Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.01.2024, 07:35   #1951
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Oczekując na nowe rozliczenie można spojrzeć na dane w ujęciu historycznym. Tak się prezentuje zużycie w ujęciu statystycznym. Obejmuje ono całość zużycia energii w gospodarstwie, grzanie, świecenie, mycie, gotowanie, ładowanie auta, akumulatorów, jednym słowem wszystkiego co można zrobić z prądu. Czy to dużo czy mało, pozostawiam indywidualnej ocenie, aby nie dzielić na biednych i bogatych, chudych i z niekorzystną wartością bmi
Załączone Grafiki
Typ pliku: png IMG_3229.png (200.3 KB, 26 wyświetleń)
Typ pliku: png IMG_3230.png (207.6 KB, 25 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2024, 08:08   #1952
Ropuch
 
Ropuch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 1,085
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 80800
Galeria: Zdjęcia
Ropuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 godz 4 min 5 s
Domyślnie

Consigliero, nie odbierz tego proszę złośliwie ale jak widzę Twoje zaangażowanie w obsługę tego całego systemu i pozornych oszczędności to dochodzę do wniosku, że jesteś niewolnikiem swojego własnego kwadratu
Zabijanie się o pojedyncze kW chyba nie ma sensu... ja bym zwariował
KrK chyba już tak mają
Ludzie, dom ma być dla nas, a nie my dla domu.... żyjcie, zwiedzajcie, bądźcie zdrowi i szczęśliwi
Szacun za to, że domek jest mały i przytulny, opierdoliłbyś to kozą z 5m3 drewna w sezonie w przyjemnym klimacie i super poczuciu ciepła

Tak jak napisałem powyżej, nie miej do mnie żalu o ten wpis ale ja tak to widzę
Ropuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2024, 08:53   #1953
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Ogrzewanie kozą domku w tej technologii nie daje przyjemnego klimatu. Nie dogrzejesz skrajnych części budynku. Oczywiście zależy to od umiejscowienia źródła ciepła i kilku istotnych czynników ale jak Consi wyjeżdża do KRK to po powrocie i odpaleniu kozy dojście do zadowalającej temperatury zajmuje sporo czasu. Sam mam dom drewniany więc trochę doświadczenia przez 18 lat się zebrało. Wydaje się że to co Consi popełnił jest wystarczająco wydajne a do tego względnie bezobsługowe i tanie w eksploatacji. Kozą się tego nie pogoni. Zawsze można zapalić dla sportu i czystego fanu patrzenia w ogień ale jako główne źródło ogrzewania bym tego nie wybrał.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2024, 09:32   #1954
jezyk0
 
jezyk0's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 38
Motocykl: XL600V, EXC 450
jezyk0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 22 godz 30 min 32 s
Domyślnie

Zamiast kozy/kominka rozwiązaniem jest zbudowanie pieca kaflowego. W domach drewnianych gdy przestaje się palić/tlić ogień w kozie/kominku bardzo szybko się wychładza.
jezyk0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2024, 10:19   #1955
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ropuch Zobacz post
Consigliero, nie odbierz tego proszę złośliwie ale jak widzę Twoje zaangażowanie w obsługę tego całego systemu i pozornych oszczędności to dochodzę do wniosku, że jesteś niewolnikiem swojego własnego kwadratu
Zabijanie się o pojedyncze kW chyba nie ma sensu... ja bym zwariował
KrK chyba już tak mają
Ludzie, dom ma być dla nas, a nie my dla domu.... żyjcie, zwiedzajcie, bądźcie zdrowi i szczęśliwi
Szacun za to, że domek jest mały i przytulny, opierdoliłbyś to kozą z 5m3 drewna w sezonie w przyjemnym klimacie i super poczuciu ciepła

Tak jak napisałem powyżej, nie miej do mnie żalu o ten wpis ale ja tak to widzę
Chyba nadinterpretujesz moje zaangażowanie. To co pokazałem jest wynikiem czegoś co ustawiłem dwa lata temu, jedynie co być może zajmuje mi trochę czasu to obserwacja tego co się dzieje. Jest to też pokazanie rzeczywistych wyników niczym nie zafałszowanych, a nóż może ktoś kiedyś będzie szukał takich danych. Czasami sobie myślę że może kiedyś sobie wstawię jakiegoś Jotula aby popatrzyć na ogień, z drugiej strony w knajpie w ogródku zimowym miałem takowy i już się ognia naoglądałem i raczej bym to traktował jako miły dodatek a nie sposób na grzanie chałupy. Z tym szkocizmem w Krakowie to może i coś jest na rzeczy ale podejrzewam że został bym z takiego towarzystwa wyrzucony za rozrzutność.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2024, 10:47   #1956
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 593
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 22 godz 27 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jezyk0 Zobacz post
Zamiast kozy/kominka rozwiązaniem jest zbudowanie pieca kaflowego. W domach drewnianych gdy przestaje się palić/tlić ogień w kozie/kominku bardzo szybko się wychładza.
Fakt, gustowne piece kaflowe, fajny i dość efektywny ponoć temat. Sprawdzony w naszym klimacie
Teraz, ponoć można sobie grzałkę elektryczną wstawić.

