Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.01.2020, 21:30   #1
Dredd

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 287
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dredd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 16 godz 3 min 42 s
Domyślnie Rosja, Ukraina, Azerbejdżan - pytanie do tych co byli

Najkrócej: Jaką trasą przez Ukrainę, Rosję, Azerbejdżan uderzyć w kierunku Iranu?

Generalnie chciałbym, potraktować tę trasę jako dojazd albo powrót i robić dziennie jak najwięcej kilometrów, a nie zwiedzać (niestety czas urlopu jest nieubłagany...)
Ale... jeśli do wyboru mam trasę ładniejszą i brzydszą, to wolę tę pierwszą
Na co zwrócić uwagę?

Odpuszczam prom, wiem, że należy omijać Krym (czy coś jeszcze?), do Azerbejdżanu lepiej wjeżdżać motocyklem spełniającym co najmniej Euro4.
Liczę na podpowiedzi, którą trasę wybrać, a którą ominąć, bo pomimo tego, że teoretycznie krótsza, przejazd przez miasto koszmarny, itp.
Jak z noclegami? Nie będzie problemu? chcę pod dachem, ale nie musi to być Hilton
W temacie wschodu jestem kompletnie zielony, więc będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Aha, czas akcji to wakacje, więc zakładam, że wszystkie drogi będą przejezdne.

P.S.
Wybieramy się we 2 osoby na motocyklu typu adwęczur (marki bardzo lubianej na tym forum)
Dredd jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2020, 21:41   #2
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 40 min 15 s
Domyślnie

Nie masz wielu opcji. Na krechę przez UA , potem na drogę Kawkaz i dalej do Władykaukazu. Gruzja i Armenia na krechę i jesteś w Iranie. Jak chcesz na Krym to leć. Nie wiem czemu należy go omijać, ja bym leciał. Noclegi po drodze są bezproblemowe. Możesz korzystać z bookingu.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2020, 05:32   #3
Vladimir P
 
Vladimir P's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Ostrów lubelski
Posty: 89
Motocykl: RD07a
Przebieg: 55445
Vladimir P jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 21 godz 45 min 54 s
Domyślnie

Od początku 2020 r. na Bliskim Wschodzie utrzymuje się bardzo napięta sytuacja polityczna, która może wpływać negatywnie na bezpieczeństwo przebywających tam osób. MSZ rekomenduje bezwzględne unikanie zgromadzeń publicznych, marszów i demonstracji oraz apeluje o omijanie okolic baz i obiektów wojskowych. MSZ zaleca uważne śledzenie sytuacji politycznej w Iranie zarówno przebywając na miejscu, jak i planując tam podróż.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże:

do prowincji Sistan i Beludżystan;
do części prowincji Kerman na wschód od stolicy regionu;
do części prowincji Hormozgan na wschód od miasta Bandar Abbas;
na pogranicze z Afganistanem i Pakistanem;
na pogranicze z Irakiem.
MSZ zaleca unikanie podróży, które nie są konieczne (w tym wyjazdów turystycznych) na całe pozostałe terytorium Iranu, ze względu na trudną obecnie sytuację polityczną w regionie. Można spodziewać się utrudnień w ruchu lotniczym.

Iran jest państwem zagrożonym terroryzmem. Celem ataków mogą być przede wszystkim budynki rządowe, obiekty kultu religijnego oraz atrakcje turystyczne.

Służby irańskie bardzo restrykcyjnie podchodzą do kwestii bezpieczeństwa obszarów przygranicznych. Przebywanie w niedozwolonych strefach może skutkować zatrzymaniem, a w niektórych przypadkach nawet oskarżeniami o szpiegostwo.

Też myślę o wyjeździe do Iranu w tym roku, również bedę wdzięczny za wskazówki odnośnie tego kraju
Vladimir P jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2020, 00:28   #4
Dredd

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 287
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dredd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 16 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Nie masz wielu opcji. Na krechę przez UA , potem na drogę Kawkaz i dalej do Władykaukazu.
Rozumiem, że nie ma innej opcji niż trasa: Kijów - Woroneż - Szachty - Machaczkała? (byłoby sporo bliżej przez Donieck, ale tam chyba raczej nie ma szans...).
Czy może warto pojechać bardzie bocznymi drogami przez Romny, Sumy, Biełogorod, Rossosz i dopiero wjechać na M4 w stronę Rostowa?


Później to raczej (o ile chcemy przez Azerbejdżan) pozostaje tylko trasa wzdłuż wybrzeża.
Jak z policją w Rosji? Czy na trasie prędkość rzędu 110 -120 ma szansę przejść, czy należy pilnować się jak w Skandynawii ? Jak wyglądają kontrole: czatują z suszarkami na wlotach/wylotach z miast, w krzakach za miastem?

Nie mogę za wiele znaleźć na temat Azerbejdżanu - jak tam wygląda jazda, noclegi, wymiana waluty?
Dredd jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2020, 11:10   #5
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 40 min 15 s
Domyślnie

Przez Donieck nawet nie próbuj. Nie ma władz, nie ma prawa więc możesz zostać pozbawiony pojazdu lub nawet gorzej.

Sumy czy Nechoteevka to z relacji ok 4 godzin czekania. Potem na Rossosz (Woroneż się omija). Dalej ciągniesz do drogi Kawkaz (dojeżdża się do niej koło Pawłowska). Po tej nitce przez Rostów, Armawir, Niewinnomysk aż do Władykaukazu (jak na Gruzję). Jak na Azerbejdżan to dalej na Machaczkałę i Derbent. Machaczkałę się omija a Derbent przejeżdża ale bokiem. Nie wiem jak jest w Azerbejdżanie więc nie będę kadził.

