Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.06.2015, 19:19   #131
JanuszCh.


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Dubiecko
Posty: 19
Motocykl: Varadero XL1000
JanuszCh. jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 godz 58 min 0
Domyślnie

Czekam więc na ocenę expertów w tej materii
JanuszCh. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2015, 21:48   #132
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 31 min 58 s
Domyślnie

JanuszCh.
obejrzyj sobie w necie filmiki z SH20 i sam oceń czy dasz radę.

Te 65 % trasy nie jest mega trudne ale to nie leśna droga czy twardy, ubity szuter jak na polskiej drodze. Są odcinki z luźnym tłuczniem, ostre, wystające kamienie, jest kilka wymagających zjazdów.

Jeżeli nie jeździłeś w tego typu terenie to odradzam pchać się tam na pierwszy raz załadowanym motocyklem z plecakiem na pokładzie. Do tego będziecie sami. Jeżeli odpukać coś się stanie to co zrobisz? Zostawisz dziewczynę w palącym słońcu - tam o cień trudno i sam będziesz dymał kilka czy kilkanaście kilometrów do wioski po pomoc?

Co innego leciec tam solo w grupie sprawdzonych znajomych, na których można liczyć a co innego jechać tam samemu biorąc odpowiedzialność za pasażerkę.

Kilka postów wcześniej stary wyjadacz tamtejszych rejonów el senior Sowizdrzał odradzał Ci trasę z Burrel do Krume jako trudną dla Viadra z pasażerem a SH 20 jest w mojej opini trudniejszą drogą.

Do tego napisz jakie masz kapcie w tym Viadro, bo jak się wybierzesz na SH 20 czy do Theth na gumach typowo szosowych to o kłopoty nietrudno.

To tylko takie moje przemyślenia.

Ostatnio edytowane przez Navaja : 23.06.2015 o 21:53
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2015, 22:12   #133
JanuszCh.


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Dubiecko
Posty: 19
Motocykl: Varadero XL1000
JanuszCh. jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 godz 58 min 0
Domyślnie

Kapcie to nówki ANAKEE 2.
Nad SH 20 to zastanawiam się dlatego, że kolega jacoo powyżej rzucili taką propozycję.
W kierunku Theth jeżeli polecę to tylko tyle ile będzie asfalcik, nie zamierzam udowadniać nikomu a tym bardziej sobie że dam radę
Skoro oceniasz że Sh 20 jest trudniejszą aniżeli trasa Sh37- 38 to już wiem gdzie nie pojadę
Moja dziewczyna to matka moich dzieci, co prawda dorosłych już ale nie chciałbym jej narażać na jakieś niepotrzebne sytuacje stresujące. Wolałbym jej nie zniechęcić do wspólnego podróżowania.
Dzięki za sugestie.
JanuszCh. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2015, 22:18   #134
Kristos
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Dorzucę swoje 3 grosze...
Jeśli potrafisz jeździć, to nie masz czym się przejmować. SH 20 moim zdaniem jest łatwiejsza od SH 21. Ja nigdy nie byłem tam na innych jak szosowe gumy, używam mitasa E08. Na kostce na szutrze, przy małej mocy nie ma zabawy- trudno poganiać bokami.
Moje filmiki:
https://www.youtube.com/watch?v=ey40J0Ew9Lc
https://www.youtube.com/watch?v=8AR2dOLm-VA
Co prawda nigdy nie jechałem z pasażerem....
SH 21 w tym roku zajęło mi około sześciu godzin. Może gdybym co parę metrów nie stawał było by szybciej, ale widoki są tak piękne... I motorek się grzał...
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2015, 22:53   #135
Kristos
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Jeszcze dwa z tego roku, wykonane przez mojego kolegę:

https://www.youtube.com/watch?v=zsDHAF44DBs
https://www.youtube.com/watch?v=W27LFcUEYAU

Faktem jest, że po deszczu są miejsca gdzie trzeba się troszkę pogimnastykować. Jak jest sucho to goldłingiem można lecieć.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2015, 08:58   #136
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Kristos
Za te Bałkany na Jawie TS 350 to ja przed Tobą czapkę zdejmuję i Ci nią zakurzone kozaki omiatam.

JanuszCh.
Gdzieś tu na forum była relacja ludzi, którze SH20 we dwójkę Hornetem na typowo gładkich kapciach zrobili. Tak więc wszystko się da. Tyle tylko, że oni jechali w grupie a Wy będziecie leciec sami.
Kolega Głazio przeleciał tą trasę na 1150 GS z małżonką na pokładzie ale to doświadczony podróżnik a jego żona na niejednej wyprawie z nim była.
Wszystko więc zależy od Waszych doświadczeń.

Ostatnio edytowane przez Navaja : 24.06.2015 o 09:03
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2015, 09:23   #137
bouli
 
bouli's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: نيسا Nysa
Posty: 264
Motocykl: RD04
Przebieg: rośnie
bouli jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 19 min 35 s
Domyślnie

Tydzień temu wróciłem SH 20 od Bashkimi do wsi Tamarë szuter, kamienie czasem luźna nawierzchnia prace postępują szybko ale warto przejechać od Tamare do Szkoder nufka asfalt .
bouli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
albania po taniości... astronom Umawianie i propozycje wyjazdów 5 11.08.2012 22:30
24.07-06.08.2010 Albania Matek Umawianie i propozycje wyjazdów 4 23.07.2010 04:30
Albania 1.05-8.05.2010 joker Umawianie i propozycje wyjazdów 4 17.04.2010 07:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.