Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.07.2012, 12:16   #1
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie Islandia we wrześniu

Termin: 7.09 - 27.09
Dojazd: Torshavn, Dania - 1350 km po autostradach - więc pewnie jeden dzień, 8.09 o 15:00 prom Hirtshals - Seyðisfjörður, płynie 18 godzin.
Powrót: prom 26.09 do tego samego portu. Koszt promu z motocyklem, kuszetką i sensownymi posiłkami - 500 EUR w obie strony.

Na miejscu planu nie mam jeszcze, ale też nie chcę niczego na twardo planować. Na pewno chcę zobaczyć Sneffelsa no i zorzę polarną
Noclegi jak się da - może być namiot, może być schronisko czy motel.
Na zachętę to:
Załączone Grafiki
Typ pliku: png aurora_july_2012.png (29.1 KB, 240 wyświetleń)
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2012, 14:54   #2
gdziala
 
gdziala's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Nysa/Reykjavik
Posty: 405
Motocykl: CRF1000
gdziala jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 25 min 47 s
Domyślnie

Sneer,a skąd ta informacje,że prom płynie 18 godzin? Ja płynę w połowie sierpnia i prom płynie 48 godzin
gdziala jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2012, 15:52   #3
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Oczywista oczywistość że 48h.
Pogoda we wrześniu chyba niezbyt motocyklowa...
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2012, 16:57   #4
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

no, omskło się z tych 18. Pewnie ze 48, trzeba dwa razy zarcie na promie kupic, a tanio nie jest
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2012, 19:48   #5
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 2 godz 47 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
no, omskło się z tych 18. Pewnie ze 48, trzeba dwa razy zarcie na promie kupic, a tanio nie jest
Z ta pogoda we wrzesniu,to Rambo ma racje, moze byc malo motocyklowa.
Na Islandi jedna z atrakcji sa biale noce.
Ale za to jest mala szansa na zorze we wrzesniu- ja kiedys wracajac we wrzesniu z Alaski widzialem zorze tylko raz.
Ale widok niezpaomniany
powodzenia na wyjezdzie.
PS.motele tez niezbyt tanie sa. Celuj w domki pracownikow drogowych oraz te,co sluza za schronienie dla podroznych
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2012, 10:17   #6
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

A co się dzieje we wrześniu w .is? Wg informacji z sieci pora deszczowa zaczyna sie miesiac pozniej.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2012, 13:14   #7
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 2 godz 47 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
A co się dzieje we wrześniu w .is? Wg informacji z sieci pora deszczowa zaczyna sie miesiac pozniej.
We wrzesniu srednia temperatura to ok 7 st, w sierpniu mozna liczyc na srednie powyzej 10 st. A te 3 st roznicy moga robic roznice.
Ja mialem w czerwcu opad sniegu,ale za to przez pierwsze 3 tygodnie padalo tylko kilka razy,ale to byla polnoc, ktora jest w miare sucha i zimna.
Na poludniowym brzegu wyspy padako te zkilka razy,ale kilka razy dziennie

Poza nizsza o okolo 3 st temperatura we wrzesniu jest mozliwosc,ze "pora deszczowa" przyjdzie 2-3 tygodnie wczesniej ,moze mocno lac od polowy wrzensnia.

Ja Cie nie chce odciagac od wyjazdu na ta wyspe,ale jadac na Islandie najwazniejszym kryterium sa chyba ceny biletow i wlasnie pogoda.
Miejsce jest super, spedzilem tam jedne z najlepszych wakacji w zyciu.
We wrzesniu turystow bedzie bardz malo, dla niektorych to plus, dla innych minus.
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2012, 18:23   #8
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Dzięki - w sumie mnie nie zniechęciłeś. W zasadzie im mniej ludzi, tym lepiej; spanie pod namiotem i tak raczej odpada: za zimno i za mokro. Za to 7 stopni to genialna temperatura do latania, szczególnie po szutrach, gdzie trzeba się trochę powysilać.
Cały czas Islandia walczy we mnie z Gruzją/Armenią, ale jeśli tylko nie będę miał problemu z terminami promu vs. praca, to będzie Islandia.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2012, 14:23   #9
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

W sumie mialem sie nie odzywac,...bo co ja tam wiem,ale chyba musze .Jezeli masz czas we wrzesniu i jaja,nie orzeszki,to jedz tam.Duzym plusem bedzie brak duzej czesci turystow.To naprawde duzo zmienia na plus.Drugi plus,to wiekszosc kempingow bedziesz mial za darmo.To chyba tez dobrze .O tanszym transporcie promem nie wspomne,bo to juz wiesz i kolejny plus.Wrzesien jest troche nieprzewidywalny jesli chodzi o pogode,ale nie swiadczy to,ze bedzie padac i wiac.Moze trafisz na na bardzo ladna pogode i bedziesz mial wyjazd marzen.Kiedys spotkalem tam Niemca na 1150GSA,ktory przyjechal na poczatku wrzesnia na 3 tyg. .Jakos sie nie rozdrabnial i mysle,ze mial wiele radochy.Nawet nie szukaj towarzystwa i juz nie wypytuj czy warto,czy sie oplaca?Jedz tam,a bedziesz zadowolony.
ps.Snieg moze tam przysypac nawet w lipcu...i to sporo
Zorze udalo mi sie widziec juz w sierpniu,ale bylem w najglebszej czasci fiordow zachod.Nie masz gwarancji ich zobaczenia,ale szanse.Biale noce sa przereklamowane,hehe..

Ostatnio edytowane przez myku : 30.07.2012 o 14:33
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2012, 00:13   #10
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Wlasnie przeczytalem Twoj watek o wyjezdzie za 2 tygodnie i mnie to zainspirowało. Zorza powinna w tym roku byc wyjatkowa, sledze to zjawisko dosc systematycznie i tak dobrze nie bylo od lat.
Łamię się jeszcze, czy nie zrobić objazdówki nad Kaspijskie a do .is kopnąć się wygodnie samolotem. Ale chyba mnie przekonaleś. I zdjęcia Luca. Nie mam słów.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
We wrzesniu na Sycylie dj.1 Umawianie i propozycje wyjazdów 4 13.06.2014 15:46
Ruminia we wrześniu mihoo Przygotowania do wyjazdów 2 07.08.2013 13:42
Rumunia-Mołdawia-Ukraina w sierpniu/wrześniu Marek70 Umawianie i propozycje wyjazdów 3 23.08.2012 16:08
Szukam Chętnych Na Wyjazd We Wrzesniu joker Umawianie i propozycje wyjazdów 103 04.09.2009 22:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.