Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.09.2012, 19:59   #21
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,333
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 17 godz 4 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bliźniak Zobacz post
Litr pojemności z V-ki = ciężka krowa, takie 'enduro' na asfalt. W rzędzie ważyło by mniej to raz, a dwa, to 500 pojemności w dwu-garowym rzędzie przy dzisiejszych materiałach i mamy lekkie i
niezajebliwe +/- 80 kuców i więcej zabawy. Po co te pojemności
Po co te pojemności? Ano do przyjemnej turystyki szosowej dalekobieżnej.
V-strom nigdy nie był enduro i chyba pomyłką jest takie nazewnictwo w stosunku to tej szosówki.
A jesli chodzi o szosówkę to zdecydowanie wolę pojechać załadowaną litrówką niż 650ką .
Porównanie podobne jak w samochodzie silnik np 1,6 i powiedzmy 2.5 każdy sobie sam odpowie czym przyjemniej się jeździ.
Mały silnik trzeba kręcić , ma mniej Nm i często przy wyższych obr , jak dla mnie to są wady ale ja już stary jestem.
Gdybym kupował drugi motocykl do latania po twardym zachowując wygody dla 2 osób to nadal było by to wiadro.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2012, 23:49   #22
Jenes
 
Jenes's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: podkarpacie
Posty: 36
Motocykl: XT 660Z
Jenes jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 18 godz 45 min 46 s
Domyślnie

Enduro nie, ale turystyczne enduro czemu nie . W DL 1000-cu brakuje tylko skoku zawiasu większego i prześwitu, silnik jest ekstra, gdyby te 2 punkty poprawić to mamy japońskie LC8, a nawet lepiej bo ktm to pała albo nic, a tu kulturalnie można się powoli turlać. Ale nawet takim jak jest da sie przejechać naprawdę ciekawe trasy. Jak pykaliśmy Teth to najbardziej klął kumpel na królowej, a 2 DL mniej, i nawet ja z pasażerem, ale to było zaskoczenie i brak doświadczenia. W gruzji to już lajtowo, nawet gleb nie było żadnych więc niech nikt mi tu nie mówi że tym sprzętem to tylko max gładki szuter.
Jenes jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2012, 12:05   #23
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jenes Zobacz post
Enduro nie, ale turystyczne enduro czemu nie . W DL 1000-cu brakuje tylko skoku zawiasu większego i prześwitu, silnik jest ekstra, gdyby te 2 punkty poprawić to mamy japońskie LC8, a nawet lepiej bo ktm to pała albo nic, a tu kulturalnie można się powoli turlać. Ale nawet takim jak jest da sie przejechać naprawdę ciekawe trasy. Jak pykaliśmy Teth to najbardziej klął kumpel na królowej, a 2 DL mniej, i nawet ja z pasażerem, ale to było zaskoczenie i brak doświadczenia. W gruzji to już lajtowo, nawet gleb nie było żadnych więc niech nikt mi tu nie mówi że tym sprzętem to tylko max gładki szuter.
DLowi brakuje, aż skoku i aż prześwitu, żeby to osiągnąć trzeba przekonstruować cały motocykl. Silnik jest ok, ale przy niskich obrotach, do 4tys na otwarcie gazu reagował szarpaniem i wibracjami (Viadro w tym zakresie obrotów działa o niebo lepiej). Miałem DLa, teraz mam Afrykę RD03, w terenie nie ma co porównywać, pozycja, wyważenie, zawiasy, prześwit, wszystko to sprawia, że Afryką jedzie się dużo pewniej i szybciej po piachu, kamieniach i błocie, oczywiście na asfalcie jest zupełnie odwrotnie. Sztywna zwarta konstrukcja DLa, pozycja na motocyklu ,silnik, wyważenie powoduje, że DL miażdży Afrę na asfalcie. Jak już ktoś powiedział i na R1 można w teren wjechać, a i DLem można pojechać ,tam gdzie Afrą i jak już wielokrotnie na tym forum padało to hasło...można i z kibla wodę pić, ale po co ? Jak już wcześniej powiedziałem, żeby dobrze wykorzystać walory motocykla, trzeba sobie wcześniej ustalić do czego go się będzie używało. Wcześniej DLem często latałem z plecakiem i głównie asfalty, a i na torze parę razy byłem do tych zadań nadawał się idealnie, później naszło mnie na jazdę offem i trzba było moto zmienić. Są oczywiście lepsze motocykle do offu od Afry np KTM LC4 ADV, ale koszty zakupu i eksploatacji w moim przypadku nie były bez znaczenia i póki co RD03 daje radę.
__________________


Ostatnio edytowane przez Cibor klv : 16.09.2012 o 13:50
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2012, 21:19   #24
Jenes
 
Jenes's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: podkarpacie
Posty: 36
Motocykl: XT 660Z
Jenes jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 18 godz 45 min 46 s
Domyślnie

Ale ja sie z tym całkowicie zgadzam, tylko chce troche obronić sprzęt, bo jest to godna maszyna i można spokojnie w różne miejsca pojechać. 4 tyś to nie granica bo praktycznie na wolnych też sie można kulać, kwestia dopracowania. Sam posiadam, ale i też ST która jest jednak lepsza w ciężkie tereny, ale na drodze bidul przy DL1'u , jednak przy nich obu najmniej frajdy daje ADV 1150, ani na drodze jak DL ani w terenie jak tereska
Podstawą jest określenie celu, bo do wszystkiego to tylko Vicotrinox sie nadaje
Jenes jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2012, 19:30   #25
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

W zasadzie, to Dl-a trudno zaszufladkować, na pewno jest turystyczny, jak dla mnie po kilku modach znacznie bliżej mu do motocykla sportowego niż do enduro, może do sportowego nie , ale do takich bajków jak Ducati Hypermotorad czy KTM SuperDuke, zmienić lacze, pozbyć się połowy plastików jakiś zawias USD z przodu i dzik pierwsza liga. Ja w swoim zapodałem niższą kierownicę (chyba od XT) podniosłem podnóżki (żeby do końca się nie zdarły), obniżyłem przód na półkach, żeby szybciej składał się w zakręt i oczywiście podstawowa modyfikacja w DLu zmieniłem sprężyny w widelcu na Hyper Pro. Po tych zmianach aż prowokował do dawania w ośkę i zejścia na kolano... W trudniejszy teren wjechałem nim, tylko raz (podczas offowej trasy na Zlocie Markusa w Kletnie) i powiedziałem, że nigdy więcej.
A na torze w Lublinie byłem kilka razy i ubaw po pachy...

__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2012, 13:15   #26
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Tak wygląda Concept Stromego litra na 2014r.



Na 17" kołach i wyglądem coś mu bliżej do KTMa 990SM...

http://motormania.com.pl/newsy/nowos...debiut-w-2014/
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2012, 13:46   #27
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 55 min 12 s
Domyślnie

Coraz ładniejszy.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2012, 13:50   #28
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 38 min 7 s
Domyślnie

Co wszystkich na dzióbki wzięło
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2012, 13:56   #29
Wolo
 
Wolo's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Poznań
Posty: 950
Motocykl: RD07a
Wolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 23 godz 55 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
Co wszystkich na dzióbki wzięło
No czymś się designerzy muszą inspirować...

Wolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2012, 14:01   #30
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

ooo i zawias przedni SHOWA mniam
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Aprilia Caponord Etv 1000 ENDRIUZET Inne tematy 62 20.06.2015 18:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.