Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Zastosowanie praktyczne

Zastosowanie praktyczne Pytania i porady

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.07.2012, 12:12   #21
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
62 jest szybsza to fakt ale również 2x szybciej spożywa baterie
matjas
Ale ponieważ wytyczenie i wyliczenie trasy, przesuwanie ekranu jest jakieś 5-6x szybsze to i tak jesteś do przodu W 62 można ustawić, aby cały ekran (nie tylko podświetlenie) wyłączał się gdy nie ma potrzeby (odpali się sam przed zwrotem lub po naciśnięciu któregoś z przycisków) - wtedy bateria trzyma na prawdę długo. Na trasie bardzo przydatne.

Cytat:
Napisał Adaśko Zobacz post
To moze ktoś z Was nauczy mnie jak to ogarnac....
[..]
Błagam tylko nie odsyłajcie mnie na forum garniaka bo nie ma ......a zebym przez to przebrnął...połowy nien rozumiem co tam do siebie "fanatycy" rozmawiają.
Ni ma lekko - było na forum pisane, że z outdoorowego garmina to się trzeba "doktoryzować" albo odpuścić. 60tka wymaga sporo cierpliwości - zarówno do nauki jak i późniejszej obsługi, ale daje spore możliwości za to, jak człowiek już się przyzwyczai. Niemniej "niemoc obliczeniowa" jest stale irytująca, trzeba się pogodzić. Do nawigacji tylko po czarnym jest wiele bardziej bardziej użytecznych i przyjaznych wynalazków. Za to o garmina nie musisz się martwić topiąc sprzęta czy obawiać się, że ładowarka znowu padnie. Do endurzenia i jako uniwersalny sprzęt (off+on) to fajny i użyteczny sprzęt.

Jeśli chodzi o prędkość to proponowałbym sprawdzić, czy karta w urządzeniu nie jest jakimś niskobudżetowym wynalazkiem - dobra karta może przyśpieszyć wyliczanie dłuższych tras. Spróbuj też innej mapy, żeby mieć porównanie (n.p. starszej topo). Być może masz teraz nawrzucanych i aktywnych sporo map (i tak będzie widać tylko pierwszą od góry) - strasznie by to spowalniało urządzenie (niestety w 60tce wszystkie mapy są zapisywane do jednego pliku i nie da się prosto "wyciepać" zbędnych, choć sama ich deaktywacja powinna być odczuwalna).

Sam sprzęt jakby nie patrzeć technicznie jest sprzed (ponad już) dekady - przypomnijcie sobie jakie wtedy n.p. komórki były w porównaniu do obecnych. Fakt - długo trzymały na bateriach i były pancerne

Wyliczanie dłuższych odcinków trasy może zająć kilka minut - szczególnie irytujące może to być podczas prowadzenia grupy, gdy się pobłądzi trochę Najlepiej dzielić dłuższą trasę na mniejsze etapy i dopiero po przejechaniu go liczyć następny kawałek. Szczerze pisząc ja 60tki (i 62 raczej też) używałem razem z tradycyjną mapą na której wymyślałem swoją trasę, którą następnie "wymuszałem" na odbiorniku za pomocą odpowiednio gęsto nastawianych punktów pośrednich - garmin potrafi czasem policzyć takie trasy, że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, dlatego często lepiej nie zostawiać mu za dużo swobody w tej materii. Jeśli chodzi o liczenie tras - sporo zależy od map, bo każda droga ma przypisany "gatunek jakościowy", śr. prędkość podróżną i dodatkowe parametry (n.p. kierunkowość, wyłączenia, punkty połączeń z innymi drogami), które są wykorzystywane do liczenia trasy, a które niekoniecznie korespondują z tym co widać wizualnie (zresztą inne systemy nawigacji też tak działają, choć w ich przypadku zwykle nie jest to dużym problemem). W przypadku wielu map garminowych w jednym miejscu te dane są dokładne i precyzyjne a w innym zupełnie od czapy i navi prowadzi podwórkami zamiast autostradą (albo policzy trasę 120km zamiast 20km mniej więcej równorzędnymi drogami - bo mu wyszło, że tak będzie lepiej; przypadek z życia z Czarnogóry na CN). Dlatego lepiej go kontrolować w tej materii.


Cierpliwości życzę
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2013, 21:35   #22
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

czy da się jakoś zmienić orientację wyświetlania mapy w 60?
z poziomu menu chyba nie...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2013, 22:29   #23
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Da się albo strzałka w górę albo północ na górze wyświetlacza. W menu gdzieś
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2013, 00:22   #24
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 36 min 3 s
Domyślnie

z pozycji mapa:

- menu
- ustawienia mapy
- enter
- orientacja mapy
a.. Pln - góra
b.. Kurs -góra
Sławekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2013, 11:54   #25
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

tylem wiem siostry.
chodzi o to, zeby umieścić urządzenie hm... w poziomie.
zastanawiam się już przed sezonem nad zaszczepieniem 60tki do mojego bandita a nie ma tam wiele miejsca nad zegarami - stąd pomysł z poziomym umieszczeniem urządzenia.
wydaje mi się, że z menu się nie da. ale może są jakieś softy?
matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2013, 17:00   #26
Agent
 
Agent's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 304
Przebieg: ~
Agent will become famous soon enough
Online: 2 tygodni 5 dni 1 godz 37 min 39 s
Domyślnie

Hej,
Nie chce tworzyć nowego wątku, więc zapytam tutaj.
Są jakieś zamienniki ładowarki 'samochodowej' do 62s? /gdzie kupić?
Oryginał kosztuje 80 zeta, co jest kwotą mocno wygórowaną, w porównaniu do zamienników do wszelakich modeli nawigacji w cenach kilkanaście - dwadzieścia pare zł..
Chińczycy jeszcze tego nie podrobili?
Agent jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Garmin 62s vs. 78s zimny Hardware 16 07.02.2012 21:40
Garmin 76 CS Franz Inne tematy 15 05.05.2010 23:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.