Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.01.2017, 14:21   #31
Andrzej998
Wschód
 
Andrzej998's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: Policzna
Posty: 105
Motocykl: RD07a
Przebieg: cofam
Andrzej998 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 16 godz 35 min 0
Domyślnie

[IMG]20170126_135217.jpg 20170126_135238.jpg[/IMG]
Witam . Tam gdzie jest pojemność, wstawiamy tak jak jest w dowodzie rejestracyjnym co do cm 3 .
Na odwrocie adres też z dowodu rejestracyjnego .
Jak coś niejasne piszcie będę tłumaczył.
A i ten czasowy wwóz to w dwóch jednakowych egzemplarzach.
Jeszcze to trzeba wypełnić,jednakowo po obu stronach.
[IMG]20170126_143521.jpg[/IMG]

Ostatnio edytowane przez Andrzej998 : 26.01.2017 o 14:42
Andrzej998 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2017, 14:41   #32
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,787
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 18 godz 48 min 7 s
Domyślnie

Przeca tam wszystko jasno napisane. Русский язык нужно знать, как вы собираетесь на восток.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2017, 14:46   #33
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Zgadza się - język wroga trzeba znać...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2017, 15:03   #34
Kaskai


Zarejestrowany: Jul 2016
Posty: 5
Motocykl: RD03
Kaskai jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 15 godz 28 min 20 s
Domyślnie

Jak wróg to po co jechać ?
Kaskai jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2017, 15:08   #35
hellwoot
 
hellwoot's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 410
Motocykl: RD07
hellwoot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 3 godz 17 min 38 s
Domyślnie

Język wroga większość już zna... angielski
hellwoot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2017, 15:34   #36
kuntakinte
 
kuntakinte's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Tychy (PL) Hannover (D)
Posty: 276
Motocykl: RD04
Przebieg: 112000
kuntakinte jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 14 godz 39 min 31 s
Domyślnie

Jesli przez ostatnie lata sie nic nie zmienilo to na Ukrainie nie ma przepisu ktore mowi ze policjant musi papiery dostac do reki. Wystarczy poprostu pokazac
https://www.youtube.com/watch?v=Agmx...eature=related
https://www.youtube.com/watch?v=3tQY...eature=related
kuntakinte jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2017, 19:55   #37
jargus2


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: Podlasie
Posty: 25
Motocykl: CRF 1000L ATAS DCT
jargus2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 16 godz 40 min 0
Domyślnie

Panowie ,jak jest z wymianą Dolarów na lokalną walutę(KZ,KGZ) ,podobno biorą tylko nowe banknoty (nowy wzór)
nie mam pojęcia które zaliczają się do nowych a które do starych ,podobno są trzy wydania dolara
jargus2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2017, 22:33   #38
Sylwek_76


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Lisków
Posty: 250
Motocykl: TransAlp PD06/PD10
Sylwek_76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 19 min 58 s
Domyślnie

Dolce miałem mocno używane i nowe.Były stare i nie śmigane.Naczytałem się o tych manewrach,a w praktyce,na przejściach granicznych (bo głównie tam wymieniam walutę) nikt nie robił problemów. Heniu miał zielone,wyprane przypadkiem i nikt nie marudził. Może to kwestia podejścia?

Odnośnie dokumentów. Coś na granicy KZ koniki mruczały o strachowce,ale olałem i nigdzie,podczas żadnej kontroli problemów nie było.Prawo jazdy tylko w jednym,oryginalnym egzemplarzu plus międzynarodowe, o które nikt,podczas całomiesięcznym snuciu się po Azji ,nie pytał. Zazwyczaj to dawałeś dowód rej. i paszport (plus,jeżeli narobiłeś baboli,wziątka) i dzida dalej.

Jadę na przełomie lipca/sierpnia po raz kolejny i sam i nie zamierzam przejmować się zaklęciami szamanów.
Sylwek_76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2017, 02:59   #39
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,682
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 30 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Panowie ,jak jest z wymianą Dolarów na lokalną walutę(KZ,KGZ) ,podobno biorą tylko nowe banknoty (nowy wzór)
nie mam pojęcia które zaliczają się do nowych a które do starych ,podobno są trzy wydania dolara

STARE, male glowy, problemy z wymiana
DOLARY tylko te z duzymi glowami
Kolorowe najlepsze

