Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.06.2011, 11:43   #1
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 19 godz 22 min 3 s
Domyślnie Intruz, virago czy shadow?? Jakiego choppera wybrać??

Witajcie!
Wiem, że moje pytanie w tytule może budzić niepokój, więc spieszę wyjaśnić: Chopper ma być dla starszego kolegi, który po latach chce wrócić do jazdy na motocyklu. Ja nie znam się w ogóle na tego typu motocyklach, nie mam doświadczenia z żadnym z modeli i stąd prośba- co możecie poradzić lub odradzić
Wiem, że jest tu spora grupa, która z tego typu motorków przesiadła się na AT lub inne enduro, a są i tacy co mają oprócz Królowej takie chromowane cuda w garażu. Liczę na pomoc w wyborze modelu a może nawet na skierowanie do ciekawych, wartych uwagi ogłoszeń- jeśli ktoś coś wie
Zadanie jest takie: Dysponujemy kwotą około 10 tyś zł (ostatecznie można naciągnąć do 12 gdyby się trafił jakiś cukiereczek), a wymagania są niewygórowane. Ma być oczywiście lśniący i błyszczący w nienagannym stanie technicznym. Nie upiera się kolega przy żadnej marce, nie jest fanatykiem, ale też nie jest znawcą, więc odpadają modele mało znane czy jakieś rodzynki, które ciężko będzie serwisować i dokupić części czy akcesoria. Ma być proste i w miarę niezawodne. Nie chodzi o jakieś bydle z silnikiem 2L ale coś na czym w miarę łatwo się jeździ. Kolega ma spore doświadczenie i poukładane w głowie, ale nie chce ciężkiego motocykla, jednak z racji jego gabarytów (kawał chłopa przysłowiowy) odpadają wszelkie maleństwa w stylu virago 250 itp.
Osobiście żaden z motocykli, na którym siedzi się z nogami do przodu mi nie leży, ale obiecałem pomóc więc liczę na Wasze podpowiedzi.
Proszę tylko nie pisać, że lepiej od razu afryka albo transalp bo ja to wiem, a jemu nie przetłumaczę za nic- ma być "frędzlok" i koniec!
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam!
M.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2011, 12:03   #2
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 33 min 29 s
Domyślnie

intruza bym wykreslil na starcie - tak samo jak serie kawasaki VN. gdybym koniecznie musial cos takiego kupic to szukalbym vt750c2 nie ladujac sie w zadne zabytki z serii VT - 750, 700 czy 500.

wiem ze to ciezka walka ale mnie sie juz kilku 'dziadkow' udalo uratowac przed nimi samymi. nie mowie zeby od razu kupowali trampka czy afryke ale moich powracajacych na motocykle po latach kolegow udalo mi sie zamiast na frendzloka wsadzic na: bmw r1100, yamahe xj900 diversion, honde cb750, kawasaki w650 czy yamahe buldog. na pewno maja z tej jazdy duzo wiecej radosci niz z zasuwania z nogami do przodu na czyms co nie skreca i nie hamuje.

a jesli sie nie uda to stawialbym na VT750C2 jak juz wyzej napisalem. zdrowia.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2011, 12:06   #3
Czarna Mamba
 
Czarna Mamba's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Białystok
Posty: 180
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Czarna Mamba jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 23 godz 14 min 40 s
Domyślnie

Z tych trzech to intruder 1300 - małe, zwinne, przyjemne, a i kopa trochę ma Przyjazny w jeździe, więc jak kolega nie jeździł dawno, szybko go opanuje.
Dla virago - stanowcze nie!
Czarna Mamba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2011, 12:14   #4
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 33 min 29 s
Domyślnie

nie spotkalem sie nigdy z intruderem 1300 - spotkalem natomiast intrudery od 125 do 1500 i nie uwazam, zeby to byly dobrze wykonane motocykle - co przeklada sie na ich cene rynkowa.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2011, 12:30   #5
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
nie spotkalem sie nigdy z intruderem 1300 - spotkalem natomiast intrudery od 125 do 1500 i nie uwazam, zeby to byly dobrze wykonane motocykle - co przeklada sie na ich cene rynkowa.
Mamba miala zapewne na mysli VS1400
Jako ze kiedys posiadalem VS750 moge powiedziec, ze IMO jest to jeden z ladniejszych czopkow (i maly, i duzy Intruder - maly o tyle ladniejszy, ze ma chlodnice czynnika chlodzacego)

