dokladnego wieloklina.
Dnieprw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2008, 10:43   #6
bartol
...już nie taki świeży
 
bartol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Pawłowice - okolice
Posty: 796
Motocykl: 1090R; 350EXC; 690R;
bartol jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 46 s
Domyślnie

A ja wymyśliłem sobie, że poprostu odwróciłem zębatkę tym poszerzeniem bez zębów do silnika, tak że to poszerzenie naszło na niewyrobioną część wałka - warunek - zębatka nie może być wyrobiona, najlepiej użyć nowej. Ubytki między wyrobioną częścią wałka a zębatką uzupełniłem klinikami z brzeszczota + klej. Od "zewnątrz" wałka założyłem dwa te pierścienie zabezpieczające - w jednym trzeba "zmodyfikować" otwory na śruby. Ciut dłuższe śruby, skręcić i ...dzida!! Narazie funguje. Po oględzinach (po przejechaniu ok. 1000 km) na razie nie było oznak że zębatka jest za bardzo odsunięta od silnika.
Bez spawania - i zawsze jest możliwa wymiana zębatki bez użycia szlifierki.
Musze znowu tam zaglądnąć - jak coś będzie nie tak - to dam znać
bartol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2008, 15:42   #7
daniel_87
 
daniel_87's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: łódź
Posty: 411
Motocykl: R 1100 GS
daniel_87 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 22 godz 27 min 57 s
Domyślnie

a czy mogł by mi ktos przeslac na maila skany tego artykulu ze Swiata motocykli? Daniel__87@tlen.pl
z Góry Wielkie Dzieki!!!!!!
daniel_87 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2008, 23:17   #8
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,727
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 23 godz 50 min 42 s
Domyślnie

Vooytas ma komplet dogadajcie się
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2008, 22:24   #9
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie

Panowie! Zajrzałem dziś do małej zębatki(19) i co się okazało lata jak żyd po pustym sklepie, chociaż mam wrażenie że nie jest z nią tak znowu źle. Rzecz dotyczy RD07. Ta podkładka z wielowypustem(20) która przykręcona jest dwoma śrubkami(21) do zębatki się trochę wyrobiła i wypuściki w niej są "wyświecone" od strony zębatki. Daje to luz podłużny zębatki jakieś 3mm przez co zębatka się trochę "chybocze" na boki w swojej płaszczyźnie. Luz poprzeczny jako taki nie występuje. Wielowypust wałka zdawczego wygląda ok, a luz kątowy jest też nieznaczny aczkolwiek łatwo wyczuwalny.

Nie wiem jak to ma wszystko wyglądać poprawnie więc proszę Was bardzo o ocenę sytuacji mojej małej zębatki. Dzięki!!
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg wałek.JPG (37.9 KB, 934 wyświetleń)
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2008, 23:55   #10
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,727
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 23 godz 50 min 42 s
Domyślnie

Jeśli zębatka się chybocze to masz wyrobioną zębatkę ,albo wałek to widać po zdjęciu zębatki. Zabezpieczenie (płytka nr 20) tu nie ma wpływu na luzy, które są groźne dla układu przeniesienia napędu.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Uszczelniacz wałka zdawczego? Kishon Silnik, sprzęgło, skrzynia 22 23.03.2014 21:11
Walka z PZU kto pomoże? Rodezjan Inne tematy 7 21.04.2011 09:28
wypełnienie owiewki rally by Hans - czyli zimowa walka z nudą hans Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 28 01.03.2011 10:22
"Naprawa" wałka zdawczego - metoda alternatywna 4 :) iwan Silnik, sprzęgło, skrzynia 37 18.05.2010 19:16
Czy jazda motocyklem musi byc walka o przetrwanie!? e200g_ Inne tematy 75 11.07.2008 20:16


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.