Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.08.2018, 10:19   #61
Piterm123
 
Piterm123's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 84
Motocykl: Crf1000l DCT / Adventure 890R
Piterm123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 godz 8 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Moim celem było coś innego, niż (mi) się chyba zarzuca.

Fassi (po moich postach) pisze o oburzającej polityce zakazu mówienia prawdy. Jak rozumiem - w domyśle - ja knebluję.

Absolutnie nie było to moim celem. Zgadzam się, że zakazywanie mówienia prawdy (np. historycznej) jest naganne i niedopuszczalne. Nie ma tu między nami niezgody. Jest pełna zgoda.

Moim celem było odniesienie się do czegoś innego.
Koledzy wyżej napisali o (w domyśle mieszkańcach Tadżykistanu): kozojebcy. Ktoś inny napisał (w domyśle) o muzułmanach - że to „oczywiste”. Jedno i drugie określenie:

1. To nie mówienie o prawdzie. Sprzeciwianie się takim słowom to nie kneblowanie ust. Nieprawdą jest zakładanie, że muzułmanie są źli albo odwracanie logiki - w kraju muzułmańskim oczywiście, że takie tragedie się dzieją.

2. Nie odpowiadają na pierwszy post. Pamiętajmy proszę, że jak pisze mirkoslawski to forum motocyklowo - podróżnicze. To ważna informacja, że ISIS zabiła z powodów ideologicznych ludzi. Ważna dla podróżników. Ale - i tu moja gorąca prośba - powstrzymujmy się od krzywdzenia narodów czy wyznawców jakiejś religii. Powstrzymujmy się od gadania o polityce. Dlaczego? Bo możemy się pięknie różnić, a nie musimy się zgadzać. A możemy usiąść przy stole i pomimo tych różnic napić się piwka/wódeczki.

I może juz powoli wygaszajmy tę dyskusję, co? Chyba wszystko zostało powiedziane, przekonać się nie musimy, ale nie psujmy poziomu forum.
Z całym szcunkiem do twojej osoby i bez próby urazy.
Ciapaty ,Kozojebca i jak tam ich nazywaja zawsze bedą ciapatymi ,kozojebcami i jak tam ich nazywają.
Nie wiem ile czasu z nimi spędziłeś ,ale ja już trochę ich poznałem i ideologie jakie im koran wkłada do głowy. I wcale ,ale to wcale nie są to ideologie europejskie ,a na pewno nie zgodne z wartościami życia ludzi.
Co do nazywania ich jak kolwiek to pozostaw to tym ludziom którzy ich nazywają bo mają do tego prawo i powody do takiego czy innego nazywania islamistów.

Tych których znam osobiście niby starają się być pro europejscy w rozmowach ,ale i tak jak już przyjdzie na ścisłość to Mahamet przemawia jego pyskiem , co w tedy słyszy odemnie że teorie Mahometa może uskuteczniać w swoim domu tylko. Ja na pewno nie będę się układał do nich , bo im tak Mahomet gada ,ale na pewno oni będą wymuszać moje układanie się do nich.

Ludzie islamu będą kozojebcami tak jak walijczycy owco jebcami ,a dla czego to się domyśl albo ich zapytaj


Poprawność polityczną zostawmy tym co za pieniądze się sprzedają
Piterm123 jest offline  
Stary 01.08.2018, 10:37   #62
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

To kto jeszcze był w Tadżykistanie lub się tam wybiera?
 
Stary 01.08.2018, 10:48   #63
Wojteak
 
Wojteak's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Katowice, Sosnowiec, Душанбе
Posty: 226
Motocykl: RD07a
Wojteak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 10 godz 40 min 52 s
Domyślnie

Był? )) Był, jest i jeszcze trochę pewnie będzie...
Kraszanek od redrobo..., Należy próbować...
__________________
Wojteak jest offline  
Stary 01.08.2018, 10:51   #64
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 52 min 4 s
Domyślnie

A wszystkie Polaki to złodzieje samochodów. Z tego co pamiętam to Tadżycy dość mocno opierali się fundamentalistom i pogonili talibów, którzy mieli ochotę rozszerzyć swoje wpływy w regionie.
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline  
Stary 01.08.2018, 10:54   #65
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

To kto tam jeszcze siedzi? Co tam słychać ciekawego. Fajny rejon.
 
