Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.10.2008, 23:18   #21
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Buźka to takie hasło z Człowieka z żelaza, tak się do mnie przyczepiło i trzyma. Ok, idzie zima, może wytrzepię z pzmięci parę ciekawszych wspomnień, coś czasem wrzucę! Jeśli chodzi o pytania - to nie mam żadnych tajemnic, siemka ew buźka, może być nara, ale lepiej mańana!
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.10.2008, 23:38   #22
ENDRIUZET
buszujący w zbożu
 
ENDRIUZET's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 678
Motocykl: RD07
Przebieg: 33.000
ENDRIUZET jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 40 s
Domyślnie

Hehehe LUPUS ja bardzo hetero jestem i zmarwiło mnie to pożegnanie ... ale widzę, żeś facet jak trzeba Zapodaj proszę jak to się u Ciebie zaczęło. Sa tacy co od podstawówki śmigali Komarem pierwej za najbliższą wieś, później zaliczyli dwie, następnie, później inne województwo itd. Inni jak ja zaczeli z pierwszym moto przed 40-tką (kryzys wieku średniego ) ... i mają niewielkie doświadczenie. Fajnie się czyta "moto opowieści " w zimowe wieczory ...
__________________
Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale tylko niektórzy spoglądają w gwiazdy.
ENDRIUZET jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2008, 00:19   #23
ENDRIUZET
buszujący w zbożu
 
ENDRIUZET's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 678
Motocykl: RD07
Przebieg: 33.000
ENDRIUZET jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 40 s
Domyślnie

No chyba się nie obraziłeś ... zapodaj jakies opowiadanko z dalekich wyjazdów ...
__________________
Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale tylko niektórzy spoglądają w gwiazdy.
ENDRIUZET jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2008, 12:37   #24
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 33 min 29 s
Domyślnie

yo!

pora na premiere na forum Afrykanerów - witam wszystkich z Popapracia. pozwole sobie napisac, ze nie bardzo wyobrazam sobie jazde xtz660 15 tys km bez wymiany oleju i nie bardzo wiem w czym tkwi problem aby go jednak wymienic. w mojej xtz660 juz po 4 tys km zaczynalo wpieprzac olej, dociagnalem do 6 tys i zmienilem - problem zniknal. nie mowiac o tym, ze silnik gorzej pracowal, halasowal, skrzynia byla mniej precyzyjna itp. pozatym szkoda troche maszyny - sadze ze mechanizm mocno odczulby taki 'maraton'. strzała
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2008, 19:32   #25
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

No właśnie, nie rozumiem tego; silnik idealnie chłodzony, kręci się spokojnie, konstrukcja dopracowana. Samochody robią 15tkm, i nie biorą, co jest do k.nędzy? Nie chodzi mi o wymianę ale o zasadę - na syntetyku musi zrobić ten dystans. Dane wymiany oleju dotyczą w tym modelu oleju mineralnego z czasów prehistorycznych. No nie wiem, sam jestem ciekawy, najwyżej wymienię jak będzie trzeba.
Chcę zakupić napęd DID, ale są 3 typy; pewnie kupię ten najdroższy, może będzie lepszy, ale nie wiem dlaczego? Ładnie się nazywa - hiper, pomaluję go sobie na różowo, to może nastrajać pozytywnie tubylców. Siemka, panowie!
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2008, 08:19   #26
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Sprawa jest wydaje mi się prosta. Silników motorowych do samochodowych ciężko jest porównywać. Zobacz jak dobrze są dopasowane i wyżyłowane motorowe agregaty jeżeli z tak małych objętości wyciągają tyle KM. AT 750 65KM a samochód by musiał mieć co najmniej 1,3 albo i więcej. A przy ścigaczach to już wogóle - z litra wyciągają ponad 100 a nierzadko i 150. Tak więc zużycie agregatu jest dużo większe. Jedyny ratunek to siniki ceramiczne.
A do tego czasu kolego - pakuj filtr i 5 litrów oleju albo licz, że będziesz szukał po drodze.
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2008, 09:03   #27
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Wymianę gum i oleju można przecież zrobić w Hiszpanii w Algecitras
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2008, 10:43   #28
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lupus Zobacz post
No właśnie, nie rozumiem tego; silnik idealnie chłodzony, kręci się spokojnie, konstrukcja dopracowana. Samochody robią 15tkm, i nie biorą, co jest do k.nędzy? Nie chodzi mi o wymianę ale o zasadę - na syntetyku musi zrobić ten dystans. Dane wymiany oleju dotyczą w tym modelu oleju mineralnego z czasów prehistorycznych. No nie wiem, sam jestem ciekawy, najwyżej wymienię jak będzie trzeba.
Chcę zakupić napęd DID, ale są 3 typy; pewnie kupię ten najdroższy, może będzie lepszy, ale nie wiem dlaczego? Ładnie się nazywa - hiper, pomaluję go sobie na różowo, to może nastrajać pozytywnie tubylców. Siemka, panowie!

