Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.05.2023, 12:34   #11
maciekrom


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Łódź
Posty: 270
Motocykl: CRF 1100 DCT
Przebieg: 42000
maciekrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 7 godz 42 min 29 s
Domyślnie

Ogólnie to od 7 lat nie dotknąłem się do pompy ciepła więc z tym serwisantem to bez przesady, a założyłem używaną pompę Daikin, która już miała 6 lat, czyli razem 13. Sprawdzić przy wyborze firmy czy ktoś w okolicy jest, zresztą przecież ktoś będzie musiał to podłączyć. Jeżeli chodzi o marki to Daikin, Mitsubishi Zubadan, Fujitsu, znajomy, który ostatnio zakładał przez pół roku zgłębiał temat wspominał też o Panasonicach, że też mocno rozwinęli się w pompach.
maciekrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2023, 08:08   #12
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Popełniłem ten temat pewnie z dwa lata temu więc czuję się w obowiązku Szkodnik posiada od października 2021 Daikina Altherme 3 Bluevolution 8kW 230l. i jest póki co BARDZO zadowolony. Nie chcę nikomu robić reklamy ale montażem, pomimo, iż kupowana była u Nich wyłącznie jednostka zewnętrzna, /wewnętrzną udało się zdobyć nową, ponad połowę taniej "z drugiej ręki"/ zajmowała się firma Klimasoft Kraków. Całość transakcji zakupu oraz montaż, organizacyjnie ogarniał /szef, pracownik / Pan Dariusz Kopacz - polecony w trakcie rozmowy telefonicznej przez kogoś, kto odebrał na infolini Daikina. Bez seksualnych podtekstów muszę stwierdzić, że satysfakcja była pełna - profesjonalizm na najwyższym poziomie. Pan Darek mailowo podał jak wykonana pod ich montaż ma być instalacja kotłowni , po czym przyjechali instalatorzy Klimasoftu i w kilka godzin wszystko zmontowali/odpalili/objaśnili - jedyna wpadka to nie zwrócenie uwagi na ustawienie ciśnienia zasilania wody ze studni głębinowej co skutkowało puszczeniem zaworu bezpieczeństwa na jednostce wewnętrznej - temat został w kilka minut zdiagnozowany i załatwiony. W całym okresie "dogadywania" zakupu, montażu jak i początkowym okresie użytkowania Pan Darek był dostępny pod telefonem - po pewnym czasie ogarnął temat dołożenia do instalacji sterownika Madoka, który ZDECYDOWANIE ułatwia i poprawia obsługę /praktycznie sam dobiera sobie parametry w tym temperaturę zasilania pilnując aby w domu był zadany komfort termiczny/. Co jest istotne instalacja Szkodnika od firmy Klimasoft oddalona jest o 150km. i tu również wymieniona firma nie szukała "sztucznych problemów" załatwiając temat w rozsądnej kasie i nie doliczając ekstra kosztów - raczej normalna stawka na tamten czas coś pod 1500PLN + 300 za dojazd. Daikin jest dość intuicyjny i nawet Ja, będąc z pokolenia pamiętającego co prawda przez mgłę ale jednak, czasy gdy po starym Krakowie węgiel rozwoziły konne "ciężarówki" - w podstawowym zakresie potrafię go ogarnąć. Podsumowując: ogrzanie chaty ok. 120-130m2 z dobrą izolacja termiczną + duży komfort c.w.u dla w/w PC nie stanowiło najmniejszego problemu /my tu mamy raczej zimno więc każdy inny region Polski Daikinowi straszny nie będzie/. Zużycie na c.o 100% podłogówka + c.w.u od czasu instalacji czyli 19 miesięcy w tym dwa pełne sezony grzewcze to 8000 Kwh.
Drugie moje doświadczenie z PC to dość świeży temat De Dietricha Alezio SV200 8 MR zainstalowanego i w końcu uruchomionego u córki w Krakowie. Samego urządzenia nie potrafię jeszcze ocenić bo po dwóch tygodniach nierównej walki z uruchomieniem niby działa poprawnie /koncepcji było wiele, dobijano kilkakrotnie czynnik R32, straszono nieszczelnością na "zatopionej" w posadzce magistrali pomiędzy jednostkami, sugerowano uszkodzenie całej pompy, zwalano winę na wykonawcę kotłowni,.../ ale sama jakość obsługi to przeciwieństwo tego co zaprezentował Klimasoft. Pewnie było tu sporo winy po stronie dewelopera, który nastawiony na końcowy zysk ogarniał temat po kosztach ale jeśli nawet, to sam profesjonalizm przysłanych przez firmę "fachofcuuufff", która sprzedała na inwestycji osiem kompletów za cirka ćwierć miliona złotych, woła o pomstę. Koniec końców po fafnastu interwencjach zjawił się ktoś kompetentny z "samej centrali" De Dietricha i temat w dwie godziny załatwił /ponoć zupełnie źle ustawiano parametry w "panelu serwisanta" i jak Pan stwierdził "nie miało to prawa działać"/ ale niesmak pozostał - nie chcąc kogoś skrzywdzić /może to tylko jednorazowa wpadka/ nazwy firmy nie podam ale w Krakowie jest to jedna z "poważniejszych".

