Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 10.06.2023, 11:38   #1
$zwagier
 
$zwagier's Avatar


Zarejestrowany: May 2023
Miasto: Ostrołęka
Posty: 150
Motocykl: RD07
Przebieg: Tak
$zwagier jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 3 godz 2 min 25 s
Domyślnie Zębatka zdawcza i łańuch

Cześć.

Pierwsza rzecz to łańcuch, poprzedni właściciel wymieniał, nowy na 20 dołku naciągu jak dobrze pamiętam jest. Łańcuch jest sztywny, czyściłem naftą, smarowanie, zrobiłem ponad 300km i znowu czyszczenie i smarowanie, dalej sztywny. Koło obraca się swobodnie. Powód do zaniepokojenia? Czy jeździć obserwować? Niżej wrzucę filmik na yt jak to wygląda.

https://youtube.com/shorts/b_XdHhXun-4

Kolejna rzecz to zębatka zdawcza. Przymierzam się do klejenia na wałku. Zębatka ma luz, sprawdzałem z założonym łańcuchem (wrzucę też link do yt). Czy dobrze sprawdzałem luz? Walek też ma nalot jakby rdzy więc i czyszczenie będzie oczywiście.

https://youtube.com/shorts/87wzFWLVfgQ

Przewertowałem forum, LOCTITE 3450 podobno sprawdza się super i też go będę chciał użyć. Widzę na allegro 25ml za 54zł, starczy taka ilość spokojnie?
Jak kleić to nową zębatkę, i pytanie czy są jakieś "utwardzane" czy coś tego rodzaju które wytrzymają więcej km? Idąc dalej za ciosem czy też wymieniać od razu łańcuch z tylną zębatką?

Kolejna rzecz to gdzie nałożyć klej? Na wałek i na zębatkę od środka, czy może tylko na wałek? Ostrożnie z tym klejem czy nie żałować? Kolega pisał, że nałożył klej, docisnął zębatkę do końca, odczekał 10 min żeby związał klej i pozostawił na 30h.

Coś jeszcze powinienem wiedzieć bądź wymienić od razu przy zmiany przedniej zębatki przed klejeniem? Pozdrawiam
$zwagier jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zębatka zdawcza Michaua Rama, zawieszenia, napęd 2 13.04.2023 15:37
zębatka zdawcza oldi Rama, zawieszenia, napęd 91 20.09.2020 15:29
zębatka zdawcza konrad1f Rama, zawieszenia, napęd 13 09.06.2009 23:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.