siem, inwestycja w łańcuch jak najbardziej. nie wiem jaki dystans masz do pokonania, ale założył bym że co 5000/6000 km zmiania oleju z filtrem. i co 10/12 000km może już nie byc zębatki przód.

Co do samego oleju. Moje auta ma mniej niż 15 000km. olej (syntetyk) był zmieniany przy przebiegu 2000km i nic sie nie działo. przy stanie licznika 8000km był już mocno ciemny, i silnik przy kreceniu mocniej po obrotach zaczał go przepalać (200ml/1000km)
przy 13 000km był już czarny jak smoła i zmieniłem na nowy. nowego nie przepala.

Ostatnio edytowane przez rambo : 31.10.2008 o 10:48
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2008, 12:36   #29
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

W XT 600 łańcuch i zębatki wytrzymują na luzie 20tys
Drz 400 12tys
F650GS 20tys
Łańcuch zwykły oring
Eksploatacja 50/50
Przy Xringu mozna dodać jeszcze trochę
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 31.10.2008 o 12:44
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2008, 20:47   #30
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Kurcze, chłopaki, ale wy dbacie o moją dupę, no cóż wzruszyłem się trochę!.
Ok, założę łańcuszek hiper, wezmę dodatkowo przednią zębatkę (one mają najgorzej), przetestuję olej syntetyczny; przed Marokiem naleję, i wezmę ze sobą bańkę (ciekawy jestem co na to silnik?)
Kupiłem już zestaw front expert plus worek 40l crosso, mam też plecak mammuta 25l, który skutecznie udaje tankbag. Zusamen ok 100l i wystarczy. mam taki woreczek na wodę ortlieba, 4l, myślę że starczy (plus 2l cola zdrowotnie). Na wachę wymyśliłem baniak składany na wodę dobrej firmy, od biedy wystarczy jak się nie przetrze. Świece wezmę jednak irydówkę, mam bardzo dobre doświadczenie z vespy mojej córeczki; nie zalewa się, nie brudzi, i bardzo równiutko pracuje na wolnych (oczywiście na wymianę coś normalnego).Chętnie obniżyłbym kanapę, oryginał jest dokładnie do dupy, może coś ze skóry, widziałem taką do etz za 300 jakiś facet w Rybniku (chyba) robi coś ciekawego. Zobaczę! Do hiszpanii pojadę w integralu, tam go gdzieś przechowam, i dalej w crossowym. Opony zakładam E07 Mitala, jak mi nie spasują to sobie coś k.wa kupię. Myślałem żeby śmignąć do Mali bezpośrednio na pd wsh, ale coś tam jest nie tak, muszę się zastanowić. Bracia Arabowie czasem są nerwowi! Mam jeszcze czas pogadam z kimś kto niedawno wrócił z tego regionu. A'propos podróży polecam trasę z wybrzerza Peru przez Cuzco (dolina Urubamby) nad Titicaca, dalej przez La Paz, Altiplano (wulkany słone jezioro) do Chile (Atacama), powrót przez Arequipę (canyony). Myślę że w Limie można spoko wynająć jakąś 250-tkę. Jest b dużo warsztatów oprócz altiplano, ale tam kursują jeepy. 3 tygodnie.... popatrzcie na fotki, warto wydać trochę kasy, choćby pożyczonej.
Ahoj przygodo!
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Maroko po raz enty... puszek Trochę dalej 52 04.05.2013 09:00
Maroko consigliero Umawianie i propozycje wyjazdów 2 13.10.2010 12:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.