Ps.
Jeśli zdecyduje się kiedyś być "eko" i zmienić u siebie gaz na PC to na 100% będę sugerował się poziomem i dostępnością montażu/serwisu - szukaj czegoś co w Twojej okolicy ma możliwie pełne wsparcie serwisowe bo w końcowym rozrachunku nawet te 2.500PLN /tyle dokładnie więcej, sugerowany przeze mnie deweloperowi Klimasoft , wycenił Altherme/ nie jest warte późniejszych przygód
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2023, 08:26   #13
Africa Tigg
 
Africa Tigg's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Łódź
Posty: 294
Motocykl: CRF 1000 DCT
Przebieg: 65000
Africa Tigg jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 22 godz 59 min 45 s
Domyślnie

Dzięki za wszystkie opinie. Czytając internety z pompami jest tak , że część ludzi zakłada i zapomina na lata o jej istnieniu, a druga cześć ciągle coś tam gmera i walczy z tematem.
Najczęściej problem tkwi w źle dobranym urządzeniu lub po stronie wadliwego montażu.
Africa Tigg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2023, 22:24   #14
Gretel


Zarejestrowany: Sep 2023
Posty: 1
Motocykl: RD03
Gretel jest na dystyngowanej drodze
Online: 27 min 41 s
Domyślnie

Od około trzech lat używam pompy ciepła Aquamonkey do podgrzewania wody. Chcę powiedzieć, że jest to skuteczne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie do podgrzewania wody w domach i budynkach komercyjnych. System ten wykorzystuję do podgrzewania wody na cele domowe oraz do podgrzewania basenu.

Ostatnio edytowane przez Gretel : 05.10.2023 o 13:58
Gretel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2023, 22:32   #15
sluza
 
sluza's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Bialystok I Akalice
Posty: 1,706
Motocykl: AT RD07a; XR600R
sluza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 18 godz 34 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gretel Zobacz post
Od około trzech lat używam pompy ciepła Aquamonkey do podgrzewania wody. Chcę powiedzieć, że jest to skuteczne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie do podgrzewania wody w domach i budynkach komercyjnych. System ten wykorzystuję do podgrzewania wody na cele domowe oraz do podgrzewania basenu.
Zarąbiście Gretel . A czym smarujesz chleb?
sluza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pompa paliwa XRV Krzych_BBI Uklad paliwowy i wydechowy 21 24.08.2019 12:38
Pompa hamulcowa rd03 regers Hamulce, kola, opony 6 14.01.2019 05:42
LC4 pompa paliwa Evvil Uklad paliwowy i wydechowy 0 18.08.2016 16:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.