Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.09.2008, 03:39   #1
petrosbike
 
petrosbike's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Łęczyca
Posty: 220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
petrosbike jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 21 min 59 s
Domyślnie Bi-xenony H4

Witam- ostatnio pojechała mi oryginalna żarówka H4 60/55 W taka niebieska co przyjechała w moim trampie z niemiec. Swieciła niezle. Załozyłem nową H4 zwykłą no i porażka - światło mdłe jak ze swiecy woskowej. Wypatrzyłem na allegro taki zestaw i mysle intensywnie coby zakupić
http://moto.allegro.pl/item440507455...er_gratis.html
Jakie sa opinie forum - czy to sie sprawdza? Czy też trzeba zakładac chłodnice i spryskiwacze na reflektor?
petrosbike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 08:25   #2
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał petrosbike Zobacz post
Czy też trzeba zakładac chłodnice i spryskiwacze na reflektor?
HIDy sa chłodniejsze od zwykłych halogenów - nie musisz się bać o przegrzanie.
Zdrowia!
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 08:36   #3
Bonjour
 
Bonjour's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 302
Motocykl: RD07
Bonjour jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 5 godz 6 min 26 s
Domyślnie

Widziałem cos podobnego na stacji orlenu. Dwie żarówki H4 Philips-a. Philips reklamuje na opakowaniu że dają do 20% dłuższy strumień światła i chyba 50% jaśniejszy. Soczewki tych żarówek barwione sa na niebiesko. Dwie kosztowały 55 zł więc to chyba nie były xenony ale za to 5 razy tańsze a może też niezłe. ALe tego nie sprawdziłem, tyle co wyczytała.
__________________

Bonjour jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 09:59   #4
hans
 
hans's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Krk-NH
Posty: 381
Motocykl: XT 600E stage 2
hans jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 10 godz 32 min 11 s
Domyślnie

wiec,
mialem takie cos w poprzednim moto (cbr) i powiem tak: pomnijając kwestie legalnosci a borąc pod uwage kwestie zasiegu, mocy, itd - warto.). bylem b. zadowolony.

nie wiem tylko jak z zywotnoscia żarnika na dziurach (cóż, CBR z z asfaltu jnie schodzila)

pozdr

J
hans jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 12:37   #5
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Mnie wk*rwia, że policja nie trzepie kasy na mądrych inaczej, mających takie gówna w światłach oślepiając kierowców z naprzeciwka.

Po cholere to ładować? Trwać w mylnym błędzie, że skoro lepsze światło, to lepiej widać...? Gówno prawda. W nocy oślepia, Ci z naprzeciwka widzą mniej i niebezpieczeństwo czołówki większe.



Czasem na prawdę marzy mi się praca w policji na jakimś BMW i bezlitosne tępienie debilizmu w dresie i światełkami z remizy. DO tego brak migacza, nietrzymanie się swojego pasa, parkowanie gdzie popadnie... Normalnie nic tylko bym klepał mandaty, muahahahahahhaa!!

.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 12:45   #6
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
Po cholere to ładować? Trwać w mylnym błędzie, że skoro lepsze światło, to lepiej widać...? Gówno prawda. W nocy oślepia, Ci z naprzeciwka widzą mniej i niebezpieczeństwo czołówki większe.
.
A skąd ten wniosek? Sprawdzałeś sam, czy po prostu mijał Ci ktoś z ch...owo wyregulowanym reflektorem?
Zdrv!
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 12:53   #7
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Nie minął mnie nikt z dobrze wyregulowanymi światłami. Tak o!


PS: moim zdaniem, które jest mojsze bardziej niż wajsze, Zenony H4 to remiza.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 13:13   #8
szwedzkikucharz
poleca: filcy - jako obuwie trwałe, zawsze modne i wygodne
 
szwedzkikucharz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: W-wa/Stare Bielany
Posty: 862
Motocykl: RD07a
szwedzkikucharz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 17 godz 34 min 28 s
Domyślnie

Ja tam się nie znam, wiem tyle co gdzieś tam usłyszę albo przeczytam, dlatego wkleję fragment tekstu popierającego linię Wiecznego:

Cytat: Można się spodziewać, ze reflektory ksenonowe już niebawem zagoszczą w motocyklach seryjnych. Proces ich wdrażania jest znacznie opóźniony w stosunku do tego, co dzieje się w samochodach, ale też specyfika ruchu motocykla sprawia konstruktorom znacznie więcej problemów. Duże amplitudy ruchów wzdłużnych, zarówno na nierównościach drogi, jak i podczas hamowania czy przyspieszania, a także boczne przechyły pojazdu, wymagają zastosowania niezwykle sprawnego systemu poziomującego. Modyfikacje samej instalacji elektrycznej nie są szczególnie skomplikowane. Samodzielne montowanie lamp wyładowczych w tradycyjnych reflektorach to naruszenie warunków homologacyjnych motocykla i całkowite lekceważenie innych użytkowników dróg, permanentnie oślepianych taką bezmyślną przeróbką.

Źródło: D. Dobosz, Od karbidu do ksenonu, "Świat Motocykli" nr 10/2008, s. 122.
__________________
"Im wyżej się wznosimy tym mniejsi wydajemy się być tym którzy zostają na dole" F. Nietzche

Ostatnio edytowane przez szwedzkikucharz : 29.09.2008 o 13:31 Powód: Poplątałem tytuł publikacji, było "Od ksenonu do karbidu". Mówiłem, że się nie znam :)
szwedzkikucharz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 13:24   #9
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał szwedzkikucharz Zobacz post
Cytat: Można się spodziewać, ze reflektory ksenonowe już niebawem zagoszczą w motocyklach seryjnych. Proces ich wdrażania jest znacznie opóźniony w stosunku do tego, co dzieje się w samochodach, ale też specyfika ruchu motocykla sprawia konstruktorom znacznie więcej problemów. Duże amplitudy ruchów wzdłużnych, zarówno na nierównościach drogi, jak i podczas hamowania czy przyspieszania, a także boczne przechyły pojazdu, wymagają zastosowania niezwykle sprawnego systemu poziomującego. Modyfikacje samej instalacji elektrycznej nie są szczególnie skomplikowane. Samodzielne montowanie lamp wyładowczych w tradycyjnych reflektorach to naruszenie warunków homologacyjnych motocykla i całkowite lekceważenie innych użytkowników dróg, permanentnie oślepianych taką bezmyślną przeróbką.

Źródło: D. Dobosz, Od ksenonu do karbidu, "Świat Motocykli" nr 10/2008, s. 122.
No! To jest w końcu jakiś konkret w temacie
Zdrowia!
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 13:36   #10
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

O, jest coś ciekawego w ŚM . Mam akurat ten numer, kupiłem dla tej naklejki. Wiecie, "WSZYSCY SIĘ ZEMŚCIMY" .
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
xenony... halogeny.. marecki999 Wszystko dla Afryki 22 01.01.2014 14:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.