Może widoku ognia nie dają, ale wygrzewanie plecków też fajna sprawa.
Luti jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2024, 10:54   #1957
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Cos podobnego daje kominek steatytowy. Kolega ma to u siebie. Mamy ogień i plecki tez się wygrzeją.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.01.2024, 12:29   #1958
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Pooglądałem sobie i wystarczy. Chciałbym mieć czas aby częściej bywać w naszej chałupie, a tutaj jeszcze 4 lata trzeba się męczyć, no ale postaramy się to jakoś wypełnić coby nie zdziadzieć do końca. Pewnie też nigdy nie będę miał 40 lat ale fajnie sobie spojrzeć wstecz i powspominać, planując jednocześnie ponowne odwiedzenie tych miejsc. Na razie kombinuję aby zrobić serwis Gieesa, przez chwilę nawet rozważałem zakup jakiegoś nowszego, ale jak pomyślałem że a nóż musiałbym się zapisać do jakiegoś klubu posiadaczy albo coś w tym stylu, to damy szansę staremu.

https://goo.gl/photos/BPQHzzyKjPJbzMtAA

https://photos.app.goo.gl/2uou9DiS6RHuwFT86
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2024, 11:01   #1959
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Dzisiaj musiałem odchudzić instalację internetową. Switch który dzielił kabel w salonie pomiędzy urządzenia, odmówił współpracy. Sprawdziłem że kupiłem go w marcu 2023 i na szczęście nie był kosztowny. Niestety przestał działać, chociaż w teorii lampki w gniazdkach mrugają, restart nie pomaga a w gniazdku jest internet co sprawdziłem podłączając jedno z urządzeń, kamery, bezpośrednio. Przez chwilę miałem chęć aby zmienić urządzenie na inne, ale po zmianie internetu z kabla na WiFi nie widzę wielkiej różnicy a kabli jest mniej minus jedno urządzenie które pobierało prąd. Przez chwilę rozważałem nawet inwestycję w dodatkowe urządzenia które się pojawiły ostatnio w wątku internetowym, ale po analizie oraz pomiarach prędkości wykonanych w dniu dzisiejszym w każdym pomieszczeniu, stwierdziłem, że chyba nie ma to najmniejszego sensu.
Załączone Grafiki
Typ pliku: png IMG_1214.png (308.0 KB, 11 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez consigliero : 23.01.2024 o 14:31
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2024, 17:26   #1960
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Epopeji z mieszkaniem ciąg dalszy. Mieszkania nie da się tak łatwo sprzedać, jak ja sobie myślałem w swojej naiwności. Byliśmy u notariusza przedstawiając problem, wcześniej dzwoniłem do znajomego adwokata z prośbą o poradę. Mama ma zdiagnozowanego Alzheimera i szukamy domu opieki. Od września mieszka z nami bo w mieszkaniu nie była bezpieczna. Zapytałem czy zna jakiegoś notariusza aby mieszkanie sprzedać i usłyszałem, że nawet by nie chciał takiego znać. Wymyśliłem, jak mi się wydawało obejście sytuacji, czyli upoważnienie do sprzedaży, to wydawało się do zrobienia. Poszliśmy do pośrednictwa i tam po przedstawieniu problemu poradzili aby podejść do ich notariusza i zapytać, tak też zrobiliśmy przedstawiając sytuację. Notariusz był zainteresowany zakupem ale przed wizytą u niego zorientowaliśmy się w cenach i przedstawiłem mu cenę, przyjął do wiadomości i umówiliśmy się w notariacie. Mama wiedziała gdzie i po co idzie ale po pierwszym pytaniu notariusza wiedziałem że wyjdziemy od niego upokorzeni. Teraz ewentualnie istnieje opcja aby mieszkanie wynająć aby pokryć koszty czynszu i być może coś zostanie aby dołożyć do domu opieki. Pytanie brzmi jak się zabezpieczyć przed nieuczciwym najemcą, bo jakbym jeszcze miał chodzić po sądach, to wolę już zostawić tak jak jest teraz.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.