Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.01.2021, 15:37   #1011
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 505
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 4 godz 18 min 45 s
Domyślnie

Tak jak pisałem Ci wcześniej. Załóż proste podliczniki. Do kupienia za kilkadziesiąt złotych na Allegro czy nawet markecie. Nie potrzeba do tego żadnego PGE. Mam kilka w domu założonych np na komputery czy rekuperator i już nie muszę szukać i drapać się w głowę dlaczego tak dużo za prąd płace
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2021, 12:30   #1012
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Można powiedzieć że będzie teraz jaśniej, w domu mamy pobór też jest spory według słów elektryka który jakimś ustrojstwem zmierzył na kablu 20A co podobno przekłada się na 4kw . Faktem jest że działają dwa urządzenia grzejące, jedno w trybie ciągłym.
Ładowarka podłączona przy 55% baterii do około 70% pobrała to co na zdjęciu
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 8AE99B9E-BBD2-4535-A82C-5E788EDC8155.jpg (413.4 KB, 28 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2021, 23:54   #1013
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 505
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 4 godz 18 min 45 s
Domyślnie

Widzę ze zamontowales już podlicznik.
Ile zrobisz kilometrów na 15% naładowania samochodu ? Sprawdź ile przejedziesz, wyjdzie wtedy koszt prądu na 1 kilometr.
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2021, 19:08   #1014
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,651
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 9 godz 37 min 44 s
Domyślnie

U mnie dziś śniegogedon dzień kolejny
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg E0ECD780-FB4B-40F6-997F-E8F4ECBB56DD.jpg (747.3 KB, 32 wyświetleń)
muszel72 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2021, 20:12   #1015
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 28 min 10 s
Domyślnie

W końcu ładnie :-) ciekawe kiedy zejdzie snieg z fotowoltaiki?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2021, 21:17   #1016
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,651
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 9 godz 37 min 44 s
Domyślnie

Leży ze 40 cm wiec tylko czekać na lawinę
muszel72 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2021, 08:58   #1017
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Wczoraj myślałem że będzie sobie w miarę szybko schodził ale o 14 skończyła się dostawa słońca, ale jak było to nie trzeba szyb skrobać w spalinowym aucie


Dzisiaj to raczej nie ma na co liczyć bo nowa dostawa śniegu się zaczęła, ale przynajmniej ładnie będzie, bo do nas nie dociera gość z pługiem, dzięki temu nie mamy soli i jest biało a auto sobie poradzi, przynajmniej na razie. Jak się zrobi problem to zadzwonię do gminy że jest problem.



Uczę się też systemu ogrzewania które ma w programatorze wpisane jakieś histerezy ale ich nie dotykam, żona narzekała że w sypialni jest chłodno ja z kolei uważałem że może i nie jest za ciepło ale dobrze się śpi. Sterowanie mamy w salonie i jak tam jest 22 to rzeczywiście w sypialni jest około 20 może nawet mocna dziewiętnastka ale nie mniej. Tym niemniej jakiś tam problem był, gorsze okna na razie nie stanowią jakiegoś bardzo dużego problemu, jak jest wiatr i naprawdę zimno to zamykamy rolety i robi się lepiej, woda na szczęście nie płynie po szybach wewnątrz, wentylacja ustawiona na 20 stopni, tam mam tylko problem z filtrami bo nie mogę ich kupić, ten co montował wysyła je już 6 miesięcy, nawet raz przyszły ale nie pasują do tego urządzenia. Porozmawiałem z gościem od pieca i tych pętli bo sobie wymyśliłem aby zmniejszyć przepływ w salonie tam gdzie jest panel z temperaturą i udało się to zrobić, okazało się że wcześniej kręciłem zaworem a nie taką szklanką na dole, zrobiłem tam jedynkę w tych 3 pętlach reszta jest otwarta na max. Wtedy poprawił się przepływ w sypialni bo wcześniej był z jakiegoś powodu przytkany sam z siebie bo regulator był otwarty. Teraz pokazuję maksymalną wartość. Wydaje mi się że się poprawiło teraz mam mocną 20 w sypialni a tam mamy podwójne drzwi balkonowe.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2021, 17:31   #1018
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 505
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 4 godz 18 min 45 s
Domyślnie

Zwiększ przepływ na rotametrze w pętli sypialni, powinno się trochę poprawić.
Jak po zasłonięciu rolet podnosi się temperatura to znaczy ze część problemu masz w oknach
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2021, 18:20   #1019
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Zasadniczo to już to zrobiłem, ale poszedłem sprawdzić a tam w tych jak to napisałeś, rotametrach, wszystko wygląda nie tak jak wcześniej. Wcześniej wszystko było u góry i gdy skręciłem trzy obwody w salonie to one zeszły do wartości 1, tak sobie wymyśliłem. w tej sypialni wtedy podskoczyło do maksymalnej wartości. Zaglądam teraz a tam wszystko na dole, najpierw pokręciłem te salonowe bo pomyślałem że podejdą w górę ale one nawet nie drgnęły. Domyśliłem się że pewnie obieg musi być w ruchu, rzut oka na panel no i faktycznie stoi bo nie ma potzeby grzać. Na panelu 22 a w sypialni na analogowym termmetrze mocna 19, ale wietrzyłem salon aby wymusić pracę ogrzewania. Jak wymusiłem to pokazało się to co było wcześniej, uregulowałem to co ruszyłem w salonowych rotametrach na 1 i zmnieszyłem pętlę w kotłowni z max na 1,5 bo to najcieplejsze pomieszczenie, idą tam rurki do ciepłej wody i do pompy ciepła które pewnie generują jakieś ciepło mimo że w otulinie. Jak będzie za chłodno to zwiększę. Na razie było to pomieszczenie w którym zawsze było ciepło czy system pracował czy też nie. Zasadniczo jak trzeba suszyć pranie to najlepsze miejsce, nadaje się jako skład na suche rzeczy którym nie przeszkadza ciepło, ale jabłek lepiej tam nie można chować. To na razie wszystko z moich regulacji, a mógłbym pewnie jeszcze jakieś harmonogamy wprowadzać, tylko na razie nie jestem w stanie takowych stworzyć. Życie w rozkroku między dwoma miejscami nie sprzyja jakiejkolwiek powtarzalności.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2021, 21:33   #1020
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lotnik Zobacz post
Zwiększ przepływ na rotametrze w pętli sypialni, powinno się trochę poprawić.
Lotniku - a to prawda, że jak się da przepływy na max, to może skutkować to spadkiem temperatury w pomieszczeniu, bo ciecz tak szybko tam pędzi, że nie zdąża oddawać ciepła?

I że optimum to przepływ 1,5?

Tak słyszałam i tak poustawiałam, ale nie wiem czy to ma sens.
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.