Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.03.2012, 13:27   #1
sagattic
 
sagattic's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 401
Motocykl: RD03
Przebieg: za mało
Galeria: Zdjęcia
sagattic jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 15 godz 11 min 5 s
Domyślnie Ukraina (Krym)-Rumunia sierpień/wrzesień 2012

Hej,

wymyśliłem sobie na te lato taka traskę: http://maps.google.pl/maps/ms?msid=2...e9b12641&msa=0

Wyjechać planuję w drugiej połowie sierpnia na ok 3 tygodnie. Ktoś będzie się wybierał w tamte rejony?

Trasa jest oczywiście mocno wstępna, na pewno będzie Krym, powrót raczej przez Rumunię (trasa Transfogarska), być może przez Mołdawię. Wszystko jeszcze do dogadania
__________________
pozdrawiam,
Marcin
sagattic jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2012, 09:52   #2
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,670
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 20 godz 33 min 15 s
Domyślnie

Tu masz mój opis z Ukrainy:

http://africatwin.com.pl/showthread....hlight=ukraina

Polecam lecieć bardziej na południe, przez góry i Mołdawię.
Na północy za dużo atrakcji nie uświadczysz.
Ja jechałem taką traską (mniej więcej)

http://maps.google.pl/maps?saddr=Ale...,2,3,4,5,6&z=6

Skoro masz w planach Rumunię, to polecam olać północ Ukrainy.
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2012, 12:34   #3
MaG
 
MaG's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Piaseczno
Posty: 7
Motocykl: nie mam AT jeszcze
MaG jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 22 min 52 s
Domyślnie

Podczepię się pod temat... Widzę, że kolega planuje przejechać przez Republikę Nadniestrza (jadąc z Mołdawii do Odessy chyba musi, żeby nie cofać się na PN...), a straszliwe rzeczy opowiadają o tamtejszych mundurowych - że nawet ja na standardy UA to są wyjątkowo bezprawni, bezczelni i drodzy (o tym że zjadają turystów jeszcze nie słyszałem...).
Był ktoś może w minionym roku w tym tworze polityczno-ustrojowym, jak to wygląda naprawdę na miejscu?
MaG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2012, 23:38   #4
skklub


Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 39
Motocykl: GoldWing, CRF 1000
skklub jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 8 min 25 s
Domyślnie

Witam,

MaG nie wiem gdzie ty widzisz na tej mapie przejazd przez Naddniestrze z całą pewnością sagattic omija ten region szerokim łukiem. Nawet jadąc z drugiej strony zatoki przejazd jest spoko, jechałem tamtędy kilka razy dostajesz karteczkę, którą musisz oddać na drugiej granicy i bez problemu jedziesz.
skklub jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2012, 10:05   #5
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Cześć
Robiliśmy praktycznie taką samą trasę rok temu (opis: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11703), zajęło nam to 2 tygodnie. Z perspektywy, więcej czasu poświęciłbym na Krym (np. Bakczysyraj), zwiedzanie Odessy i Rumunię (jeśli lubisz zabytkowe miasteczka). Przejście Ukraina<>Rumunia wymaga przejazdu przez skrawek Mołdawii (Reni -> Gałacz/Galati) - dosyć upierdliwe bo czasochłonne.
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2012, 14:59   #6
Piast


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Piastów
Posty: 131
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Piast jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 51 min 18 s
Domyślnie

Cześć,

dołączam się do dyskusji. Byłem w Rumunii 2 razy. Warto tam pojechać i zachęcam, żebyście sprawdzili miejsca do zwiedzenia i nie jechali wyłącznie na przejażdzkę. Trochę tak to wygląda na załączonej mapie i z opisu.

Omijacie Transofarską (a może nie, bo na mapie widać, że jesteście tuż, tuż) i Transalpinę (67C). Kultowe trasy.

Macie po drodze i w innych rejonach fajne tematy do obejrzenia:
- Sibiu - fajna starówka,
- Bran - zamek Drakuli
- "Wesoły Cmentarz"
- Wąwóz Bikaz
- i inne

Rumunia jest super!

Na Węgrzech, po drodze jest Tokaj.

Mołdawia - warto tam zajechać i zobaczyć np. winnice Milesti Minchi. Ja jechałem w zeszłym roku przez Naddniestrze. Granice do d... Wyłudzanie łapówek na "beszczela". Ale nie płaciłem nic. Jechałem przez Pervomaisc. Można sobie z tym poradzić jadąc bardziej na zachód, przez inne przejście.

