Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.07.2023, 16:51   #1801
diego
 
diego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: prawie Kielce
Posty: 330
Przebieg: znośny
diego jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 9 godz 10 min 37 s
Domyślnie

Lapanka najgorsza. Ja tak lazienke zrobilem z lapanki. Zaluje mocno. Mialem ekipe sprawdzona ale diego jak to diego musi miec juz i teraz. A oni mieli terminy. Takze mam nowa lazienke w nowym domu do remontu. To rozumiem bol. Do wylewek to akurat mialem kota, hehe gosc sie kot nazywa. Zrobione igla.
__________________
The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.
diego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2023, 16:58   #1802
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 429
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 20 godz 27 min 26 s
Domyślnie

Kol Consi jak Masz rozliczenie comiesięczne to nic Cię nie zaskoczy -nie wyliczyłem tyłko tak było u 3ech znajomych co mieli prognozowane opłaty i założyli foto i ciepłe pompy i po zimie był zonk. Wygrzewać trzeba głównie jastrych zwykle betonowe jak postoja z pół roku ko nic im już nie będzie mam wysokiej klasy kafelkarza i od lat klei na betony nie wygrzane bo mówi że jak by miał czekać na wodoprowaditieli to by nie zarobił. Pozdro.
.
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2023, 17:31   #1803
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

rozliczenie mam 6 miesięczne
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2023, 20:52   #1804
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

"rozliczenie mam 6 miesięczne" dokładnie jak chyba każdy prosument ... Mnie za "pierwsze" półrocze podobnie jak w poprzednich latach przyszły tylko opłaty "stałe" - niespełna 140 zeta i info, że w magazynie zostało ponad 1000kWh czyli do jesieni ciepłą wodę grzejemy elektrycznym Aristonem oszczędzając dodatkowo na gazie. Co do wygrzewania wylewki to popieram zdanie znajomego fliziarza Tygrysa. Lepiej dać jej odetchnąć kilka miesięcy niż na szybko odparowywać wilgoć osłabiając tym samem wiązanie. "Podnoszenie" w narożach czy inne jej pękanie to raczej źle rozplanowane i wykonane dylatacje /w samej wylewce jak i okładzinie/ a nie reakcja na nadmiar zamkniętej wilgoci, oczywiście okładziny drewniane mają inne wymagania ale jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz o jakimkolwiek wygrzewaniu nikt nie słyszał a parkiety czy inne drewniane mozaiki jakoś kładło - czas to pieniądz ale za pieniądze w tym przypadku ciężko go kupić.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2023, 21:07   #1805
diego
 
diego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: prawie Kielce
Posty: 330
Przebieg: znośny
diego jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 9 godz 10 min 37 s
Domyślnie

Pewnie niebawem bede panele zakladal, czemu akurat na 6 kazdy prosument bierze?
__________________
The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.
diego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2023, 22:50   #1806
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

O ile dobrze zakumałem mówimy o prosumentach w "starym" systemie net-meteringu a tam to nie oni tylko "system" narzuca półroczne okresy rozliczeniowe z dostawcą energii. W nowym systemie net-billingu nie wiem jak jest ale raczej całościowo wychodzi mniej korzystnie - nie rozliczamy energii tylko kasę w oparciu o RDN /to co produkujemy/ i cenę detaliczną + opłaty /to co pobieramy/. Suma sumarum Ja jako "stary" producent oddaje 20% swojej nadprodukcji a ktoś jako nowy jest dymany na różnicy w cenie RDN a faktyczną cena zakupu 1kWh - pewnie jakieś 40-50%. Moim zdaniem jak ktoś dobrze to zbilansuje to i tak wychodzi na + i jak ma tylko "wole" środki to raczej nie ma co specjalnie kombinować bo nic prostszego/lepszego na dzisiaj nie wymyśli.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2023, 15:23   #1807
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Bierze się co dają, ja akurat uważam że 6 miesięcy lub 12 to dla prosumenta na starych zasadach, najlepszy wybór. Teraz będzie coś o płotach


consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2023, 09:23   #1808
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Sarny powróciły na stare śmieci. Myślałem że jest tylko jedna ale wczoraj ujawnił się też koziołek, czyli mamy parkę. Wczoraj wieczorem zaparkował nam na podwórku radiowóz, wychodzę i pytam w jakiej sprawie. Przyjechali na zgłoszenie pod adres Rataje Karskie 84 to u wujka naprzeciwko, ale dopytuję jeszcze raz jaki adres Karskie 84 no to i mówię żeby nie straszyli gościa bo to Słupskie 84. Pytam kto ich tutaj przyprowadził, jeden mówi że nawigacja, pytam która ? Bo taka dziwna sprawa że w zależności czy użyjemy Google lub maps to nasze miejsce jest określane jako Karskie a w drugiej Słupskie, on użył oczywiście niewłaściwej tej od Google. Rachunek za prąd dalej liczą i nie wiadomo ile im to jeszcze zajmie.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_8971.jpg (1.28 MB, 16 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_8969.jpg (1.22 MB, 14 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2023, 11:13   #1809
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 1,000
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 1 dzień 5 godz 55 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Sarny powróciły na stare śmieci. Myślałem że jest tylko jedna ale wczoraj ujawnił się też koziołek, czyli mamy parkę. Wczoraj wieczorem zaparkował nam na podwórku radiowóz, wychodzę i pytam w jakiej sprawie. Przyjechali na zgłoszenie pod adres Rataje Karskie 84 to u wujka naprzeciwko, ale dopytuję jeszcze raz jaki adres Karskie 84 no to i mówię żeby nie straszyli gościa bo to Słupskie 84. Pytam kto ich tutaj przyprowadził, jeden mówi że nawigacja, pytam która ? Bo taka dziwna sprawa że w zależności czy użyjemy Google lub maps to nasze miejsce jest określane jako Karskie a w drugiej Słupskie, on użył oczywiście niewłaściwej tej od Google. Rachunek za prąd dalej liczą i nie wiadomo ile im to jeszcze zajmie.
U nas saren i dzików sporo, wchodzą przez nieszczelny płot na działkę. Ale wczoraj pierwszy raz widziałem koziołka. Chodził sobie kilka metrów od nas po działce.
krakus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2023, 12:16   #1810
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 12 min 57 s
Domyślnie

Pieknie tam macie. U nas 1000 wilków zezarlo wszystko i zobaczenie czegoś innego oprócz wilka graniczy z cudem.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.