Tutaj roznice
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2017, 03:20   #40
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,682
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 30 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Nie żeby to czarnowidztwo uprawiać, ale kiedyś jechałem na Krym prywatnym samochodem - w 2009 czy 2008 roku, w każdym razie przed Euro 2012 kilka lat. Krym jeszcze ukraiński. No więc jadę sobie autem, na poboczu w jednym z miast stoi po/milicja, kilka ład i kilku po/milicjantów w dużych okrągłych czapach. Generalnie gadali z sobą, rzucili okiem na auto z daleka i nic. Aż jeden z nich zauważył obce blachy. Wyskoczył na jezdnię, zatrzymał mnie. Badanie alkoholu - alkomat analogowy... znaczy "chuchnij mi pażałsta"... no to chuchnąłem - prawie usiadł. Więc kwity zabrał wszystkie... mnie do łady na tył i zaczyna pisać ... teatr panie ... teatr... Pytam co tam pisze. Ano, do sądu pisze, że idę do aresztu bo pijany jechałem. Nawet mu nie tłumaczyłem, że ostatni alkohot to ze 2 tygodnie wcześniej, i że dzisiaj rano przed wyjazdem ok. 7:00-8:30 przebiegłem 15 km bo ostro do IronMana trenuję i nawet w podróży tego nie zaniedbuję... nic by to nie zmieniło...Ale zaczynam, że jakie to badanie, że alkomatu nie ma itd... Wysadził mnie z łady, kumpla zawołał, kumplowi miałem chuchnąć, bez nadziei więc chuchnąłem kumplowi... ten się prawie obalił od wódki, którą od mnie poczuł... znowu łada, znowu pisanie...
Wtedy dowiedziałem się co znaczą wszelkie TEORIE o kontakcie z ambasadą czy konsulatem... Gówno Znaczą. Żona z dzieciakami siedzi w aucie na Ukrainie, niedziela, straszą aresztem do poniedziałku, pytam a co z autem i z rodziną, ich nic to nie obchodzi, teatr mi robią, że niby pijany, co możesz zrobić ... NIC. Zaczęły się negocjacje.... od 1200 PLN ale w dolarach. Skończyło się na 120 EURO badajże... + 200 PLN w hrywnach. Udawałem że nie mam dolców, kilka wizyt w aucie i także w teatralnym geście rzuciłem te 120 euro + hrywny które miałem. Popatrzył na mnie na kasę.... a ja modliłem się, żeby wziął, bo się nerwowo zrobiło... gdybym ja przegiął pałę, to dla samego pokazanie mi kto tu rządzi zrobiłby mi większe problemy... ale połakomił się i jednak wziął. Hrywny o dziwo oddał z pogardą.
Siadam i odjeżdżamy. Wysiadam, cofam się i pytam - co jak mnie inni zatrzymają - dał nr radiotelefonu do niego. Pytam - a zawtra? Zawtra NIET. Tolko segodnya.

Mnie takie historie (ta moja jest pewnie rzadka i ekstremalna) nie zniechęcają, lubię wschód - byłem na ukrainie, gruzji kilka razy, armienii, pribałtyce, ale warto się na to przygotować chociaż jakoś - nawet mentalnie.
Jak byles czysty, nic nie zawiniles, to czemu placiles?
Co mogles zrobic- trzymac sie prawdy, Wszytsko stalo za Toba. Zabraklo czasu, nerwow, opanowania.
Przez takie zachowania jak Twoje, beda lapac kojejnych turystow i od nich tez wyludzac pienaidze.

Jezdze duzo po wschodzie. Czasami mnie atrzymuja, czasami maja racje, czasami nie. Wiele razy sie nie zatrzymalem, jak na mnie machali, raz zrobili za mna poscig. Ale bylem czysty, dalem na kawe 100 hywien(wtedy to bylo 20 zl) i puscili
Czasami, jak faktycznie naruszylem, dawalem gadzety.Mydelko Fa, Polska mielonke itp. Za alkohol nigdy mnie nie zlapali- ale zawsze jezdze na trzezwo, pierwsze co robie to chucham milicjantowi w twarz,w nos, zeby wiedzial,ze jestem czysty.

Teraz czasy sie zmienily,
OD zamieszek na Majdanie na Ukrianie powstala Policja, (jest tez i milicja)
Obudwie sluzby juz tak nie wyludzaja pieniedzy, sprawdzaja co rpawda papiery i stoja w miejscach, gdzie ludzie naruszaja przpisy, ale da sie z nimi pogadac.

W Rosji tez sie pozmienialo. jest kilka razy lepiej, CI na glwonych trasach sprawdzaja przedewszystkim ciezarowki, motocykle i turystow atrzymija z ciekawosc. Kiedys wracalem z Mongoli z przyczpeka,w ktorej nie mialem jednego swiatla pozycyjnego, ani razu nie dostalem za to mandatu.

Gruzja- tam, to ciekzo dostac mandat. Kiedys nieswiadomie jezdzilem kilka miesiecy z zawieszonym prawem jazdy, 2 x zatrzymali za wyprzedzanie na ciaglej, jak sprawdzili, ze mam prawo jazdy zawieszone, kazali zalatwic sprawe, a kumplowi siasc za kolkiem. Tam policja ma przykaz pomagac turystom, ale jak ktos jedzie pod wplywem, to sa problemy
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Assistance Wschód radiolog Inne tematy 10 25.06.2016 06:10
MYA na wschód...Afryki Piast Trochę dalej 122 11.09.2015 12:56
Z zachodu na wschód 2013 Nemo96 Umawianie i propozycje wyjazdów 7 05.05.2013 08:34
Wschód Polski Bartasso Przygotowania do wyjazdów 17 19.04.2012 21:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.