Stary 01.08.2018, 12:09   #66
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jorge
... Najlepiej jak o danej nacji wypowiada się ktoś kto spędził trochę czasu wśród i z autochtonami.
Mówisz, masz. Co chcesz wiedzieć? Mój syn wymyślił sobie narzeczoną z Pakistanu. Dziewczyna z dobrej rodziny. Mama lekarz, ojciec emerytowany pilot. Poznałem trochę historię jej życia i jej sióstr i koleżanek. Coś okropnego! Dla mnie kryminał, dla nich nic wyjątkowego. Nikt mi nigdy nie wmówi, że ci męzczyźni są tacy jak ja! Nie są! Jeśli ktoś kiedykolwiek skrzywdzi moją córeczkę to go zabije! Zabiję, a nie walne córeczce wykład, żeby nie prowokowała innych mężczyzn...Jeśli istnieje K.K za obrażanie publiczne ludzi, to jakiekolwiek sugerowanie, że to tacy sami ludzie jak ja i moja rodzina podpada pod to K.K.
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis
Arkan jest offline  
Stary 01.08.2018, 12:10   #67
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

A jak tam w Tadżykistanie ? Jaka sytuacja dla turystów ?

Gorąco apeluję - piszmy o podróżach, motocyklach, poszukwianiach żony przyjmując do wiadomości, że mamy różne poglądy na temat wyznania, religii, pochodzenia, rasy. Nie musimy się zgadzać. Nie musimy się przekonywać (bo i tak nie przekonamy). Nie musimy sobie pisać, że się różnimy, bo to wiemy. Ale rozmawiajmy o tym co wspólne - podróżowaniu i motocyklach. Nie żeby unikać tematu, ale po to, aby łaczyła nas pasja, a nie dzieliły różnice. Jak chcemy się bić to są inne miejsca do tego (choćby w internecie).

Bo co da, że ja napiszę, że mam odmienne doświadczenia? Nic.

Ostatnio edytowane przez wojtekk : 01.08.2018 o 12:19
 
Stary 01.08.2018, 12:15   #68
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
A jak tam w Tadżykistanie ? Jaka sytuacja dla turystów ?
Je...ą kozy ( jedzą kozy)
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis
Arkan jest offline  
Stary 01.08.2018, 12:22   #69
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,626
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 16 godz 52 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arkan Zobacz post
Mówisz, masz. Co chcesz wiedzieć? Mój syn wymyślił sobie narzeczoną z Pakistanu. Dziewczyna z dobrej rodziny. Mama lekarz, ojciec emerytowany pilot. Poznałem trochę historię jej życia i jej sióstr i koleżanek. Coś okropnego! Dla mnie kryminał, dla nich nic wyjątkowego. Nikt mi nigdy nie wmówi, że ci męzczyźni są tacy jak ja! Nie są! Jeśli ktoś kiedykolwiek skrzywdzi moją córeczkę to go zabije! Zabiję, a nie walne córeczce wykład, żeby nie prowokowała innych mężczyzn...Jeśli istnieje K.K za obrażanie publiczne ludzi, to jakiekolwiek sugerowanie, że to tacy sami ludzie jak ja i moja rodzina podpada pod to K.K.
O rozmowy o zyciu... Arkanie, wiadomo, tak sie mowi: zabije... Teraz uwaga wlaczamy wyobraznie: zabijasz... niszczysz czyjes zycie + swoje zycie + coreczki zycie = 3 zycia zniszczone... Ja nie ogarniam.
redrobo jest offline  
Stary 01.08.2018, 12:37   #70
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kraszanek Zobacz post
.... Ja nie ogarniam.
Masz córkę?
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis
Arkan jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Atak na zamek szymon25 Polska 5 14.08.2013 21:45
Spawacza nagły atak potrzebny. Zenon Inne tematy 11 25.07.2013 20:13


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.