Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > BMW

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.08.2018, 11:20   #11
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,276
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 21 godz 59 min 53 s
Unhappy

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Musze powiedzieć, że mamy zdrowe forum skoro tak szybko zeszło na d..py

@Borkow - nie chcę Cię zniechęcać do bycia tutaj ale jeśli chcesz wiedzieć dlaczego motocykle BMW są super to powinieneś pytać na forum BMW

Ciekawe swoją drogą czy sporo tam opowieści o zżartych wielowypustach skrzyni i wieloklinach tarczy sprzęgłowej, nie działających czujnikach Halla, luzach na paraleverze, centrowaniu kół /którego ASO się nie podejmie/, cieknących uszczelniaczach i ślizgających się sprzęgłach, nie działających wysprzęglikach hydraulicznych oraz wyskakujących biegach skutkujących awarią całej skrzyni biegów przez złamanie wodzika, źle fabrycznie zdystansowanych dyfrach i skrzyniach biegów, gównianych serwohamulcach, SMAROWANIU wielowypustu skrzyni biegów co 50kkm /ze zdjęciem skrzyni/ co jest zalecaną czynnością OBSŁUGOWĄ, luzach na łożysku prowadzącym przekładni głównej...

BMW to dobre motocykle, ale się wejdzie na BMW darknet to jest ciekawie.
No to się wyebaem po uszy ....
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2018, 11:39   #12
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zmyler Zobacz post
No to się wyebaem po uszy ....
ale, że sooooo? matjas konfabuluje?

Wyobraź sobie, że BMW cichcem przestało robić jakiekolwiek smarowanie wałka wejściowego do skrzyni, jak również wielowypustów wału kardana jako OBSŁUGĘ. Jest cicho póki nic nie pierdolnie.
Pewnie najwięcej tu najeździł na swoim osiołku Consigliero i mógłby się wypowiedzieć czy cokolwiek takiego miało miejsce. Moim zdaniem na bank nie.

Moim dobrym informatorem nt. tego jak cudownym wynalazkiem jest BMW jest min YT mechanik Chris Harris z USA. Gość nie owija w bawełnę jak to teraz wygląda.
Koronnym przykładem zjeby, która również dotyczy twojego sprzętu jest to, że w 1150 wprowadzono wysprzęglik hydrauliczny bo miało być nowocześnie nie wiadomo po co ALE wałek wejściowy jest tej samej długości co w 1100 - żeby się ten cały śmietnik zmieścił cofnięto sprzęgło i samą tarczę w stronę silnika co skutkuje niepełnym/krótszym zazębieniem się wielowypustu skrzyni z tarczą... UUUUUUU - nie wiedziano o tym jak model wychodził?
Może nie

Za to wielu się dowiedziało o tym na własnej skórze jak przy włączonym biegu motocykl przestał jechać bo zerwane zostało połączenie sprzęgło/skrzynia.

Tak samo z tym smarowaniem wielowypustów skrzyni i kardana. Kiedyś był nawet numer części w BMW na ten smar 90% MOS2 /zresztą ponoć całkiem do dupy bo za rzadki/ i wszyscy co kumali używali przemysłowych smarowideł Staburagsa w USA. W Europie salwowali się ucieczką po HondaMolyPaste póki jeszcze była dostępna.
Teraz nie ma tematu i jest wielkie cicho bo jakby to wyglądało. A powiedzcie mi gdzie w samochodach cokolwiek takiego się robi... Fabryka składała sprzęgło i miało zrobić te 300k i wymiana.

Najtrwalsze co BMW zrobiło to były motocykle serii K w drugim wypuście czyli K1100. Trochę poprawili parę błędów z K100 i to były naprawdę motocykle zrobione na poziomie. Nie pisze tego bo mam, ale mam bo tak jest. Nie jest to oczywiście motocykl bez wad, ale mając już za sobą 'parę' maszyn wiem, że nie ma motocykli idealnych.

Potem, jak weszło R4V z wielkim hukiem, po prostu z producenta zajebistych, innowacyjnych jak na tamte czasy motocykli /bo nie ukrywajmy, że seria K to było dośc nietypowe i ciekawe podejście do tematu/ stali się idealnie działającym PRZEDSIĘBIORSTWEM.

Dział marketingu i reklamy wmówił wszystkim, że do wyjazdu gdziekolwiek potrzebują obwieszonego TT GSa, dział projektowy w porozumieniu z księgowymi zrobił co trzeba a produkcja stukała do bólu ze skutkiem takim, że GSów wszędzie jak psów już w 4? generacji.
Nie można im odmówić jednego - jako przedsiębiorstwo odnieśli zajebisty sukces i w sumie ... tylko to się liczy. Nie to o czym tu miauczymy, że zakończę taką woltą.


m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2018, 12:11   #13
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 38 min 38 s
Domyślnie

