Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.03.2024, 23:59   #41
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 476
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 19 godz 45 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rumpel Zobacz post
padło na Yamaszkę R-N600A i indiana line tesi 561 a pokaże jak stanie w miejscu docelowym, na razie stoi na kartonie
Ładny zestaw , będzie cieszył oko i ucho . Musiccast Yamahy też fajnie się spisuje .
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2024, 22:29   #42
Piotr76


Zarejestrowany: Nov 2020
Miasto: Opole Lubelskie
Posty: 15
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 12000
Piotr76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 8 godz 30 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szarik Zobacz post
Cześć Tomek , jeśli by kolega się nie zdecydował to chętnie bym zerknął na te monitory. I jak byś mógł to zmierz ich wysokość bo to dla mnie "kluczowy parametr" głośnika
Dziękuję tomekv4 za fotki. Sorki za zawracanie głowy. Jestem akurat w pracy i przy weekendzie udało mi się kupić conieco na fin.no . Chyba nawet aż za dużo kupiłem jak na moje potrzeby i trzeba będzie cos ogłosić.Tak więc szarik śmiało kupuj kolumny od Tomka.

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka
Piotr76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.03.2024, 05:48   #43
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,385
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 39 min 0
Domyślnie

jeszcze o jednej rzeczy nalezy wspomniec - nie ma kolumn do kazdego rodzaju muzyki sporo zalezy od tego czego sie slucha. na 'wolnych, rozlazlych' starych konstrukcjach fajnie zagra trio jazzowe i muzyka dawna ale juz zupelnie nie sprawdzi sie heavy metal z lat 80-tych z dwoma szybkimi stopami. i na odwrot - 'szybkie' zamkniete konstrukcje poradza sobie z trashem czy techno rave ale sluchanie na nich kwartetow smyczkowych z klawesynem 'zaboli'. kiedys na targach AudioShow rozmawialem z konstruktorem i wlascicielem tej firmy:

https://boenicke-audio.ch/

kolezka od lat byl dyrygentem orkiestr symfonicznych i realizatorem dzwieku w filharmoniach - powiedzial, ze zaczal projektowac i budowac kolumny, ktore graja tak jak on slyszy orkiestre za pulpitem - chcial oddac to najwierniej. nie wie czy jego kolumny sprawdza sie w nowojorskim rapie czy we wspolczesnym pop - jego cel byl inny. na wystawie prezentowal tylko muzyke klasyczna. gralo to olsniewajaco. reasumujac: flamenco wg mnie potrzebuje innego zestawu niz canibal corpse moje Ditton15 zupelnie nie nadaja sie do szybkiego grania bo sie gubia i 'depcza sobie po pietach', ale juz Piotr Bukartyk czy Johny Cash brzmia swietnie.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2024, 21:15   #44
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,730
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 6 godz 34 min 50 s
Domyślnie

Obiecana fota.


Początki były ciężkie, ale trochę zmian ustawień, trochę cierpliwości i gra w końcu gra to całkiem dobrze. Teraz szukam gramofonu a CD na zdj też jest tymczasowo
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_0615.jpg (203.5 KB, 20 wyświetleń)
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2024, 06:11   #45
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,385
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 39 min 0
Domyślnie

olej gramofon - szukaj macierzy dyskowej i dobrej klasy DAC. to bzdura, ze winyl zawsze gra lepiej - sa winyle i winyle, a te naprawde dobrze wytloczone kosztuja miliony. ta sama plyta moze byc wytloczona ch... i nie brzmiec albo wrecz przeciwnie. oczywiscie jest 'klymant i lans' ale szybko zacznie Cie to wkurzac.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2024, 07:01   #46
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,730
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 6 godz 34 min 50 s
Domyślnie

Ale mam juz troche ( mysle ze ponad 100) plyt, wiec fajnie byloby je sobie czasem przesłuchać.
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2024, 08:53   #47
Rajtek
 
Rajtek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Piotrków Tryb
Posty: 262
Motocykl: CRF 1100 ATAS
Rajtek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 13 godz 58 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rumpel Zobacz post
Obiecana fota.


Początki były ciężkie, ale trochę zmian ustawień, trochę cierpliwości i gra w końcu gra to całkiem dobrze. Teraz szukam gramofonu a CD na zdj też jest tymczasowo
szkoda, ze nie kupiłeś czegoś w stylu vintage, do tej szafki surowy metaliczny kolor i nowoczesny charakter sprzętu to słabo pasuje.
Odnosnie źródła dźwięku to czy ma wbudowany odtwarzacz strumieniowy? Bo wówczas niepotrzebne gramofony, cd itp
Rajtek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2024, 18:39   #48
kdf
 
kdf's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Jarocin
Posty: 345
Motocykl: RD07
kdf jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 21 godz 37 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rajtek Zobacz post
szkoda, ze nie kupiłeś czegoś w stylu vintage, do tej szafki surowy metaliczny kolor i nowoczesny charakter sprzętu to słabo pasuje.
Oj tam, szafkę się przemaluje. Takie tesco by pasowało do aluminium.
kdf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2024, 21:12   #49
Jarczoq
 
Jarczoq's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Poznań
Posty: 145
Motocykl: RD07a
Przebieg: ^90 000
Jarczoq jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 22 godz 38 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
olej gramofon - szukaj macierzy dyskowej i dobrej klasy DAC. to bzdura, ze winyl zawsze gra lepiej - sa winyle i winyle, a te naprawde dobrze wytloczone kosztuja miliony. ta sama plyta moze byc wytloczona ch... i nie brzmiec albo wrecz przeciwnie.
I tak i nie. Na omawianym poziomie rzeczywiście gramofon+wkładka+phono-pre może zagrać kiepsko, tym bardziej płyty nowej produkcji (przynajmniej większość). Natomiast dobre wydanie niekoniecznie za wuchtę kasy z dobrze skompilowanym zestawem ma jednak pewną przewagę nad techniką cyfrową. Wynika to z samej natury technologi użytej. Używam obu źródeł na poziomie trochę bardziej zaawansowanym przez co mam porównanie. Istotą sukcesu jest spasowanie zestawu, bo samo nic nie gra. Właściwa metoda, to dobór zestawów do pomieszczenia i gustu, ale najważniejszy jest wzmacniacz, bo nawet słabsze głośniki mogą lepiej grać napędzane lepszym wzmacniaczem. Odwrotnie - nie. Źródło też oczywiście jest ważne, ale podstawa, to piec+kasty.
Jarczoq jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tankbag - jaki macie, jaki polecacie Novy Gadżety / wyposażenie 57 21.04.2023 09:59
LC4 jaki komin? Natalia Cattiva KTM 10 15.10.2018 00:18
jaki kask? bosman Kaski 0 28.07.2011 09:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.