Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.02.2024, 07:35   #1
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie Honda ale glebogryzarka

Rozważam na szybko zakup glebogryzarki. Potrzeby to obrobienie kawałka szklarni /3x8m./, jakieś rzędy pomiędzy kilkoma krzakami winorośli, coś w malinach i ogólnie drobne grzebanie w ziemi. Oczywiście można kupić nową czy wypożyczyć ale nowa "uczciwa" to koszt kilku tysięcy a wypożyczenie to każdorazowo 100PLN + fakt, że akurat u mnie pasuje coś max 60cm. szerokości roboczej a większość wypożyczalni ma poważne sprzęty z mocą i rozmiarami przekraczającymi moje potrzeby. Za cirka 1.100PLN wyszukałem używkę w przyzwoitym stanie Honda F210 z silnikiem GV100K1 /produkowana jeszcze w kraju kwitnących wiśni/ i szerokością "agregatu" nieznacznie ponad 50cm. Jak ktoś ma doświadczenie z takim lub podobnym sprzętem będę wdzięczny za wszelkie uwagi i podpowiedzi. Dotychczas teren ogarniałem ręcznie systemem "ziemia/powietrze" czyli łopata, motyczka i grabki ale z wiekiem człowiek robi się wygodny Z góry dzięki i pozdrawiam ogrodników...
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2024, 07:51   #2
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,754
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 26 min 16 s
Domyślnie

Paweł, a zastanawiałeś się nad metodą bez przekopywania? Czyli co jesień czy wiosnę dajesz warstwę kompostu i tyle. Zacząłem tak robić u siebie jesienią. Szpinaki, rzepy, pak choi i inne warzywa krótkiego dnia fajny dały plon w ogródku. W szklarni 5x4 m też tą metodą poszedlem. W sezonie się okaże jak będzie rosło wszystko pod szklem.Na kanale ,Naturalnie o ogrodach" jest to fajnie wyłożone co jak robić
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2024, 12:38   #3
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 628
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 godz 9 min 28 s
Domyślnie

Mam elektryczną (już nie sprawną, bo złamała się część napędu i nigdzie nie jestem w stanie dokupić), do roboty na małym "ogródeczku". Wcześniej używana długie czasy pod budami krytymi folią. Tyle, że pod folią, to ziemia lepsza niż w workach w sklepie, czyli miękka i w miarę "sypka", a na ogródku twardo i zależy jaka wilgotność. Służyła długo, ale nie polecam już w porównaniu do glebogryzarek z napędem. Inna kultura pracy, zdecydowana przewaga jeśli chodzi o mielenie ziemi.

O tej "wygodzie"... Nie myśl, że uda się na tym wiele energii czy pracy zaoszczędzić... Dużo trzeba się namęczyć bez napędu, non stop podtrzymywanie maszyny w powietrzu, mimo że sie opiera o grunt na prowadnicach. Tak czy tak będzie gryźć w głąb, a jeśli nie to "podskakiwać" na gruncie. Taka ogólna uwaga, bo na temat tego modelu nic nie wiem. Konieczne: rękawice najlepiej antywibracyjne i obuwie wysokie z podnoskami, a polecam również z wkładką antyprzebiciową, bo pierun wie co pod ziemią się kryje...

Ostatnio edytowane przez majkowski1 : 02.02.2024 o 12:40 Powód: dopisek
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2024, 09:18   #4
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

No i poszło, stara ale jara Honda F210. Sprzęt ma kole 25 lat a wygląda Stara, dobra Japonia /coś jak pierwsze AT/, chromy niemal wzorowe, plastiki nadal "gientkie", żaden metalowy element w tym noże nie posiadają śladu korozji a silnik pali od samego patrzenia. Nie wiem jak oni to wtedy robili ale jakość wykonania powala na kolana. Mam nadzieję, że nie zawiedzie moich oczekiwań co do ułatwienia prac rolno-spożywczych.
IMG_20240205_090155.jpg
IMG_20240205_090219.jpg
IMG_20240205_090237.jpg

Podziękował wszystkim tym, którzy doradzali na a i telefonicznie
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Yamaha TTR600 vs Honda XR600R vs Honda XR650R Wolo Inne - dyskusja ogólna 84 06.02.2018 10:38
Honda CRF 450 polnybandzior Inne tematy 8 02.05.2011 00:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.