Więcej o Rumunii, Mołdawii i Lwowie na www.myaforadventure.blogspot.com

Pozdrawiam-Piast
__________________
http://myaforadventure.blogspot.com/
Piast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2012, 10:04   #7
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,670
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 20 godz 33 min 15 s
Domyślnie

Przejazd przez Mołdawię jest całkowicie bezproblemowy i zdecydowanie warto.
Winnice są super i co ciekawe, podziemne korytarze można zwiedzić swoim środkiem transportu.

Polecam Cricove, Milestii Mici (wystarczy zobaczyć grafikę w guglu).

No i co bardzo ważne, całą Mołdawię można przejechać na azymut. Jest pełno szutrówek i jest płasko dzięki czemu drogi nie kończą się niespodziewanie.
Na spragnionych i zgrzanych wędrowców czekają setki studni (można je znaleźć wszędzie). W upalny dzień są prawdziwym zbawieniem.

Jeśli chodzi o Naddniestrze, na granicy trzeba zapłacić dodatkowe wysokie ubezpieczenie (czasami trzeba, czasami nie).
Spotkałem Polaka, który zostawił furę i zwiedził ten region marszrutką.
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2012, 11:31   #8
sagattic
 
sagattic's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 401
Motocykl: RD03
Przebieg: za mało
Galeria: Zdjęcia
sagattic jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 15 godz 11 min 5 s
Domyślnie

Plan jest taki, żeby na Krym dojechać jak najszybciej (2 dni). Na miejscu pobyczyć się trochę nad morzem, pozwiedzać itp.
Potem (w zależności ile te byczenie zajmie mi czasu) albo od razu do Rumunii, albo (omijając od północy Naddniestrze) przejechać przez Mołdawię. W Rumunii oczywiście trasa Transfogarska, zamek Draculi (któryś z 20, gdzie każdy jest oczywiście tym oryginalnym ).
Na dzień dzisiejszy jadę samotnie, dlatego założyłem temat. Może w tym czasie ktoś będzie w okolicach, to się spikniemy żeby chociaż się spotkać na obiadek
__________________
pozdrawiam,
Marcin
sagattic jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2012, 13:05   #9
Wojteak
 
Wojteak's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Katowice, Sosnowiec, Душанбе
Posty: 226
Motocykl: RD07a
Wojteak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 10 godz 40 min 52 s
Domyślnie

miałeś na myśli oczywiście minięcie Naddniestrza od południa, tak, by kawałkiem Mołdawi (Gaugazją) przejechać do Rumunii. Jadąc z Krymu, polecam przejechać przez Odessę, następnie Akerman (Biełgorod) i stamtąd do przejścia z Moldawią w Starokozacze. Jak już przekroczysz granicę, szukaj znaku w prawo na Purcari (ok 20km), jest tam wyjątkowa winnica9Purcari właśnie) , jedna z najlepszych w Mołdawi z Purcari Chardonney, uchodzącym za... spróbujesz, a się dowiesz...:-)
__________________
Wojteak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2012, 15:57   #10
MaG
 
MaG's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Piaseczno
Posty: 7
Motocykl: nie mam AT jeszcze
MaG jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 22 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał skklub Zobacz post
Witam,

MaG nie wiem gdzie ty widzisz na tej mapie przejazd przez Naddniestrze z całą pewnością sagattic omija ten region szerokim łukiem. Nawet jadąc z drugiej strony zatoki przejazd jest spoko, jechałem tamtędy kilka razy dostajesz karteczkę, którą musisz oddać na drugiej granicy i bez problemu jedziesz.
Ok, może źle spojrzałem . Teraz nie sprawdzę, bo jakoś mi się pod linkiem sagattica nie otwiera żadna trasa tylko warszawska lokalizacja...
Niestety wujek Google nie wrysował granic Republiki, więc może ją źle sobie odniosłem na podstawie mapki z netu np.
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...istria-map.png
Rozumiem, że bez problemy z Odessy do Mołdawii właściwej przejedziemy "dołem" wzdłuż wybrzeża, nie zahaczając o Nadniestrze?
MaG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Krym po raz pierwszy, wrzesień 2011 mikelos Trochę dalej 50 04.12.2013 14:58
Azja Centralna sierpień/wrzesień 2012 gancek Umawianie i propozycje wyjazdów 20 21.07.2013 21:23
Rumunia, Mołdawia, Ukraina, NRM - wrzesień 2012 lemur Trochę dalej 52 14.01.2013 18:21
Gruzja + Armenia, sierpień, powrót przez Krym Olek Umawianie i propozycje wyjazdów 3 20.06.2012 15:18


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.