Możesz też lecieć na Elistę ale nie polecam tej drogi. Puste przestrzenie, upał, pola a potem stepy. Nic wokół. Samotnie to zły wybór. Poza tym droga od Atrezjan do Machaczkały jest do dupy w większości. Fale jak na Bałtyku podczas sztormu.

Policja w Rosji stoi na postach, dużych krzyżówkach i na ograniczeniach prędkości po trasie. Można jechać 90 ale dopuszczalne jest 100 (jak dopuszczalną przekroczysz o 10 km/h to jakbyś nie złamał przepisów). Policjanta z suszarką nie widziałem ale jest dużo fotoradarów i kolesi z fotoradarami. Dla motocyklistów niegroźne.

Więcej niż 110 jadą nieliczni a za przekroczenie o ponad 60 km/h mogą zabrać prawko, to samo za przekraczanie linii ciągłej. Tego pilnuj.

W praktyce policja zatrzymuje raczej dla sportu niż za wykroczenie. Mnie się zdarzyło jeden raz i to ewidentne wykroczenie było. Nie spotkałem się z naciągactwem że mi coś wmawiali. Jak cię dupną to raczej będą chcieli w łapę zamiast wystawić ci mandat ale bądź ostrożny.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2020, 13:18   #6
wooocash
 
wooocash's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Beskidy
Posty: 228
Motocykl: CRF1000
wooocash jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 9 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dredd Zobacz post
Rozumiem, że nie ma innej opcji niż trasa: Kijów - Woroneż - Szachty - Machaczkała? (byłoby sporo bliżej przez Donieck, ale tam chyba raczej nie ma szans...).
Czy może warto pojechać bardzie bocznymi drogami przez Romny, Sumy, Biełogorod, Rossosz i dopiero wjechać na M4 w stronę Rostowa?

Jak z policją w Rosji? Czy na trasie prędkość rzędu 110 -120 ma szansę przejść, czy należy pilnować się jak w Skandynawii ? Jak wyglądają kontrole: czatują z suszarkami na wlotach/wylotach z miast, w krzakach za miastem?
Tak jak Emek napisał nie wjeżdżaj do DRL i ŁRL (o ile w ogóle zostaniesz wpuszczony).
Ostatnie przejście graniczne na południe UE-RU do którego można bez problemu dojechać to Prosyane. Z Charkowa trzeba kierować się na Starobielsk, momentami fatalna droga, sporo ukraińskich patroli wojskowych(niedaleko nieformalna granica ŁRL).
Samo przejście dość sprawne, całość dwa motocykle 2 godziny z tym, że Rosjanie w terminalu zaprosili nas na osobny pas z pominięciem kolejki Ukraińców których ostro trzepali.

Jeśli chodzi o Rosję i jazdę to wszystko już zostało napisane więc powtórzę tylko "linia ciągła" Oficjalnie tracisz prawko za jej przejechanie i mandacik 5000rubli, nieoficjalnie stawka to od 5000rubli w łapę i papa.
wooocash jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2020, 13:26   #7
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 40 min 15 s
Domyślnie

Z tym 5000 Rubli w łapę to bym nie przesadzał, to kupa forsy. Rosjanin zapłaci co najwyżej tysiaka. Turystów już sklepią mocniej. Rosyjskie przepisy czytałem i gdzieś w necie jest taka ulotka. Polecam sobie ściągnąć. Co grozi i za co. W wielu przypadkach oprócz mandatu użyte jest słowo "lub". Najczęściej powiązane z zatrzymaniem prawa jazdy.
Nikt mnie nigdy nie prosił o międzynarodowe prawko ale lepiej je posiadać. Raz mi służbista coś tam marudził że prawko nie po rusku i on nie wie czy mam uprawnienia. Pokazałem międzynarodowe i poszło. Oczywiście zatrzymanie z ciekawości.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2020, 13:38   #8
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 40 min 15 s
Domyślnie

Sorki za post pod postem ale tak będzie czytelniej. Znalazłem aktualne wymiary kar wraz z wykroczeniami, może komuś się przyda.
https://biletpdd.ru/pdd/fine_all.html#fine4

Tam mają jeszcze takie śmieszny przepis że mandat grozi za jazdę brudnym pojazdem. To totalnie względne ale nie bez przyczyny mają myjnie wszędzie więc jak ktoś się upodli w błocie to polecam dla spokoju podjechać i opłukać pojazd. Uwaga na ciśnienie w myjkach bo jest takie że niemal tnie plastik. Mnie znaczek Honda odpadł po myjni.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2020, 13:45   #9
wooocash
 
wooocash's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Beskidy
Posty: 228
Motocykl: CRF1000
wooocash jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 9 min 37 s
Domyślnie

Emek a znasz osobiście kogoś kto zapłacił w Rosji mniej niż 5000rubli za ciągłą?
__________________
Lepiej żałować, że coś się zrobiło, niż żałować, że tego się nie zrobiło.
wooocash jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2020, 14:40   #10
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 40 min 15 s
Domyślnie

5000 za ciągłą na jeden motocykl to jest walizka pieniędzy. Nie znam nikogo kto tyle zapłacił. 5 koła to my zapłaciliśmy za trzech. Za jednego to słabo.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Do tych co byli w Norwegii pytania Evvil Przygotowania do wyjazdów 6 15.07.2013 23:00
SAMUR: Granica Azerbejdżan - Rosja Pirania Przygotowania do wyjazdów 7 20.05.2013 15:35
Albania - pytanie do tych co byli STRUś Przygotowania do wyjazdów 17 24.11.2011 00:30
Pytanie do tych co wolą osiemnastki Lepi Hamulce, kola, opony 7 24.03.2009 15:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.