Zapomniales dodac, ze paralewry się urywają.
Okladziny tarczy sprzegla w GSie 1200 nabijalem nowe przed wycieczją do Mongolii, pr, y przebiegu ok. 160 tkm. Bylo nie ruszane od nowosci. Na walku sprzeglowym brak zuzycia, tarcza wrocila stara, z nowymi okladkami, bo wielowypus rowniez jak najbardziej byl w porządku. Posmarowany welalek staburagsem- ogolnodostepnym w Polsce, choc nie tanim. Obecnie na budziku c. a. 200 tkm i hula. Wieloklin walu Kardana smaruje się przy okazji wymiany oleju w PG (czyli co 20tkm). Czynnosc wymaga odkrecenja sruby zastrzalu paralewera i odchylenia dyfra. Czynnosc zajmuje 5 minut. Łozyska dyfra nie ruszane od nowosci. W 1200 do 2010 r zdarza się, ze leci duze lozysko piasty w wyniku napierdalania w nie karcherem (lozysko bylo smarowane towotem), pozniej zmieniono konstrukcję i smarowane jest olejem razem z resztą dyfra.
Czujniki halla w 1100/1150 nie padają. Pada izolacja wiązki pod sinikiem. Jest gowniana i po 20stu latach podgrzewania przez silnik i chlodzenia przez wodę z spod kol parcieje a miedź peka i nie ma kontaktu.
Co do walka sprzevlowego w 1150 to faki-zywotnosc to max 200-250 tkm. Choc znam 1150 z przebiegiem dobrze pow. 300tkm i bez tego problemu.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!

Ostatnio edytowane przez Tank : 28.08.2018 o 12:36
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2018, 12:17   #14
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Żeby nie było - ja dalej będę jeździł BMW ale niestety nie jest tak, że skoro tyle kosztują i są rzekomo takie zajebiste to są bezawaryjne. Myślę, że psuje się wszystko - tak Honda jak i BMW a faktem jest, że słyszymy tylko o tych przykrych akcjach bo przecież jak wszystko działa to o czym tu gadać.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2018, 12:39   #15
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,948
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 4 min 34 s
Domyślnie

Zgoda z powyższym.
A motocykle to kupuje się sercem i już. Nie trzeba wertować for i buszować po sieci i szukać co się spieprzy.
Zmyl no wjebałeś się. Jak by co to potniemy go gumówko
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2018, 12:42   #16
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

R1100RT to jest coś co chodzi mi bardzo po głowie.. ale czy to będzie lepsze niż cegła... wątpię.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2018, 13:04   #17
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 38 min 38 s
Domyślnie

Jezeli kupisz przed modelem 2002 to jak najbardziej. Bo tak naprawdę, jedyne co się w nich psuje (n/b wynika to z zaniechań obslugowych, ktore są upierdliwe, zwlaszcza w RT) to agregat integral ABS- ten ze "wspomaganiem. A jest to droga cześć- nawet regenerowana. Wersja wczesniejsza jest bezawaryjna, pozniejsza (w 1200 po roku 2006) rownież.
Oczywiscie mozna nie naprawiac, tyljo wyciąc- w PL drut rządzi. Mozna tez dbac i co 2 lata bezwzglednie wymieniac ply w ukladzie i jezdzic niezawodnie. Pytanie tylko- jak dbal poprzedni wlasciciel?

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2018, 13:14   #18
teddy-boy
 
teddy-boy's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1,296
Motocykl: nie mam AT jeszcze
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 12 godz 14 min 36 s
Domyślnie

widze ze temat jak w tym starym dowcipie,
a ze to suchar bardzo twardy to przytaczac juz nie bede
teddy-boy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2018, 16:21   #19
Borkow
 
Borkow's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2018
Miasto: Moje miasto to Trójmiasto
Posty: 237
Motocykl: Jawa 350TS/DR125/XR400R/KTM EXC 525/SD06a
Borkow jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 godz 11 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
@Borkow - nie chcę Cię zniechęcać do bycia tutaj ale jeśli chcesz wiedzieć dlaczego motocykle BMW są super to powinieneś pytać na forum BMW
Pytanie było troszkę prowokacyjne, ale dzięki zacnym forumowiczom co nieco załapałem a co nieco potwierdziłem. Obkupuję się ostatnio w ciuchy i wyposażenie i zauważyłem, że BMW ma tego sporo w ofercie akcesoryjnej a u nas aż tak fajnie nie jest. Motorki BMW wg mnie są wizualnie bardzo ładne (oczywiście nie to co Afrika ) ale tak jak pisałem wisi nad nimi jakiś kwas, to myślę zapytam Was o co kaman i się nie przeliczyłem.
Wychodzi na to, że nie można zaufać im tak jak Hondzie a po drugie kierownikami jest tam nieco inny target (patrz cycki).
Dla wyjaśnienia, jak dla mnie to tylko Honda bo jej ufam a pytanie zadałem z ciekawości.
Pozdrawiam.
Borkow jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2018, 17:07   #20
yeuop
nOOb
 
yeuop's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 515
Motocykl: RD03
yeuop jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 59 min 9 s
Domyślnie

A zauwazyliscie, ze dźwięk wydawany przez GSy brzmi, jakbyście próbowali jednocześnie powiedzieć 'g' oraz 'h'? Teraz już do końca zycia was to będzie meczyc.

Ghghghghghghghghghghghghghghghghghghghghghghghghgh ghghghghgh...
yeuop jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
PPPP Podóż Poślubna Po Polsce ? czemu nie . jakieś propozycje ? jakieś noclegi ? kamil_w Polska 8 27.07.2016 12:39
Tankbag - czyli właściwie co? koszi Kwestie różne, ale podróżne. 11 28.05.2013 10:20
Czemu nie bierze oleju?? cwajdek Inne tematy 24 13.10.2008 11:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.