Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Polska

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 11.08.2020, 13:18   #30
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,856
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 dni 6 godz 35 min 50 s
Domyślnie

Rano po śniadaniu dolatujemy do Dębek bo mieliśmy jeszcze chytry plan spłynięcia Piaśnicą do morza. Okazało się, że rzeka jest niesamowicie oblegana a sam odcinek spławny to może 2 godziny. Odpuszczamy. Postanawiamy sprawdzić jak wygląda obłożenie na plaży ale rezygnujemy po zapoznaniu się z ciągnąca na plażę ruchomą masą z parawaniarstwem. Teraz ta sztuka weszła na wyższy level bo ludkowie ciągną już czterokołowe wózki w których wożą cały majdan.
Masakra. Spadamy do Jastarni. Kontrolnie wykonuje telefon na Maszoperię choć wiem, że raczej nie ma szans na postawienie auta. Nie ma żadnych. Może na jedną, dwie noce pod mały namiot.
Olewamy Maszo. Podjedziemy rowerami.
Objeżdżamy chyba wszystkie campingi w Jastarni. Nigdzie nic. Oczywiście mam plan awaryjny na miejscówkę w porcie koło knajpy Ananasy, lub wcześniej bo tam zawsze się auto wciśnie.
Bez nadziei podjeżdżam na Camping Molo Surf i bingo. Jest nawet parcela. Niestety tanio nie jest 150 ziko. Woda i prąd w cenie. Zostajemy.
Nie będę was zanudzał co tam się dzieje, jedynie w kwestii ciekawostki na campingu było organizowane wesele w ostatnią noc. Grubo.
W każdym razie z informacji praktycznych. Ceny na półwyspie na campingach powariowały. Parcela 150 ziko za dobę i to jest tanio. Bywają droższe. Wynajęcie przyczepy (o ile taki cud jest jeszcze możliwy w sezonie) to około 600 ziko za dobę. Są tańsze opcje podnajęcia od tych co wynajmują parcele na cały sezon za około 450 pln. To i tak kupa kasy skoro 2 lata wcześniej płaciliśmy 200-250 pln za przyczepę. Teraz za tyle na niektórych campingach można nie dostać parceli pod kampera.
Ceny w sklepach posrane. Dość powiedzieć, że taniej można kupić browar na stacji paliw koło Biedy w Jastarni niż w Lewiatanie kilkaset metrów dalej.
Po budżetowych kajakach i polu w Łupawie tutaj zaczynają się wydatki. Ludzi na campingach jest mnóstwo, natomiast widziałem jeszcze ogłoszenia z pokojami, domkami etc. więc da się coś złapać.
Zrobili fajną bazę z żarciem w porcie nazywa się FoodPort. Stoi kilka foodtracków z niezłym i relatywnie tanim jedzeniem. Do tego knajpa z alko i muzyka na żywo. Super. Wieczorkiem miałem dwa kroki, żeby przy piwku posłuchać jednego Marokańczyka o nazwisku Ayoub Houmanna.
W sumie spoko. Bardzo pozytywny koleś.
To tyle z relacji. Dzięki i zdrówka wszystkim. Wysokich lotów życzę.

Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wyrobisko 2020 24.04-26.04.2020 ŁysyDLE Imprezy forum AT i zloty ogólne 35 27.04.2020 19:41
Delta Dunaju kajakiem - jak to ogarnąć? Poncki Przygotowania do wyjazdów 18 07.01.2020 22:11
Bory Tucholskie rowerem/kajakiem matjas Inne tematy 11 12.07.2018 23:05
Piotr Kuryło płynie kajakiem Wisłą.... graphia Kwestie różne, ale podróżne. 47 04.08.2013 11:50
Kajakiem do raju - Baleary 2010 Zazigi Trochę dalej 58 11.02.2011 21:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.