Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.03.2009, 18:47   #1
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie Pytanie do tych co wolą osiemnastki

Witam,
dziwne ale szukajka nic nie znalazła.
Zastanawiam się nad zmianą felgi na węższą. Kto wie o czym trzeba wiedzieć? Liczba szprych bywa chyba różna... Jaką felgę polecacie? Ile kosztuje przekładka?
pzdr.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2009, 18:59   #2
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 3 min 20 s
Domyślnie

DID, Excel, Rexfelgen w takiej kolejnosci.

Przekladka to od 80-200zl za przeszprychowanie.

Na jaką szerokość chcesz felge zmienić?
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2009, 19:26   #3
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

W tej chwili mam 4 cale z tyłu a to trochę za dużo. A na jaką chcę zmienić? Sam nie wiem, czekam na dobre rady...
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2009, 19:47   #4
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Niezwykle ważne jest aby odpowiedzieć sobie na pytanie do jakiego motocykla chcesz to koło. Z opisu wynika, że masz KTM-a więc masz i 18" na tyle i chyba 36 szprych czyli tyle ile normalnie ma być, więc proponuje jakiegokolwiek Excela od 2,50" w górę i będzie "git" choć do takiego bydlaka poniżej 3" bym raczej nie schodził /wsadzisz na taką fele opone od 120 do 140 bez większego problemu/. W AT na tyle jest jak zwykle "nienormalnie" czyli 32 szprychy na co zreszta należy zwrócić uwagę przy kupnie felgi do przeplotu bo ciężko potem te pozostałe 4 otworki zaspawać - napisz coś więcej o swoich problemach to może poradzimy
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2009, 20:25   #5
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

No dobra, już wyjaśniam problem.
Chodzi faktycznie o bydlaka czyli LC8Adv i o jego tylne koło. Seryjna oponka to Pirelli MT90 w rozmiarze 150. Na asfalt super w błoto bez sensu. Rozglądałem się za drugim kompletem kół żeby sobie czasami z czarnuchami polatać. Cena mnie powaliła i niewiele dokładając kupiłem sobie do lasu EXC. Poszedłem po bandzie. Motocykl zajefajny ale niestety tylko do szaleństw. Z afrykami nie da się nim jeździć (nuda i mały bak). Więc nadal przekładam oponki w LC8. I tu sedno problemu. Najszersza opona enduro jaką można dostać to 140. Jest tak rozpłaszczona na feldze że aż przykro wygląda. Ale chodzi oczywiście nie o wygląd. Strasznie kiepsko się lata w winklach. Podejżewam, że to właśnie przez tą szeroką felgę.
Na drugi komplet kół brakuje kasy (EXC nie sprzedam!!!). Pomyślałem, że może wsadziłbym trochę węższą felgę. Najlepiej taką, żeby i rozmiar 150 i rozmiar 140 jako tako na nią pasowały. Ewentualnie na szosie też bym latał na 140.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.03.2009, 18:36   #6
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Moim zdaniem najtaniej jednak wyjdzie poszukanie drugiego kompletu kół. Rozeznaj temat odnośnie ośki przód/tył, mocowania tarcz hamulcowych, zębatki oraz "sprzegieł" pod nią i jeśli masz KTM-owski standard to kup sobie używany komplet np. na niemieckim ebay-u od jakiegokolwiek pasującego pomarańcza, Huski, Vora czy innego potwora. Takie rozwiązanie będzie miało jeszcze tą przewagę, że inwestując powiedzmy 300EU /za tyle dokładnie kupiłem komplet Exceli/ zanabędziesz pakiet przy którym serce ci nie padnie po pierwszym zagięciu feli co na 99,9% przy lataniu w terenie wcześniej czy później nastąpi - cudów ni ma coś się spierd... musi. Przy okazji do takiego kółka założysz sobie trzymaki i będziesz mógł latać na ciśnieniu zbliżonym do tego co nurkowie na 10m mają /o przyjemności trzepania afrykańskich dupsk nie wspomnę/. Jeśli natomiast rozmiar "osiek" jest różny a dodatkowo dojdzie jeszcze problem gumowych "sprzęgieł" które jako żywo na tyle w Hondzie występują to kup gołe fele /przód od 1,65" w górę a tył od 2,50" wzwyż/ i dokonaj ich przeplecenia - tańszego rozwiązania raczej nie znajdziesz. Ja osobiście, z uwagi na zwiększone prawdopodobieństwo uszkodzeń felgi w terenie odradzał bym wymienianie samego tyłu /tym bardziej w Lc8, który raczej tani nie jest/. POZDRAWIAM i powodzenia

Ps.
Przeplecenie to coś kole tego co napisał Ramires /Ja normalnie płace zawsze +- 100 zł./, pamietaj !! nie oszczędzaj na przodzie, jak poszukasz i pod ogonem się nie pali to używaną felge wyrwiesz w granicach 150-200 zł czyli komplet na obie ośki z robocizną i tak nie przekroczy 6-ściu stów.

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 23.03.2009 o 18:43
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.03.2009, 20:02   #7
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

No właśnie od niczego innego nie podejdą. Chodzi tu o mocowania tarcz hamulcowych (z przodu 2) itd. Poczytam jeszcze ale z tego co wiem na dziś to trzeba kupić drugi komplet kół, wybebeszyć piasty z tarczami, kupić dodatkowe felgi i zapleść. Tylko ta kasa...
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2009, 14:56   #8
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 3 min 20 s
Domyślnie

Ja też jestem za Infidel Corner
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dla tych co chcą sami... Pastor Wszystko dla Afryki 37 15.05.2014 01:17
Albania - pytanie do tych co byli STRUś Przygotowania do wyjazdów 17 23.11.2011 23:30
Dla tych co chcą na Bałkany Michasso Trochę dalej 20 09.08.2009 09:04


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.