Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy > Pomagamy - za free

Pomagamy - za free Potrzebujesz pomocy? Możesz pomóc? Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.01.2012, 17:27   #61
scorpion
 
scorpion's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: DKL
Posty: 19
scorpion jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 18 godz 30 min 39 s
Domyślnie

Tragedia! Przesyłam wyrazy współczucia. Trzymaj się!
scorpion jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2012, 17:49   #62
BOGUŚ
 
BOGUŚ's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 27
Motocykl: nie mam AT jeszcze
BOGUŚ jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 49 min 21 s
Domyślnie

Afrykanki i Afrykanie, jak wielu z Was głęboko poruszyła mnie tragedia Ewy, córki darkiera. Próbuję nawiązać kontakt z nim samym jednak bezskutecznie. To zresztą zrozumiałe, cały swój czas poświęca Ewie. Z wpisów darkiera wynika, że w sprawach organizacyjnych (fundacja,) wspomaga go rodzina i w związku z tym my, tak myślę, pozostaniemy w gotowości. Na chwilę obecną największym problemem stają się niestety pieniądze. Wydaje mi się,że darkier nie śmie prosić wprost o zbiórkę, ale mam wrażenie, że tego najbardziej oczekuje. Kochani Afrykanie (co prawda bez upoważnienia darkiera) proszę Was o wpłaty na konto Ewy, ponieważ bez kasy nie ma szans na skuteczną pomoc tej dziewczynie. Leczenie, rehabilitacja, wózek, a w przyszłości protezy i to nie jedne z racji wieku, będą sporym obciążeniem dla budżetu tej rodziny. Tak więc kończąc ten przydługi wpis proszę szanownych Moderatorów o pomoc w organizacji akcji na forum, a Was, ludzi o sercach wielkich i gorących jak sama Afryka o wsparcie finansowe.
(jak pisał simon1977 może nr konta na pierwszą stronę?)
BOGUŚ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2012, 07:04   #63
darkier
 
darkier's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 24
Motocykl: RD04
darkier jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 19 godz 3 min 10 s
Domyślnie

Bardzo dziękuje za pomoc , to jest prawda ,że spędzamy czas w szpitalu i nie mamy czasu na odpowiedzi i telefony , mamy parę osób w rodzinie które zajmują się organizowaniem subkonta przy fundacji . Jak tylko uruchomi się subkonto i będziemy znać numer KRS to damy znać .Na dzień dzisiejszy czekamy na opinie lekarską , która jest potrzebna na założenie subkonta.
Jeszcze raz z całego serca dziękuje za każdą pomoc czas faktycznie nagli i wiemy o tym .

Dariusz i Agata

Ostatnio edytowane przez darkier : 10.01.2012 o 07:07
darkier jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2012, 08:39   #64
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,666
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 1 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał BOGUŚ Zobacz post
Tak więc kończąc ten przydługi wpis proszę szanownych Moderatorów o pomoc w organizacji akcji na forum, a Was, ludzi o sercach wielkich i gorących jak sama Afryka o wsparcie finansowe.
(jak pisał simon1977 może nr konta na pierwszą stronę?)
Temat jest w gronie moderatorów wałkowany od piątku. Demokracja ma swoje wredne oblicza więc czekaliśmy aż się większość moderatorów/administratorów wypowie. Dziś poinformujemy Was o tym co zrobimy jako forum.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2012, 13:13   #65
Daddy
 
Daddy's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Kalisz
Posty: 142
Motocykl: RD07a
Przebieg: 48000
Daddy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 17 godz 17 min 2 s
Domyślnie

Mój były sąsiad pracuje w Warszawie w firmie zajmującej się protezami. Na razie nie mogę dodzwonić się do niego, spróbuję wieczorem to wypytam co trzeba spełniać i jakie mieć papiery czy orzeczenia lekarskie aby dostać jakieś dofinansowanie do protez. Znając go na pewno pomoże bo on sam też stracił nogę w wieku 4 lat, jak to na wisi niestety bywa przy maszynie rolniczej.
Na początku jak już koledzy pisali potrzebny wam będzie psycholog dla dziecka i dla rodziców. Mój sąsiad był otoczony odpowiednią opieką nie załamał się i znalazł pasję w pływaniu do tego stopnia, że zaczął startować na różnego rodzaju olimpiadach i mistrzostwach. http://www.diecezja.kalisz.pl/opieku...20Biskupic.htm (miałem więcej linków ale teraz nie mogę znaleźć) Obecnie ma około 200 medali i różnego rodzaju pucharów. Jak byliśmy jeszcze dzieciakami graliśmy na podwórku razem w kosza, piłkę, jeździł na rowerze a nawet simsonku i nigdy nie był przez nas traktowany jak niepełnosprawny, my tego w nim nie widzieliśmy. Ostatnio zaczął uprawiać szermierkę i grać w lidze ampfutbolu http://www.ampfutbol.pl/ (na zdjęciu 6 z prawej, ten najwyższy to mój były sąsiad Piotrek). Znalazł też dziewczynę i z rok temu ożenił się. Napisałem w skrócie historię Piotrka po to abyście się nie poddawali i aby pokazać, że niepełnosprawni mogą żyć normalnie i osiągnąć w życiu dużo więcej niż nie jedna zwykła osoba.
Obecnie, jak na początku napisałem, pomaga w doborze protez więc jak dodzwonię się do niego to wypytam co i jak.
Trzymajcie i nie poddawajcie się.
__________________
XRV750 RD07A
Daddy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2012, 13:36   #66
Daddy
 