.. ale faktycznie, jak to czopek - nie skreca, nie hamuje, i ten moj byl zajebiscie wrazliwy na jakosc baterii = gdy byla nieco slaba, pojawialy sie chimery z odpaleniem. O dziwo wlozona do innych czopkow, bateria dzialala jak nowa. A Intruza bez sprawnej baterii na pych w 5 chlopa nie moglismy odpalic
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2011, 12:31   #6
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 33 min 29 s
Domyślnie

nie wspominajac o tym gdzie sie w vs750 znajduje akumulator i jakie cuda trzeba wyrabiac, zeby go wyjac
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2011, 12:34   #7
PiotrVN
 
PiotrVN's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 105
Motocykl: RD04
Przebieg: 136000
PiotrVN jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 9 godz 32 min 39 s
Domyślnie

hmm no nie wstyd iż ja 8 lat na Kawasaki VN800 Classic

dlatego mając za towarzystwo do dziś wszelakie cruisery , itp
i wszelakimi typami latając

polecę ten model ..

by nie przesadzić z wielkością a zadowolenie było z jazdy ....
był ze mną 80 parę tyś km i do dziś lata u młodszych fanów cruiserów
bardzo miły , nieawaryjny model z ciekawym wyglądem niskim spalaniem

jedyną wadą to ten napęd łańcuchem ale za to jezdność jak na taki sprzęt przyzwoita .....
__________________
PiotrVN ( 3City )

XRV 750 Africa Twin
Discovery 2.5 Td5
Christian Centaur Chapter Poland
N 54'21.175"
E 18'40.690"
PiotrVN jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2011, 13:21   #8
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
nie wspominajac o tym gdzie sie w vs750 znajduje akumulator i jakie cuda trzeba wyrabiac, zeby go wyjac
Zgadza sie, jakis niezly swir musial to wymyslic (w VS1400 jest bodajze w identycznym miejscu, o ile dobrze pamietam). Na dodatek bateria jest spora, niezly kloc.

__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850

Ostatnio edytowane przez JareG : 24.06.2011 o 13:26
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2011, 14:04   #9
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 19 godz 22 min 3 s
Domyślnie

Dziękuję za opinie i proszę o więcej!!
Wiem, że czopery ani nie skęcają ani nie hamują, ale za nic kolegi nie przekonam- ma być czoper i basta. Ja też wybrałbym jakieś klasyczne moto- moim marzeniem niespełnionym jest Moto Guzzi V7 classic albo Triumph Bonneville i takie coś kupię na emeryturę, ale nie o tym ten wątek ma być.
Piszcie proszę jak najwięcej o typowych wadach i usterkach oraz zaletach tych modeli. Tak jak pisałem, szukamy motocykla z silnikiem do 1000 ccm- a najlepiej 600-800 ccm. Nie chodzi o moc, bo Sławek nie będzie jeździł tym na wyścigi czy w trasy nad morze lub dookoła Europy. Ma być na tyle małe, by łatwo się tym jeździło, ale na tyle wygodne by blisko 100 kg chłopisko nie czuło się jak na motorynce.... Myślicie, że można coś takiego znaleźć
Jako laik w temacie stawiałem na intrudera vs800/600 lub hondę shadow vt600 (wiem, że ma łańcuch) lub virago 750 (to małe 535 jest za niskie- już się przymierzaliśmy). Po prostu te motocykle wizualnie najbardziej się podobają i parametry typu waga/osiągi w zupełności wystarczają.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2011, 14:17   #10
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 33 min 29 s
Domyślnie

honda. jak juz. jak sie kolega zmiesci na vt600 to brac vt600 - chociaz to ze wszech miar karykatura motocykla nie jest to jednak duzo wieksze ani wygodniejsze od 535.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.