Daddy's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Kalisz
Posty: 142
Motocykl: RD07a
Przebieg: 48000
Daddy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 17 godz 17 min 2 s
Domyślnie

Piotrek oddzwonił właśnie. Firma zajmująca się protezami w której pracuje to http://www.ortocentrum.com.pl/new/index.php
Powiedział mi że najpierw lekarz prowadzący powinien wydać wniosek na protezy tymczasowe a po okresie około 0,5 roku wniosek do NFZ protezy stałe.
Jeżeli chodzi o dofinansowanie do zależne jest od zarobków rodziców i można uzyskać do 7tyś na jedną protezę.
Piotrek powiedział abyś wszedł na tą stronę http://amputowani.pl/ , zalogował się i opisał nieszczęśliwy wypadek to na pewno pomogą. Na wyślę ci numer do Piotrka, powiedział że możesz śmiało dzwonić.
__________________
XRV750 RD07A
Daddy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2012, 13:59   #67
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Darkier bardzo współczuję.
Jak będziesz miał pytania co do rehabilitacji to pytaj.
Jak sam nie będę wiedział to się dowiem.
Trzymaj się
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2012, 19:45   #68
laska
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 1,203
Motocykl: RD07a
laska jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 16 min 40 s
Domyślnie

Zrobiłem małą edycję pierwszego posta, dodałem informacje o koncie. Za chwilę wyślę maila o podobnej treści do wszystkich użytkowników.

Darkier, trzymajcie się,
Michał
laska jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2012, 20:32   #69
kowal73
 
kowal73's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Rzeszów
Posty: 132
Motocykl: xt 600 tenere
kowal73 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 21 godz 41 min 37 s
Domyślnie

Kochani! Czekamy z informacją o przyznaniu nr. KRS i załatwieniu innych formalnych rzeczy potrzebnych do rozkręcenia akcji pomocy. Pamiętajmy, że ona będzie potrzebowała jej długofalowo, dlatego ważne jest abyśmy stanęli na wysokości zadania. Brałem już udział w kilku takich projektach, które zamierały po kilku miesiącach - warto postarać się aby tym razem tak nie było.

W związku ze zbliżaniem się czasu rozliczeń podatkowych myślę, że dobrze by było aby uświadomić możliwie dużej ilości osób, że w ten sposób (1%) też można pomóc. Dlatego proponuję wykonanie specjalnego bannera i powieszenie go na kilku forach, stronach lub sklepach internetowych, aby rzucić się ludziom w oczy. Jest trochę czasu aby taki przygotować i rozpropagować pomysł, a dzięki temu osoby które nie mają pomysłu na swój 1% będą miały w głowie, że jest taka akcja.

Na ten moment mogę zagwarantować powieszenie takiego bannera na forum xtz i kilku zaprzyjaźnionych stronach, ale myślę, że wiele innych także chętnie się do tego przyłączy.

Nie dajmy zapomnieć!
kowal73 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2012, 20:34   #70
rubin
Afryka zawsze w sercu i na tatuażu :)
 
rubin's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Bytom
Posty: 631
Motocykl: BMW F800GS
Przebieg: 29167 M
rubin jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 12 godz 28 min 31 s
Domyślnie

taka tragedia... trzeba pomóc. a co do KRS to ja sie i tak narazie nie rozliczam, do marca-kwietnia mogę poczekac, żeby 1% poszedł
__________________
Jazda na dwóch kółkach jest jak chodzenie po bagnach - bardzo wciąga.
rubin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wypadek Evvil Inne tematy 49 24.09.2011 15:41
Kolejny wypadek......... Kazmir Inne tematy 2 20.04.2009 18:10


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.